hlucnost zimnych pneumatik

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozo405
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.03.2020 21:08
Zdieľať na Facebook

hlucnost zimnych pneumatik

Príspevok od používateľa jozo405 »

Ahojte,
mam nove zimne pneumatiky "ZEETEX WH1000 225/45 R17 91 H Zimné" a pride mi ze su dost hlucne. Dnes som siel cca 100km po dialnici, bolo to OK neboli az take hlucne, ked som sa vracal boli o dost hlucnejsie. Je to v poriadku? Dakujem za radu
seat leon 2.0tdi 110 kw.

VYRIESENE - Problem nebol s pneumatikami ale bolo potreba vymenit tepelnu ochranu vyfuku, po vymene nieje nic pocut.
Naposledy upravil/-a jozo405 v 07.12.2020 07:03, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na kupu cinskych gum asi bolo jedine kriterium vyberu, nemyslim ze sa ozve iny stastlivec, v tejto motoristickej kategorii su podla mna iba spokojni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Musíš asi počkať na sneh...
V živote som o tejto značke nepočul.
Aspoň napiš na jar recenziu, aké boli.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Recenzie tychto pneu na internete - ziadna slava.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no tak hucia, tes sa z ceny a z toho ze to je jediny problem co sa objavil, to ako hucia zavisi od asfaltu, pocasia, teploty.... chcel si lacne tak musis znasat vsetko co to obnasa, ja tiez pocujem teraz zimne a letne som nepocul a to nie su cina ale jedna z top znaciek
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

225/45/17 je jeden z najrozšírenejších a teda aj najlacnejších rozmerov. Napriek tomu si kúpil gumy nejakej značky, o ktorej v živote nikto nepočul.
Kiežby vysoká hlučnosť bola jediným problémom, ktoré s nimi budeš mať.
(dúfam, že keď budem musieť prudšie zabrzdiť, nepôjdeš práve za mnou)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tu prevlada nazor, ze cierne gulate vsetko jedno, testy su aj tak podplatene :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

keď hučali len cestou späť tak treba jazdiť len Tam, krok ni späť a budeš mať tichúčko...
aj moje protektory hučia nič si z toho nerob...
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mam tieto gumy v rozmere Zeetex WH1000 SUV 255/65 R17 114 H XL
a su v pohode. Kupil som ich pred rokom na prednu napravu, lebo na AT yokohame sa objavila prasklina na obvode, a to boli gumy za ine eura ako toto, zaroven AT na asfalte huci vzdy.
Chcel som ich potom kupit aj na zadnu napravu (nova prasklina na yokohame aj vzadu) asi po pol roku na zaciatku 2020, ale uz ich nemali v ponuke. Tak som dal dozadu GRIPMAX STATURE M/S 255/65 R17 110 H, a tiez v pohode, bol som s tym v lete v chorvatsku.
Vyvazenie je mi uplne jedno, ci tam musia dat 10g alebo 150g, aj tak tie nalepky nic nevydrzia a odpadnu spolu s blatom.

Pred rokmi tie "nezavisle" testy testovali aj cinske gumy, posledne sezony ich uz netestuju, kto vie preco. Zeby preto, lebo by sa umiestnili niekde uprostred ponuky a vobec nie na konci ako nebezpecne?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale áno, vyskytujú sa aj teraz v tých „nezávislých“ testoch“ a presne ako píšeš už sa objavujú aj niekde smerom ku stredu výsledkovej listiny.
No veď zase keď škodovka dáva do prvovýbavy tiež jedny z čínskych gúm, tak zrejme to absolútny potrat nebude.

pidizvi no tak teda poraď ako sa má človek zariadiť pri výbere pneumatík, keď tie testy sú "nezávislé" v úvodzovkách ?
To si mám nakúpiť z viacerých gúm aspoň po jednej a postupne ich obúvať že aké sú ?
Alebo ako sa mi na pohľad pozdáva tvar dezénu ?
Mne sa teda na základe osobných skúseností zdá že výsledky tých testov sú ako-tak objektívne, konečne často tie rozdiely medzi jednotlivými pneu nie sú moc veľké, takže má určite vplyv aj spôsob a chyba merania.
Aj keď samozrejme sa nedá vylúčiť že autori testu niektorej pneumatike trošku pomohli, ale nemyslím že celkovo sa jedná o podvod.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

testy sú objektívne, sú pod kontrolou výrobcov že a oni si konkurenčné pneu testujú ako prví takže presne vedia kto je v čom lepší. Nakoniec kto ich sleduje vidí že to poradie nie je vždy rovnaké, rovnaká je skupinka tých "top", niečo sa premieša ale drahšie značky dávajú vyrovnané výsledky v daných disciplínach. Číňania sa zlepšujú vo všetkom, inak sa na trhu nepresadia. Rovnako to robili korejci a predtým japonci.
Nakoniec bezpečnosť je v hlave a nie v gumách.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

wilz napísal: No veď zase keď škodovka dáva do prvovýbavy tiež jedny z čínskych gúm,
Ake cinske gumy pouziva skodka? Ja viem len o Nexen, co su korejci s fabrikou v Cesku..

a ad hlucnost - je vyznacena na stitku na gume. Medzi 73dB a 68 dB je brutalny rozdiel.

Ja som teraz kupoval celorocne 69 dB, pricom original letne maju 70 dB tak som zvedavy na hlucnost po prezuti.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mozes sa zariadit podla toho testu, kup vitaza, budu to dobre gumy, jednoducha matika.
Netvrdim, ze su zmanipulovane, ale skor ide o to, ze naschval nezoberu do testu cinske gumy. Kludne nech nezoberu do testu taku znacku, ktora tu pred rokom nebola a mozno o rok zase nebude, ale nezoberu ani take, co su tu viac ako 5 rokov.
Az ma niekto sportovy voz cez 200 koni, asi bude mat ine kriteria ako ked niekto hlada zimne celorocne gumy najma do mesta, do blata a na dialnicu do 130km/h.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je to trochu neriešitelná volba - Omskšina alebo China , a ešte keď človek vidí ako sa stavajú k robote slováci - sodoma gomora velebnosti, du blejt. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bajo777 napísal:tu prevlada nazor, ze cierne gulate vsetko jedno, testy su aj tak podplatene :40bd:
Bajo nevytrhávaj slovíčka ako sa ti to hodí...
Všetko platí odtial potial, čínu nikto nikomu nekáže kupovať...

K tým akože výrobcom, furt sú lepší a lepší, vždy prvý, tak sa pýtam ako je možné že za tie roky už nevyrobili úplne dokonalú pneu?

Vieš oni sa len pohrajú s designom dezenú, raz taký, inokedy onaký a furt sme na tom istom čo sa výsledku týka. Pochybujem že nejakú zákrutu čo dlhé roky jazdíš 50-tkou zrazu môžeš jazdiť 80-tkou. No stále jazdíš tou istou 50-tkou. Tak sa pýtam kde je ten pokrok?
Si spomen aký to bol hit šípové pneu (tvar dezenu na leto), lepších vtedy nebolo, kto mal šípové bol KING a pozri sa na ponuku dnes, kolko tých letných šípových ostalo, doslova NIČ

Z toho dnes vyplýva iba to že to asi nebolo ono, ale z marketingového hladiska si ludia šli ruky polámať aby ich objednali
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, Google [Bot], qwertrq, tuninka a 51 neregistrovaných