Honda Accord 2004 - neda sa otvoriť kufor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto9311
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.12.2011 12:51
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2004 - neda sa otvoriť kufor

Príspevok od používateľa peto9311 »

zdravim vas mam problem s otvaranim kufrovych dveri pri mrazoch mi zasvieti kontrolka TAIL GATE a nedaju sa otvoriť kufrove dver iba manualne z vnutornej strany viete mi s tym pomocť dakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Neda sa otvorit dvere kufra,myslis tlacitkom?(centralou)?Mozno mas nieco vyskocene,primrznute,porusene alebo aj poskodene (napr.motorcek).Otvor manualne,kedze sa to tak da a treba hladat pricinu pod tapacirom! :2f93:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

uz totu niekto popisoval v minulosti skus hladat ale bol to problem u tychto accordov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedna z vecí ktorá sa tam stane je že sa akoby zasekne to tlačítko na kufrových dverách a zostane akoby v potlačenej polohe.Ak vyskočí po rôznej manipulácii,potom na ďalšie stiknutie už otvára.
peto9311
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.12.2011 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto9311 »

no to tlačidlo je v poriadku ale na motorčeku a na mechanizme bolo vidieť akoby vločky namrazi tak neviem či to nebude stačiť iba zohriať čo si myslite ?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Presne tento problém som mal na ročníku 2007, čiže po facelifte, kde bol už zosilnený motorček kapoty. A aj tak som s tým mal problém. Prvý krát sa problém vyskytol v zime pred 2 rokmi, kedy som nevedel otvoriť kapotu a na displeji svietilo niečo ako TGP (TailGateProblem). Bol som s tým v Honde, napojili to na diagnostiku a systém znova nabehol a fungovalo to. Teraz s tým je problém zase, akurát nesvieti na displeji TGP, ale upozornenie nezavretej kapoty - je len privretá a pípa to v intervale každé 3 sekundy 4x celý čas, ako je auto v pohybe. To asi preto, aby človek "náhodou" nezabudol, že nemá dobre zabuchnutú kapotu... To pípanie je nervy trhajúce. A dokonca to počuť aj zvonka, to by som si nikdy nemyslel. Trošku slabšie, ako keď cúva nákladiak...

To tlačítko je teraz v potlačenej polohe a kapota je len privretá. Nijak som to nevedel zabuchnúť. Auto bude musieť zase do Hondy.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

gnagy:Nikde inde,to len v Honde si s tym poradia?Ja kvoli tomu by som neriesil urcite autorizovanych service-mannov!Treba sa stym len pohrajkat,ked si trosku zrucnejsi,prides nato aj ty,ze co s tym. :2f93:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Pán Hlavatý by možno vedel opísať podrobnejšie, ako sa to dá "ľahko" rozoberať s tými tapacírami :) a ako je to tam všetko riešené. Nie je veľa neautorizovaných servisov, kde by mali originál honďácku diagnostiku, preto v Honde. Možno to treba len premazať, alebo to hapruje kvôli veku, ktovie. Však to už má svoje roky. Ale zamrzí to riadne, keď je treba napr. prepraviť kočík a nedá sa otvoriť kapota...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ bohu si detaily tej rozoberačky neviem vybaviť,ale si pamätám že sa vybral celý mechanizmus,premerali motorčeky,premeralo káblovanie až dovnútra karosérie,a všetko bolo funkčné,vedenia v poriadku.Ale tak či tak nefungovalo.Pán Nagy potom v Honde nechal urobiť diagnostiku a čo robili alebo nie neviem,ale šlo to.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Oni mi povedali, že chvíľu po napojení na diagnostiku to samo nabehlo. Takže to bola buď náhoda, alebo diagnostika tomu napomohla, ktovie. Nový motorček pokiaľ sa dobre pamätám stál okolo 400 eur. Kiežby to vyrobili tak, že keď sa to pokazí, tak aspoň nech to manuálne funguje ďalej, ako obyčajná kapota u iných áut a dá sa využívať kufor.

11-teho pôjde auto do Hondy, tak uvidíme čo s tým urobia.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mam auto tiez strednej triedy(r.v2007) ale ze by motorcek malo stat 400€...tak to je premna Booom!akoze sorry..za motorcek zaplatit 400€(v Honde?)..ja na Taliana si taketo veci riesim v max hodnote..50€(aj ked nie uplne nove,ale predsa),dneska zozenies vsetko,ved naco mas Google?a to mozes mat Japonca,Taliana,Sveda,Estonca...a neviem co este.11-teho si priprav dalsich 400€ pre istotu(v Honde).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čítaj z porozumením.Motorček = celý sakrament ktorý obsahuje dva motorky a kopec mikrospínačov. Do spätného zrkadla tiež nepredajú motorek za 1,50 ale celé zrkadlo aj z vyhrievaním blinkrom a sklápaním za 200 e.- Musí to takto byť,aby bola práca pre všetkých aj pre smetiarov a mohli stúpať platy a ekonomika z roka na rok.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Nikdy nepochopim ako niekto moze takto nieco riesit, evidentne problem nejakeho kontaktu, tu riesi autorizovany servis, diagnostiku, original nd na kraxnu co su uz celkom pocetne po vrakoviskach
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zorientuj sa v problematike
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Easy206 - ja som nenapísal, že som zaplatil za motorček 400 euro, ale že vtedy bola taká cena za nový.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných