Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hmmm,C5 je výnimočné auto a veľmi nedocenené.V jazdnom komforte asi na to hydro nič nemá.A spletať mimo pochválenia niečo o Hdi je tiež o neznalosti danej techniky.Má svoje potreby ale to prichádza pri značnej porcii km,čo je úplne v poriadku.Neviem dôvod strachu ľudí z hydrauliky,to samé väčšina mechanikov sa jej vyhýba čo je tiež z neznalosti,pretože je to aj jednoduché aj nesmierne spoľahlivé.Tu sa to ešte stretá z tým,že žabožrúti milujú svoje zadky a hýčkajú si ich
Videl som nejeden nádherný kus v podstate za smiešne peniaze voči budžetu ktorý má zadávateľ.Že ho nemám aj ja je iba veľkou spokojnostou s tým čo mám a nechce iné než naftu v nádrži.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa fzubaty »

C5 2,2 hdi som mal. Skvele. Az na jednu vec. Ten idiotsky volant.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,klasika by tomu určite neublížila,to jedno by som radšej volil nemať v aute.Akurát to nejde
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie že by som znevažoval C5, ale napísať že mám dve čo majú 300tkm a nebol žiaden problém nevypovedá vôbec o ničom aká spoľahlivosť by bola keby niekto kúpi teraz auto čo už tých 300tkm má natočené...
Asi ťažko by mohol nový majiteľ predpokladať že aj on si bude užívať ďalších 300tkm bez toho aby sa nič neposralo
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa menonque »

Ivko, ale ja neponúkam svoje, tie nie sú na predaj a ja ich pravdepodobne doderiem, (alebo oni mňa). Písal som, aby vybral dobrý kus ako napr. ten pán z videa, ktorý dva roky nazad kúpil s nájazdom 90 000km. Po ďalšom roku používania mala už 180 000km a aj to je nájazd, s ktorým by som ju kľudne kúpil.
A tých 300 000 (jedna má 270 000) vypovedá, že so spoľahlivosťou to nie je až tak zlé,(konkrétne C5 X7, staršie boli problémovejšie) však poznám prípady u iných značiek, keď dookola niečo riešia napr. trysky, dpf, automat. Tu trysky ani neviem ako vyzerajú, sú tam od nova. Ale jedna vec je, ktorej sa pri posledných ročníkoch nedá vyhnúť a to je slávna nádržka na močovinu. Tá niekedy neposlúcha a aj u mojej tej novšej (2017) ju pár krát už vypísalo.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan: aby som ti nezasieral tému tak to dám sem...
Vedľa riešiš tému https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 6340612604 kde je majiteľ zúfalý a to je presne to prečo mám ja jednoduchý benzín a nie modernú keketinu ktorú 9 z 10 mechanikov nevie dať do poriadku a aj preto odporúčam iným zvoliť primitívnejšiu techniku, ktorú zvládneš opraviť aj sám ak si trochu zručnejší...
Pri modernom dieslaku treba aby si bol pomaly jadrový fyzik aby si tú techniku dal dokopy.
Servisov tri prdele a jadrových fyzikov zrátaš v celej republike na prstoch dvoch rúk

A všetko vzniká iba z lakomosti, lebo ľudia chcú jazdiť za čo najmenšiu spotrebu, ale tými investíciami do opráv sú v konečnom súčte vyššie ako ten čo sa vozí na jednoduchom benzináku a vozí sa často bez zbytočných starostí a nervov....

Teraz si predstav že máš doma televízor a ten sa ti každý 4 mesiac pokazí a v kuse ho vláčiš na reklamáciu do obchodu niekam 20km...
A presne tak je to aj s autom, najlepšie je také ktoré do servisu takmer nemusí, olej, či brzdy, ba aj rozvody sa doma urobiť dajú...
Riešiť ale to čo rieši tamten nešťastník Octavie 2.0TDI nevie vyriešiť doma sám, nevie to vyriešiť ani servis a teraz v zúfalstve rieši kam by to doviezol aby to dali dokopy a nezodrali ho zasa o pár stoviek a konečne to opravili...
A ďalej ako bude fungovať? Akože keď sa nabudúce pokazí tak sa bude zasa trepať niekam 60km? Keď bude nepojazdné tak bude riešiť odtahovku?

A to ti poviem že takých nešťastníkov je tiež tri prdele, akurát sa nehlásiu tu, alebo niekde inde, rieši sa to priamo v servise
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepochybne máš v mnohom pravdu.Problém je širší.Píšeš...to je presne to prečo mám ja jednoduchý benzín a nie modernú keketinu ktorú 9 z 10 mechanikov nevie dať do poriadku...

Ano,ok.Jednoduchý benzín,jednoduchý diesel zo zhruba jedného obdobia existencie....bejvávalo.Človek ktorý v r 1996 kúpil P 405 alebo medveďa 190D a mohol by si v tom voziť zadok celoživotne,zistuje že síce motoricky by to aj šlo,ale sa ropadá od korózie,z dielmi stále väčší problém,trend spoločnosti je jasný ...likvidácia.Traba vyrábať,šrotovať,znova vyrábať a znova likvidovať.Výrobu treba zvyšovať,spotrebu treba zvyšovať a aj to budeme robiť kým neskončíme ako potkany na Mont Evereste z odpadkov v tom lepšom prípade.V horšom na Sibíri.
Aký je rozdiel v novodobom benzíne a novodobom diesli ? Nijaký,je to boj názorov.Marketing,presné analyzovanie zmýšlania ľudí je jediné,čo pracuje perfektne a z dutiny hlavy vymaže posledné stopy rozumu a racionálneho prístupu k vlastným potrebám.Čo sa tvorilo a vytvorilo pomaly ako vlhnutie baráku,ho raz aj pošle k zemi.Ĺudia nemúdrejú,trend je opačný.Človek ktorý dnes má auto minulého storočia,dobré a bezproblémové,je v očiach spoločnosti posledný lúzer.Nedá sa to pomenovať inak...spoločenská tuposť.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa tatkotom »

Aj tu súhlasím.
Som ten lúzer - mám autá z r. 2004/2005, audio z 1990, manželku z 1962.
Predchádzajúce vozidlá ukončila hrdza. Nikdy motor, prevodovka. Jazdím hodne, vlastne jazdil som. Na dôchodku toho bude menej no moja bude.

Nevidím dôvod meniť, čo dobre slúži, má vyhovujúc e parametre, vlastnosti - najmä ak to nové stojí často za hovno. Nemám potrebu robiť dojem.
A nie len z hľadiska určitej udržateľnosti. Keď niečo kupujem, zvažujem pomer ceny a užitných vlastností, potrieb. Mobil dožije časom na akumulátor. PC šiel čiastočne obnoviť, skriňa, zdroj a časť iného nezastarali.
Doplním - televízor nepozerám roky ani doma, neviem prečo by som ho mal mať ako súčasť palubovky.


Pravdou je, že väčšina to vidí inak. Darmo - hlupák je najvďačnejší zákazník - aj volič.
Naposledy upravil/-a tatkotom v 31.12.2023 12:21, upravené celkom 1 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa oco13 »

Darmo - hlupák je najvďačnejší zákazník - aj volič.
Hlupáka z človeka robí od narodenia spoločnosť - reklama, televízia, socialne siete , bankari a politici. Toto je smrtelná kombinacia, ktorá sformuje namiesto človeka tvora, ktorý pasuje presne do matrixu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nesúhlasím - hlupákni sa ľudia stávajú z darebnosti, pohodlnosti.
Nech druhí rozhodnú, vyriešia, zriadia, postarajú sa - ja nech nemusím ani myslieť...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano, ale k tomu ich vedie spoločnosť, lebo len hlupáci sa dajú ovládať.
Pokial dieťa nevychovávaš, pretože by to obmedzilo tvoj komfort, tak sa z neho stane hlupák. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Tak rodičia či spoločnosť, debile? Sa už rozhodni a neodporuj si v každej nasledujúcej vete! :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa oco13 »

A kto tvorí spoločnosť? ty genius nie rodičia?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa oco13 »

Genius Cico sa nam odmlčal tak ešte niečo nech si prečíta
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Rodičia tvoria spoločnosť?! S debilom fakt nemá význam strácať čas! :::

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 90 neregistrovaných