Honda Accord 2.2 ictdi - rozvodova retaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacike935
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.05.2009 01:26
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2.2 ictdi - rozvodova retaz

Príspevok od používateľa lacike935 »

Zdravim vie mi niekto poradit mam accord 2.2ictdi rok 2004 naj.orig.237tis pocut take sustanie s lavej casti motora..hovoria mi ze to je rozvod. retaz ma s tym niekto skusenost?? a cca kolko stoja diely+servis?? dik
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

Ahoj kolego,mam rovnaku motorizaciu,s podobnymi km a sustanie ma sprevadza uz cca 75tis km.Kratko po kupe som bol podobne vystraseny,ale uz cca 2,5roka sa to nemeni,takze ak ti to nezacalo robit nejako v poslednom case,nebal by som sa.Rocniky 2004 mali vadnu niektoru seriu retazi,riesilo sa to zvolavackou a vymenou v zaruke.Co som sa bavil s ludmi,co mali tu vadnu retaz,tak ta sa vraj spozna neomylne,rachoti o dusu spasenu.Tvoj exemplar ma uz dost km na to aby pripadna vadna retaz bola uz davno v nebicku.cize tolko za mna.
Vela stastia a kilometrov s jednym z poslednych ozaj dobrych dieselov!
P.S. ked sme vyberali auto pre syna,pobehali sme zopar kusov co mali podla mna aj hodne cez 400tis.a takmer urcite ani jeden retaz neriesil.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja by som si radšej zistil kedy je interval výmeny reťaze.zväčša čo som mal auta s reťazou to bolo od 250 klasicke jednoretiazky do 400 000km rozvody s dvojitou reťazou.je jedno či dizel alebo benzin.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

http://www.hondacc.eu/forum/motor-gearb ... /3837.html

Nie si prvý ani posledný čo to rieši. AKo už tu píše kolega, može to byť aj nemusí byť reťaz. Ak sa nemýlim, tak je tam nejaké špeciálne okienko, kde je vidieť na koľko je reťaz "vyťahaná".
Daj si to pre istotu overiť dobrému mechanikovi, lamu k tomuto motoru nepúšťaj. Ten motor ti može ešte dlho slúžiť. V prípade výmeny "hornej" reťaze, počítaj okolo 400-500 euro.

Na klubovej stránke sa hodne rieši olej, mal by sa tam liať 0w30 práve kvôli reťazi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jaster-83 a 3 neregistrovaní