Homologizacia E ziaroviek Philips Diamond Vision

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erjedna
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2014 08:23
Zdieľať na Facebook

Homologizacia E ziaroviek Philips Diamond Vision

Príspevok od používateľa erjedna »

Ahoj priatelia, zaujali ma ziarovky Philips Diamond Vision 5000K h7

( http://www.naj-ceny.sk/products/origina ... g-12v-55w/ )

Nikde som sa avsak nedocital, ci su povolene pre cestne komunikacia alias ci su homologizovane. Ak by neboli a predsa by som si ich namontoval, ako pri policajnej kontrole zistia ci su homologizovane? Viem ze svetlomety maju vyrazenu znacku na sebe, ale ako hliadka preveri homol. ziarovky vo vnutri svetlometu?

Vo vyhlaske som nasiel:
(1) Na vozidlách sa smú počas prevádzky v cestnej premávke používať len svetelné zdroje a zariadenia, v predpísanom počte a s predpísanou farbou vyžarovaného alebo odrážaného svetla, ktoré sú pre daný druh a kategóriu vozidla predpísané.

Avsak kde najdem (priklad Octavia 2) aku farbu vyzarovaneho svetla ma moje auto?

Dakujem za odpovede.
erjedna
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2014 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erjedna »

Dakujem za rychlu odpoved. Este som rozmyslal nad Crystal Vision 4300K, tie svietia krasne (osobna skusenost), ale zaujali ma farebnostou tie Diamondy, ludia v zahranici to chvalia, akurat ma zaujimala ta homol. E, pretoze to som nikde nenasiel.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prosím ťa neblbni, zasa ide len "image" a nie funkčnosť, k čomu ti budú žiarovky s namodralým svetlom, ked budeš vidieť horšie !!!
A ešte k tomu dáš za ne 52€ !!!!!!!!!
Ak zle vidíš tak môžeš mať 5 možnosti :
1. máš zle nastavené svetlá
2. máš auto, ktoré je vyhlásené tým že nikdy poriadne svietiť nebude (Megane 1, Punto 2, Chrysler Voyager 95-00,....)
3. originálne svetlá si nahradil lacnou, na pohlad "imidžovou" čínou
4. originálne svetlá majú poškodené paraboly, sú znečistené, alebo predné krycie sklá dobité od kamienkov
5. alebo potrebuješ okuliare

Chod do autodielov kúp si štandartné značkové žiarovky po 3-5€ kus a budeš spokojný, vysokosvietivé ti moc nepridajú, akurát majú zníženú životnosť za vyššiu cenu
Naposledy upravil/-a ivko1 v 03.09.2014 23:51, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro, kupis H7 s poznamkou, nechvalene do premavky na pozemnych komunikaciach, takze by som si nebol isty, ze patica je zaruka niecoho

ivko svata pravda, len dodam ze punto2 po facelifte svieti v pohode...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ten popis produktu som v tej rýchlosti ani nečítal.
Teraz som to otvoril znovu, reku šak Philips by mal byť štandardne schválený, ale normálne som ostal v šoku


Nová vylepšená rada známych tuningových svetiel Philips Diamond Vision.
Cena je jednotná aj pri H4,HB3,H1. Do správy pre predajcu napíšte presný typ. Ďakujeme.

DiamondVision- Azda najkontroverznejšie žiarovky od Philips. Originálne, žiadne Made In China.

Štandardne Vám v opačnom prípade zašleme H7.

5000K+ najnovšej generácie , svetelný výkon - výrazné modré svetlo
Modrý odtieň zostáva v reflektore aj keď niesú zapnuté pre tuning vzhľad.
Rovnaká miera spotreby ako štandardné halogénové
Kremenné sklo konštrukcia - bezpečné pre použitie s plastovými šošovkami
Nemecká z pôvodného vybavenia (OE) kvalita
12V 55W
Predáva sa v balení po dvoch žiarovkach
Poznámka: Tento výrobok je vhodný hlavne pri prezenzáciach tuning zrazov, do terénu alebo pre okruhy.


Ja by som tu asi navrhol vyšetrenie u odborného lekára, ktorý by posúdil či je dotyčná osoba spôsobilá viesť motorové vozidlo
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tolke peniaze za ziarovky, to je vela, nech svietia barsjak
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro123 napísal:Bajo neviem v zivote som inu ako ziarovku, ktora je original navrhnuta pre svetlo, ktore je na aute nekupil, ani farebnu, ani ledky, ani ziadne nezmysly, ktore tam nemaju byt. Lebo ziadna lepsie svietit nebude, takze som nemal podobny technicko-filozoficky problem co je na ktorej ziarovke napisane :)
ked neratam posledne H1 GE +120%, co su este v krabicke, aj ked samozrejme legalne, tak ani ja, ale viem ze su, trebars SAD/narva cennik ked som pozeral, tak ich je tam docela dost...pokial to je cina, nemam vyhrady, ale prekvapuje ma, ze znackovy europsky vyrobca takyto bazmeg ma vo vyrobnom programe :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Osram tiež vyrába off-road žiarovky, 65 wattové, ja v tom problém nevidím, problém je v ľuďoch čo s tým jazdia po normálnych cestách...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok, presvedcili ste ma :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný