Honda 2 ,2 ICTDI - čistenie EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Honda 2 ,2 ICTDI - čistenie EGR

Príspevok od používateľa qubo »

Ahoj, ide o Hondu CRV r. 2006, 2,2 I-ctdi diesel, 280tisk km..všetko šlape super..no často sa píše o čistení a problémoch s EGR v rôznych motoroch..u mojej Hondy ani ťuk a to som ho ešte nedal čistiť.. mal by som? Iba tak preventívne, či vykašlat nato, až kým sa ozve? + asi by to čistenie malo byt spojené s komplet celým egr rozvodom a nasavaním nie?
Používam pravidlo, čo funguje, do toho nepchaj nos, lebo sa to pose*..

auto 70% mesto 30% dialnica

nedymí, možno ked mu riadne šlapnem na krk máličko. Emisná o.k. čerstvo.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ja to cistim raz rocne ked menim olej a filtre..da sa povedat ze preventivne aj s kolenom co ide k nasavaniu. ale zas sa to da na mojom aute rozhodit za 5 minut ....vsetko pekne dostupne.

ked to nepodtacate nemal by byt s tym problem. tj 50 na 5tke a do kopca.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozriet sa donho mozes ak chces vidiet nanosy.nieco tam bude ak jazdis na studene presuvacky mesto.ja som ziadne nemal ale u mna je to 80 percent dialnica 15 percent okreska a tych zvysnych 5 je mesto.ja som to nejakym cisticom postriekal handrou a stetcom povytieral hlavne z toho ventilu co sa otvara po 230000km to nic hrozne nebolo.taky milimetrovy nanos v sani egr ale na tom ventile bola taka vrstva asi 3mm.egr mam elektricke cize kam som sa dostal tam sa to vycistilo.ziadne pohyby nasilu som s tym nerobil.zaroven som zhodil aj sanie a to tiez vycistil.vsade sli nove tesnenia.odvtedy ubehli 2 roky auto ma 352000km pri 400000 to pozriem znova.problem robi mastnota v sani a do toho idu vyfukove plyny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných