Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daliborrampacek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.12.2023 14:55
Zdieľať na Facebook

Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa daliborrampacek »

Zdravím. Potreboval by som poradiť od dobrého znalcu a milovníka áut, keďže modelov je veľké množstvo. Chcem si kúpiť v najbližších mesiacoch auto v ročníkoch aspoň od roku 2011.

Páčia sa mi elegantné autá typu Škoda superb, aby bolo možné zohnať aj náhradné súčiastky pri poruchách.

Hľadám skôr sedan/limuzínu. Určite nehľadám combi.

Cena: do 12 000 €.

Viem, že cenové rozpätie nie je veľké, len ma zaujíma či existujú aj lacnejšie elegantné autá pre mladého chalana. Skôr ma zaujíma, aké značky a modely vozidiel vyzerajú elegantné, priestorovo väčšie a sú na palivo benzín.

Osobne sa v autách veľmi nevyznám, preto budem rád za každú dobrú radu a pomoc. Díky.
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa Diehardqo »

V takom veku, cene a nieco pekne, urcite Mercedes E (w212) pred alebo po facelifte. Uz podla chuti. Po ma urcite viac vyhod. Benzin, kludne asi cokolvek ako E350, neviem ci sa robilo nieco nizsie v benzine. Ak nafta, 220/250D chyba nebude.
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa -michal- »

Elegancia je dosť subjektívna kategória, každému sa páči niečo iné, ale s daným rozpočtom sa asi neoplatí vyberať z prémiových značiek (napríklad na spomínaný Mercedes E v požadovanom ročníku a v benzínovej verzii by nestačilo ani 15 000 eur).

Zaujímavou voľbou by mohla byť napríklad Toyota Corolla 1.6 Valvematic z roku 2013, ktorá je v ponuke za 9200 eur v Trnave - je veľmi spoľahlivá a na auto nižšej strednej triedy aj nadštandardne priestranná, má slušnú výbavu a ľahko dostupné náhradné diely (tie však zvyčajne ani nie sú potrebné, lebo Corolla je "držiak").
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa pidizvi »

opel insignia opc, nic ine v ponuke nema sancu na ten vykon.
Ak by si zvazoval oktu alebo korolu, tak to mozes rovno zobrat studentsku taliu za 2 tisicky a zvysok prepit alebo precestovat, lepsie peniaze ako do auta davat.
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa -michal- »

Insigniu OPC som si všimol v inzercii aj ja, ale nemal som dojem, že by to mala byť pre zadávateľa jasná voľba, ak pre neho výkon nie je prvoradý... A Corolla možno nie je najzábavnejšie auto na svete, ale aspoň vyzerá dostatočne elegantne, čo sa o takej Thalii nedá povedať. :)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa ivko1 »

Honda Accord, Mazda 6, prípadne aj AR159 ak by sa našla s 1.8tBi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V danej cene do minuty mám dohodnuté že idem pozrieť,ozaj nie je problém vybrať auto čo plne spĺňa zadané....ovšem okrem pohonu.Benzín by som nevolil ani po prepitých sviatkoch.Prečo by som si nezvolil ďalšie kritériu,m...dobrá spotreba...je to za jediný rok celkom dosť peňazí vykudených výfukom.Je nepomerne ľahšie urobiť dymiovosť na EK,ako benzínovú emisku nakomplet.O drahote diesla to sú také rozprávky tých čo sú benzin pozitiv, to je v poriadku,nech si ho kupujú,je to za ich peniaze.Ja zase na rozdiel od nich viem,čo nasleduje ak moderný benzin neprejde EK,aj čo to stojí
Pardon,neudal som auto ...zámerne,diesel nie je v hladáčiku.Kto chce kam,pomôžte mu tam.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa db69 »

mhlavaty napísal: 29.12.2023 15:28 V danej cene do minuty mám dohodnuté že idem pozrieť,ozaj nie je problém vybrať auto čo plne spĺňa zadané....ovšem okrem pohonu.Benzín by som nevolil ani po prepitých sviatkoch.Prečo by som si nezvolil ďalšie kritériu,m...dobrá spotreba...je to za jediný rok celkom dosť peňazí vykudených výfukom.Je nepomerne ľahšie urobiť dymiovosť na EK,ako benzínovú emisku nakomplet.O drahote diesla to sú také rozprávky tých čo sú benzin pozitiv, to je v poriadku,nech si ho kupujú,je to za ich peniaze.Ja zase na rozdiel od nich viem,čo nasleduje ak moderný benzin neprejde EK,aj čo to stojí
Pardon,neudal som auto ...zámerne,diesel nie je v hladáčiku.Kto chce kam,pomôžte mu tam.
máš pravdu že momentálne prejde lahšie nafťak ako benzín.Ale ked sa začnú merať pevne častice ,to bude masaker na diesle.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa tatkotom »

AR159JTD - viem o dvoch vo vynikajúcom stave.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

db69...ano bude.Ale problém sa bude týkať iba dieslov z filtrom častíc.U klasického diesla nik nedokáže stanoviť prevod dymu na častice.Kde je norma nula,tam sa dá. Kde filter nie je,problé nebol a nebude,samozrejme je to o stave agregátu.Ale ak dokážem urobiť napr PD čko bez filtra pri pol mega km že prejde emisku z hodnotou akoby to bol motor s filtrom,tak to problém nebude ani po novom.Každopádne kto problém mať nebude,budú staršie generácie pred nástupom filtrom,do požadovaného sa z luxusom vôjdu.Nové je drahé,to predurčuje že vlastník nebude sociálny prípad a tak nie je čo riešiť,každý špás niečo stojí,on si ešte užije a problémy kúpy ten druhý tretí.
Benzin v silnokalibrovke znamená v podstate naisto že to je motor o určitej kubatúre,a od určitej kubatúri to je naisto 6 a viac valec.A najčastejšie do V, to je logické.Tam akonáhle začnú emisné problémy,začínajú volanie...prosím ťa nevieš,píše mi slabá účinnosť.ako mám pprísť na to,ktorá strana to robí.Nič v zlom,ale ak niekto zámerne či nevedomky potrebuje problémy, nuž si ich nájde.Alebo oni jeho.Tým nechcem tvrdiť že benzin je niečo zlé,ale treba rozlišovať v akom prebehu km sa stávate jeho majiteľom a čo s tými km prichádza ako samozrejmosť.Najčarovnejšie je,ak sa celé prevalí a majiteľ zistil čo si natropil,ako sa stále snaží tváriť že ...no problém.Pritom už len lepí a soplí,skladá z vrakoviskových dielov...ale geroj do posledného dychu.Ja viem,a on vie že ja viem...čarovné a úsmevné.Každý vie,že spravil volovinu,je úplne jedno či prizná farbu alebo nie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa ivko1 »

My čo máme benzín síce pustíme na palive ročne o pár stoviek viac, ale vieme aj koľko opláchnu majitelia kachiel na servise...

Auto cestuje z jednej dielne do druhej a stovky lietajú vzduchom jedna radosť a miesto vozenia stojí auto celé týždne v servise, lebo teraz nemá čas, potom nevie prísť na chybu...
A majiteľ len lamentuje a hľadá kto by to opravil čo najlacnejšie

Ale kto chce kam pomôžme mu tam...

...a možno autor preto píše benzín, lebo už okúsil na vlastnej koži čo to je servisovať diesel

Emisie síce ľahšie prejdú kachle, ale až začnú byť na emisnej dôsledný tak ako u benzinákov tak bude veľa náreku.

K tomu úvodnému príspevku, že niečo "aby sa dali zohnať aj náhradné súčiastky", tak to sedí presne na koncern, v kuse sa bude niečo riešiť.
A nejde ani tak o súčiastky ako o tie nervy, lebo treba sa objednať, potom treba doviesť auto a napríklad za 2 dni si preň prísť a tomu cirkusu prispôsobiť svoju dennú rutinu a za dva mesiace znova...

Ja osobne by som sa vôbec nehnal za tým že aspoň 2011+, pretože čím novšie tým častejšie bude pýtať servis...
Vyššie som spomenul Mazdu 6 a tým som myslel generáciu GL, teda tie 2012+ , ale z hľadiska primitívnosti techniky by som sa nebál ani veľmi zachovalej generačne strašnej Mazdy 6 GH, ktorú kúpi človek lacnejšie ako 12000€ a ostane mu dosť peňazí na údržbu a nejakú internú modernizáciu v konektivite dnešnej doby že by tam buchol nejaké 2DIN rádio za 400€...
Ono ak sa pohladá solídny kus bez korozie a urobí sa pre istotu prevencia, tak ho nemusí trápiť ani vyššia spotreba voči dieslu, lebo na kúpe ušetrí v pohode 4000€ z rozpočtu

Nie je nad to mať klasický kľúč a spínačku, klasickú ručnú brzdu a nemusí sa zožierať ako koncernisti čo u jazdeniek riešia nefunkčnú šachtu pre kľúč či zaseknutú zadnú elektrickú ručnú.
Naposledy upravil/-a ivko1 v 29.12.2023 17:49, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa martincichy »

Zaujímavé auto je suzuki kizashi s manuálom. Kľudne volvo s60 / s80 s akymkolvek patvalcom.

Zaujimave limuzina je renault talizman. 1.8 tce ide paradne. 1.6 dci 139 k je volba z rozumu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ivko...to je asi tak.Medzi benzinovými fandami a dieslovými je rozdeľujúca mreža.My vidíme vás za mrežou,aj vy vidíte nás za mrežou. Asi jediné rozumné východisko je ponechať tej druhej strane radosť z volby.Nám to neuberá a nepridáva,a ak,tak úsmev.My vieme svoje,a vy tiež,držme sa svojho a ponechajme to potešenie aj tej druhej strane,dá sa s tým žiť úplne v pohode,navyše ak ťa to živí že ľudia sú akí sú.V podstate žijeme z ich neznalosti ak by sme išli do dôsledkov.Ak upozorníš niekoho že na ceste je ....a on predsa do neho napochoduje...treba nechať.Niekomu odmena,niekomu trest,vyberá si každý svojou hlavou,nie je z toho trauma.Maďari majú na to výraz - video lemez. Látod látod,ez nemkellet volna ! Vidíš,vidíš,toto si nepotreboval !
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa fzubaty »

Idealne 2,2 od mazdy.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa menonque »

Napríklad toto: https://www.youtube.com/watch?v=YE9L0W5O3eM Mám dve, sú naftové a majú už skoro 300 000km , ale na motory, prevodovky fap filtre podvozkové diely hydroactívu nebolo ešte siahnuté a všetko je pôvodné. A vezieš sa ako na vznášadle. Len treba vybrať dobrý kus.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944029727 a 72 neregistrovaných