havarovane auta

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zefo22
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.09.2009 13:39
Zdieľať na Facebook

havarovane auta

Príspevok od používateľa zefo22 »

zdravim poradi niekto nejake stranky alebo elektonicku burzu alebo drazby havarovanych vozidiel z poistnych udalosti .dakujem
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Pravdaže ti poradí - odfajkni "len havarované" a máš a výber totálky ako z vitríny, niektoré aj po 2. a 3. :d :D
Aby si nakoniec nebol sklamaný, pretože k cene vozidla sa potom prirátavajú rôzne komické poplatky, s ktorými je nevyhnutné počítať ešte pred vstupom na dražbu.
Fakt tieto dražby sú určené pre toho, čo ešte nevie, a keď už zistí - viackrát to neurobí. Prečo ? - lebo sa to neoplatí !
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Jelko4
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 28.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelko4 »

mozem z vlastnej skusenosti odporucit http://www.gr8auctions.sk/sk/bratislava/auction/ ,nebyva tam ale vela buraciek, ziadne poplatky atd...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hahaha vraj GR8 auction a bez polatkov :4090: :40bd: Samozrejme ze aj u nich sa platia poplatky ako aj vsade. Je tam zbytocne aj ist pretoze su to vsetko auta z leasingoviek a nevies na tom vykonat skusobnu jazdu takze si vydrazis auto ktore ked vyplatis a uhradis poplatky daju ti kluce a zhrozenie pride az potom. Ved vsetci dobre vieme ako vydojenky idu do leasingu a ake idu z neho do drazby uz ani nevravim. Takisto je to s havarovanymi autami v drazbach, v poslednej dobe ked sa vysrsti nejaka vacsia porucha na aute napriklad ked odide motor na 2.0tdi tak ak je schopne dojst aspon po prvy strom tak ide rovno donho aby sa aspon nejake pengy vratili a preda sa havarovane. A potom si ho nejaky chlapec za nemale peniaze opravi a ked pride z lakovni tak sa zisti ze este treba 2000eur do motora a uz je problem na svete
Jelko4
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 28.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelko4 »

poplatky mas u nich zahrnute v cene a daju sa tam kupit pekne kusky, vacsinou tak 1 az 2 na jednej aukcii :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pekne kusky vraj :40bd: :40bd: Viem presne odkial tie auta pochadzaju (poznam aj cloveka ktory urcuje ktore auta tam pojdu) a je to uz len výmet z leasingoviek co si neporozdeluju znamim. Oni tie auta odpredavaju znamim a co sa nepreda dajme tomu za polroka tak šupnu do aukcii. Nebudem sa tu s tebou hadat nakolko to nema zmysel. Ukaz mi jedno z tych aut ktore je pekny kusok. A napriklad nieco o tych poplatkoch mas aj na ich samotnej stranke tak potom neviem o com tocis: ,,Po skončení aukcie má každý víťazný účastník právo uzavrieť kúpnu zmluvu na toto vozidlo.Takýto účastník aukcie je oprávnený doplatiť plnú kúpnu cenu a administratívny poplatok vo výške 100 EUR + DPH vkladom, a to na účet GR8 alebo prevodným príkazom na účet GR8 do 5 pracovných dní od dňa konania aukcie,, Nehovoriac ze za honbou viditelne dobrej kupy si clovek casto kupi auto o ktorom nic nevie,casto bez kluca obcas s jednym klucom (mozes tak akurat cakat ze byvaly najomca si pre to auto s druhym klucom niekedy v noci dojde ak si nedas vymenit zamky alebo prekodovat immo) . O zmluvach ktore podpises pri kupe sa tiez bavit nemusime pretoze na to vozidlo neplati zaruka ani ked sa ti po 10tich metroch komplet rozpadne, casto je v zmluve formulka ze kupujes subor nahradnych dielov a nie vozidlo, atd atd atd
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

patko1 - nechaj, nech skúsia :40bd:
Aspoň budú ďalšie témy do fóra.
Tiež si taký ! nedopraješ chlapcom kvalitné a lacné kúsky :40bd:
Keď už neveria ľuďom, čo s tým robia, potom :41c2:
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Jelko4
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 28.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelko4 »

bol som tam cca pred pol rokom a vtedy poplatok nebol a stacilo zaplatit na mieste zalohu 400€, tak uz to zmenili, vtedy tam bola krasna kia proceed ktora mala najazdene neviem teraz ci 60 alebo 80tkm a lutoval som ze som ju nekupil, inak vacsinu aut pokupili do bazarov, a cuduj sa kupovali aj auta ktore mali 300tkm+, predavaju urcite zo 150tkm
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak tak treba tým prejst a ponaucit sa. Pre pripadnych zaujemcov mozem uviezt zopar bratislavskych bazarov v ktorych sa tieto auta co ostanu a nik znami ich nechce najprv vystoja a potom ked uz zavadzaju idu do aukcii lebo naivita ludi motivuje k tomu ze kedze je to aukcia tak sa tam isto iste musia dat nakupit super lacne vozy. Vzdy to bolo tak ze na drazbach sa kupovali len hnoje a to plati nielen na slovensku ale vela slovakov jazdi na aukcie aj do zahranicia so zasadou ze treba kupit co najlacnesie auta ved ono to uz dako domov zajde,povysava sa vytepuje navoskuje a šup na net
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jelko4 prosim ta netliachaj. Kupil si tam auto? Poplatky boli, sú, aj budú. A ten proceed bud rad ze si nekupil. Tie auta sa v bazaroch uz vystáli dost tak neviem naco by ich kupovali bazarnici. Zavolaj si napriklad do tohto bazaru www.autobazaret.sk a opytaj sa ich ako dlho im tam zavadzali tie ,,krasne kusky,, Predajca v tom bazare je od nas a presne auta z tejto aukcie mu tam v lete zavadzali pretoze v tom bazare parkuju auta ked chodia ludia na dovolenky a parkuju u nich za mensi poplatok ako sa plati za parking na letisku. Je to len marketingovy tah ze auto ktore sa v bazare nepreda za polroka sa da do aukcii a naivny clovek si ho tam kupi (predsa je to aukcia a oplati sa kupit)
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

patko1 znie to odstrasujuco ale suhlasim s tebou.
co s aukciou?pozret ponuku vozidiel na nete a šmitec.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak nejak, a tie ceny su az na smiech. Vyvolavacia cena sa casto rovna cene auta za ktoru sa da kupit bezne a aspon si ho vie clovek vyskusat predtym ako ho vyplati
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

No, niektoré ponuky sú tam veľmi zaujímavé, otázka je, na koľko sa vyšplhá cena oproti vyvolávacej. Za tie ceny, ktoré sú teraz by som vedel určite kúpiť bez skúšania 5-6 áut.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Havarované autá sa už dávno neoplatia... A už vôbec nie z dražieb. Asi do áut moc nevidíš, tipujem to podľa toho ako sa nadchýňaš Kiou Pro_vreed, alebo ako sa to píše... :d :D

Pri kúpe nepojazdného auta, ktoré navyše nemôžeš vyskúšať ani či vôbec štartuje, sa vystavuješ mnohým rizikám. Pri takom aute môžeš napríklad až po kúpe zistiť, že od auta nie sú kľúče, prípadne po pol ročnom opravovaní zistíš, že chýba nejaký sakra drahý počítač, pričom dekel pod ktorým sa má nachádzať je pekne vzorne zašróbovaný. Alebo auto opravíš, a po týždni, keď začne pršať zistíš, že nejdú stierače. Hľadáš závadu, poistky atď, ale zistíš, že ten dobrý človek odtiaľ pred predajom vymontoval motorček aj s mechanizmom stieračov.

To sú reálne prípady, na ktoré som si len tak narýchlo pospomínal, všetky sa stali. Mne ani jeden, ale stali sa kamošom.
Mne sa ale stalo, že mi chlapík po zložení zálohy vymenil trysky v motore. Ale bol "férový". Tri nechal pôvodné, tri mi tam dal také, že vydržali dva mesiace, hovado jedno... Takže som si zaplatil odťah 200km, tri nové trysky a rozoberanie motora, keďže závada nebola najprv celkom jasná.

Kúpiť jazdené auto je problém a riziko už sám o sebe. Prečo si chceš tie problémy a riziká znásobovať tým, že kúpiš havarované, alebo na dražbe??
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Chlapci nebudte hned taki negativisti. Ak sa niekto zaujima o buracky, netreba hned na neho volat psychiatriu. Moze mat na to rozne dovody, zdroj lacnych ND, chut v niecom sa stale vrtat, alebo mat lacnejsie auto, aj ked nie v 100%-nom stave. Ja osobne uz tiez k takymto autam neinklinujem, ale poznam ludi, ktori sa tomu venuju stale a ide im to. Na to GR8 mam tiez trosku iny nazor, chodim tam snad ako zacali, s malymi prestavkami mozno nejakych 7-8 rokov. Nikdy som nemal ziadny problem s autom od nich. Samozrejme, ked tam pride niekto prvykrat a chce silou-mocou nieco kupit, moze sa popalit. Chce to trosku rozmyslat, alebo sa spojit s niekym, kto vie, ako to tam chodi a ma uz na preverenie tych aut vybudovane know-how.
Napísať odpoveď

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní