Honda Accord, 04 - ostávaju vysieť platničky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

Honda Accord, 04 - ostávaju vysieť platničky

Príspevok od používateľa pedroho »

Zdravim vsetkych,
od urciteho casu mi ostavaju visiet zadne platnicky na Accorde r.2004.
Chlapik mi tvrdi, ze vo vnutri brzdovej hadice vznikne posobenim kvapaliny cosi ako klapka, ktora prepusti tlak do brzdy, spat vsak nie. Je to mozne? jazdil som uz na vselicom, ale o takejto chybe som nepocul.....
Ved tie hadice su snad kvapaline odolne, ci nie??
Mate niekto taketo skusenosti??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To si toho ešte dosť málo počul... Aj keď sa to stáva na podstatne starších hadičkách... A môže to mať aj inú príčinu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:To si toho ešte dosť málo počul... Aj keď sa to stáva na podstatne starších hadičkách... A môže to mať aj inú príčinu...
50 eurí zaplatím za takú hadičku
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja som sa práve rozhodol zamestnať nejakého vývojára na vývoj spomínaného typu hadičky, keďže odbyt by som už mal... mhlavaty :)
pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

50 evri??

Príspevok od používateľa pedroho »

Nove uz mam kupene, potom Ti ich rad predam tie vymontovane....
fakt skusim po vymene ci su alebo nie priechodne, ak tam taka bublina je....sranda
mal som 2 nissanov, teraz som sa rozhodol pre hondu, svagor mazdu....podla recenzii mala byt honda najlepsia, ale pomaly ma zacina to auto s r a t, drobne chyby ako elektronika, teraz toto....kua, mam pocit ze auta su prepchate vychytavkami len na to aby sa mohli kazit.....tusim to dam prec a kupim si mazdu 5...s troma deckami potrebujem velke auto
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nero 5 napísal:No vidis pan Mhlavaty ani ty nevies vsetko nakolko je to bezna zalezitost starsich vozidiel so starymi nikdy nemenenymi hadickami.Tie 50€ radsej vymaz aby si neprerobil.
zatiaľ som nezažil a zjavne asi ani mhlavaty nezažil, aby sa na hadičke vytvorila spomínaná klapka, ktorá by sa správala, ako to autor opísal v téme.

skôr som toho názoru, že v sa možno hadičke sa vytvorila usadenina, ktorá zúžila prierez hadičky a tým pádom dochádza k opakovanej poruche. usadenina a klapka sú dve.

problém vôbec nemusí spočívať v samotnej hadičke, hadička môže byť kľudne v poriadku a problém bude niekde inde - problém sa môže nachádzať na piestiku alebo ešte pravdepodobnejšie vo valčeku.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: 50 evri??

Príspevok od používateľa martincichy »

pedroho napísal:Nove uz mam kupene, potom Ti ich rad predam tie vymontovane....
fakt skusim po vymene ci su alebo nie priechodne, ak tam taka bublina je....sranda
mal som 2 nissanov, teraz som sa rozhodol pre hondu, svagor mazdu....podla recenzii mala byt honda najlepsia, ale pomaly ma zacina to auto s r a t, drobne chyby ako elektronika, teraz toto....kua, mam pocit ze auta su prepchate vychytavkami len na to aby sa mohli kazit.....tusim to dam prec a kupim si mazdu 5...s troma deckami potrebujem velke auto
1. sorry, ale zvolil si najdrahší spôsob overovania priechodnosti hadičky....

2. ak by tam bola bublina, tak by sa brzdy správali ináč

3. koľkoročné je to auto?

4. to čo riešiš vzniklo pravdepodobne v dôsledku šetrení na údržbe, nič viac a nič menej.

5. takto to potom vyzerá na trhu so slovenskými autami... auto má problém - treba sa ho zbaviť.

kúpil som si pre pár mesiacmi jazdené volvo. aj idem do neho nasypať 700 eúr, aby som mal auto v naprostom poriadku. Len vtedy, ak funguje každý člen konštrukcie auta ba 100% sa auto odmení dokonalou funkčnosťou.
pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedroho »

chalpi, diky za nazory, ale podotknem:
auto som kupil pred pol rokom z nemecka, v ramci kupnej ceny boli: nova bateria, nove platnicky, + tzv maly TUV, vedel som co som kupoval, nie od turka ale od nem. handlera s 50 timi zamestnancami, auto zobrane do protihodnoty s kompletnou servisnou historiou. Doma po asi 3 mesiacoch sa zacal ukazovat tento problem, hend som bol v servise a hned sme precistili vedenia na prasiatkach aby sa platnicky nezachytavali. Valceky chodia ako nove, prachovky atd su OK.
Preto som otvoril temu, lebo sa mi to tvrdenie o usadeninach, spuchreninach, klapkach atd nezda: ak by bola usadenina, preco by neupchala kovovu trubku? jej priemer je mensi ako na gumenej hadicke....preco naraz obe brzdy? hoci zacala blbnut najprv prava, potom lava....
zeby lanko rucnej??? na jednom nissane som ich menil, ale nie po 6 rokch....az ked mal 10. Hoci je jasne vek...nerozhoduje.

Inak, o cenu samozrejme az tak nejde...hadicky, platnicky a kotuce ma stali aj s dovozom 150 €......este robota a je to....na Slovensku ponuka prva /podotykam za to iste/ cez 300 € plus robota.....
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

preco by neupchala kovovu trubku? jej priemer je mensi ako na gumenej hadicke...........pichovina...trubka je zvnutra hrubsia
:3035:
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

Nero 5 napísal:Preto ,ze to by si tam musel mat blato a po druhe trubka nemeni svoj tvar ako gumena a ani nema moznost nejakej reakcie na staru kapalinu ako gumena hadicka ,ktora sa opotrebuva z vnutra .Ale to je na dlhu debatu.
mal som už upchatú hadičku a ked som ju v tom mieste prerezal,bolo to evidentné.....ale toto nieje jeho pripad,lebo tiež mam taku hondu a ostavali mi vysiet platnicky z dovodu stvrdnutych gumiciek vo vnútri strmena a este na pravej strane mi slabo vracala pruzina rucnej brzdy......ale uz je to OK
pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

k-maro

Príspevok od používateľa pedroho »

ako si to riesil? vymenou? gumicky vo vnutri strmena? ktore? daj plis info, keby vymena hadiciek nemala pomoct....
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Re: k-maro

Príspevok od používateľa k-maro »

pedroho napísal:ako si to riesil? vymenou? gumicky vo vnutri strmena? ktore? daj plis info, keby vymena hadiciek nemala pomoct....
..Hadicky to nebudu urcite..Najskor by si mal skusit trosku obrusit dosadacie hrany oblozenia (kovova cast...nie oblozenie!)..ak to nepomoze,musis vybrat strmene a rozobrat to....cize piestik von a lahko prebrusit jemnym brusnym papierom..najskor vsak pozry,ci ti vracia lanko rucnej..(pruzina niekedy zlenivie a nevracia:-)) .....vela zdaru
pedroho
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.11.2010 19:50
Zdieľať na Facebook

Diky za tip

Príspevok od používateľa pedroho »

No, momentalne ma uato kamos v dielni...hadicky to definitivne nie su, lanko to nie je - je to na 99 percent strmen...pred dvoma mesiacmi som to mal rozhodene, chodili tie prasiatka ako vino..este som mu nevolal, uvidime, ci to bude na novy alebo co sa podari....
mateus2408
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.12.2015 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mateus2408 »

Zdravim Vas!
vedel by mi nietko povedat presne rozmery prednych a zadnych brzdovych kotučov na Accorda 2007? vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní