Hladina oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Hladina oleja

Príspevok od používateľa milan2223 »

Zdravím mám po 3000km od výmeny oleja a zasvietila mi kontrolka nízkej hladiny, čím to môže byt spôsobené? Pod autom nemam žiadne olejove škvrny, vanička je čistá je možné že mi turbo odchádza do turbonebíčka? :3906:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mohlo by sa stat ; ak je sikovne dostupna hadica odkial turbo tlaci do sania, tak ju opatrne strhnut dole a kuknut radialnu / axialnu volu osky, posudit stav ci je to zazbrndane od oleja, ci su poskodene lopatky (vykusane) alebo poskrabane steny telesa turba.

Dalsimi pricinami mozu byt prasknute piestne kruzky (neutieraju olej z valcov a preto sa spaluje), zakarbonovane ventily ktore sa neuzatvaraju hermeticky ako sa maju (nepises aky mas motor, toto sa stava na Ekoboostoch pri "velkych" najazdoch >180.000km podla toho ako s tym kto jazdil), prasknuta hlava atd. Neviem ci tieto masiny nahodou nemaju olejovy chladic, tam by nieco mohlo slzit (havarka v minulosti o ktorej nevies).

V neposlednom rade, nemusi sa jednat o fyzicky nedostatok ale o pokazeny snimac - takze kontrolka svieti ale v mnozstvo oleja je OK.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Minulý týžden kolega so Superbom II TDI...
Vyleteli otáčky do nebies, kúdol dymu a motor na KO

Treba pozrieť či nieje intercooler plný oleja to je úplna istota ako sa vyhneš scenáru čo som tu teraz napísal
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Olej si menil sam?

Doslon k zmene znacky a kvality oleja?

Aku spotrebu oleja si mal doteraz?

Alebo si to auto kupil, vymenil si olej v ramci prveho servisu a zistil si tento stav?

O ake auto, motor sa jedna a kolko ma km?

Neprehanal si motor vo vysokych otackach (dialnica za rychlostnym limitom)

Ak chces trochu normalnejsiu odpoves, treba dat viac informacii.
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Jasne olej som menil sám a značka trocha klesla a olej je už taky čiernejší, neviem spotrebu oleja doteraz lebo som začiatočnik a vo februari som si toto auto kupil, VW Golf 5 1.9 TDI... Vymenil som oleje filtre všetko bolo v pohode a zrazu toto.. A ma najazdene teraz už 224 000km a nie neprehánal som to s otáčkami, jazdim ako človek. Ale odvtedy čo som ho kupil tak sa tam vela veci kazí ako alternator, mechanizmus na dverach, teraz mam aj G85 mi blbne na volante, hrozne volačo s tym autom, je to sice 2004 ročnik ale toto som nečakal
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Ked som aj menil tie filtre a oleje tak som si všimol že v hadici na turbo bolo trochu oleja, je dost možné že fakt môže byt poškodene to turbo? Bol som na diagnostike nedavno ale ta asi neukaže všetko
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

A hej aj som zistil že auto bolo búrané zo zadu, lebo ten čo mi robil diagnostiku mi povedal že bolo striekane a aj ta baba čo mi ho predavala mi hovorila že mala menši tukanec ale pochybujem že to bol menši tukanec....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

milan2223 napísal:A ma najazdene teraz už 224 000km
1,9 TDI potrebuje pri 200t velký servis hlavy teda ventily , zdvihátka , vačku a pri 200t už nečakaj ani turbo že bude celkom ok. Všetky tie veci čo si spomínal sú bežný servis starších aut. Ešte by som povedal, že treba čakať presknutie strún na predku , lebo horné uloženie tlmičov tiež nikto preventívne nemení.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Hej aj som chcel ist do servisu nech mi ho poriadne skontroluju zo spodu a tak a nech spravia väčší servis ale zatial som si nikdy nenašiel čas ale asi je ten pravý čas aby som tam konečne išiel
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nechápem ako môže niekto so 16 ročným autom ísť do servisu...
Veď z neho stiahnu aj slipy ,keď budú chcieť... :40bd:
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

A kontroloval si aj mierku oleja ci ozaj chyba?
A ako je to s dymom z vyfuku?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laco1871 napísal:Nechápem ako môže niekto so 16 ročným autom ísť do servisu...
Veď z neho stiahnu aj slipy ,keď budú chcieť... :40bd:
U 16 ročného to nehrozí tak ako u 4 ročného.A už vôbec nie ak má prebeh km neklamaný.

K veci...ak je podozrenie na väčší úbytok oleja v krátkom čase,je nutné odopnúť sponu a pozrieť do intercoolera či sa v ňom nehromadí olej.Ak ho turbína púšťa smerom do sania tak sa v IC dlho hromadí.Až stúpne jeho hladina tak vysoko že dosiahne na voštinky prieduchov nastane jeho prudké nasatie a motor vyletí do nekontrolovatelných otáčok.
Ak turbína púšta smerom na výfukovú stranu tak auto má výfukovú sústavu celú preolejovanú a na chvilkový plný plyn (ako na EK) musí začať dymiť ako hrom. Krúžky pri daných km (zlomený a pod) je skôr scifi,za vyše desaťročia som nevidel jediný. Vzhladom na km je najvyžší čas meniť hydrá,pretesniť vstreky a pomeniť skrutky vstrekov lebo vytlčie šachty
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Ano kontroloval aom mierku a hej chýba, na výfuk som nekukal ale pozriem ako je na tom... No nehovorim že si ho tam dam spravit, dam si ho iba pozriet a potom iba na svojom vlastnom uvážení dam spravit veci ktore su na tom ozaj zle...
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Ale díky za odpovede, dali ste mi aspon ako taký prehlad
milan2223
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.03.2020 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan2223 »

Možeš ukončiť túto tému

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných