Havarijne - skrabanec na spataku

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adminko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.03.2010 16:20
Zdieľať na Facebook

Havarijne - skrabanec na spataku

Príspevok od používateľa adminko »

Ahojte,
dnes som si vsimol, ze mam poskrabane spolujazdcove spatne zrkadlo (cca 5cm). Auto mam iba mesiac, takze ma to dost hneva, kedze vyzera ako nove (az na toto).
Havarijnu mam v Komunalnej a dokonca bez spoluucasti.

Mam to cez nich riesit? Nebudem mat nabuduce vyssiu poistku?
Co mam robit???

Vopred Vam dakujem!!!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prichádzať k autu z druhej strany...

Po čase zistíš, že je to len kopa plechu a keby si mal riešiť každý škrabanec tak ti nebude stačiť dovolenka...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak máš mať kvôli tomu zlé spanie daj si to opraviť....Ale inak všetkým z dôvodu psychickej pohody odporúčam brať auto ako bežnú spotrebnú vec a nejaký škrabanec neriešiť. Pretože dnes dáš opraviť zrkadlo a za týždeň Ti kľudne môže dakto na parkovisku prebehnúť nárazníkom celý bok auta a čo potom ??? To je na poisťovňu a nie nejaký blbý pár cm škrabanec na zrkadle.
adminko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.03.2010 16:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adminko »

Teraz dam zrkadlo a potom ten cely bok, ved na to je poistenie, nie?
Ked uz za to platim nemale peniaze.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

a co za auto to vlastne máš ? či sa ti to oplati vobec lebo je rozdiel ci je to poskrabane na fabii alebo na ferrari
adminko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.03.2010 16:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adminko »

Citroën C3 1.4 VTi Exclusive
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To je v poriadku ja len že mne osobne by nestálo to behanie a vybavovanie za ten škrabanec na zrkadle...tak som to myslel , že ak je dačo na opravu a cena bude rádovo stovky euro tak jasné že na to je poistka a dám to z nej aj opraviť ale nie nejakú nepodstatnú prkotinu za 20-50E.
Takže v takomto prípade idem do obchodu kde miešajú farby, alebo priamo u predajcu značky auta objednám opravný malý lak, a zamaskujem to samodomo. Predsa škrabanec na zrkadle nebudem riešiť cez poisťovňu a dávať lakovať zrkadlo . A byť bez auta dva dni.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Snad nebudes na priskanom jazdit jak cigan ??? Nech sa hybe biznis, daj opravit, nech cvaka poistovna....

A daj fotku, nech ta polutujeme poriadne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak brácho na nejakom služobnom opli zle predbiehal a zrkadlo na výmenu .Faktúra z autorizáku cez 1000evri . Tak mu tu nepíšte o dvacke má nové auto tak nech sa poisťovňa snaží.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len si to chod dat prelakovat. Nove auto, mozno prve... A priprav sa, ze je velmi pravdepodobne, ze nemenovana poistovna bude robit mierne prietahy. Tu ides ty ziadat peniaze od nich a to nemaju radi. Tak si myslim, ze to nebude len za dva dni hotove :3020:
Poznam "vodicov", co sa nevedeli trafit ani do vlastnej garaze a stale boli v tejto istej situacii s poskodenymi zrkadlami, blatnikmi a dverami a behali 2-3 x do roka do poistovne.
Tak sa nedaj znechutit uradnikmi. :zg282: :3020:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len bacha co pride o rok za novu sumicku lol, resp. aj poistovna moze takemuto klientovi vypovedat zmluvu :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pravda, pravda, v dnesnej dobe by ho urcite vypovedali, ale najprv pride navysenie na dalsi rok a ked by to urobil zasa 2-3 x za rok, tak ide k vode.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Treba prášky proti depresiam a hotovo.

Obdivujem ludí čo by boli schopný kvôli jednému škrabancu na zrkadle lietať po poistovni, autorizáku, či nejakej zmluvnej autolakovni

Mne minulý týžden budúci švagor obtiahol predný roh nárazníka a žijem, ani ma nejak netrápi tá ošuchnutá farba ako to že sa tváril že sa nič nestalo a to sme sedeli v altánku a počuli podivný zvuk, akurát že som to zbadal až ráno ked som šiel do práce. A šuchol mi ho iba preto lebo je darebný poriadne zaparkovať

Auto je na to aby slúžilo a nie na to aby sa donho sypali zbytočne prachy. Poistovnu otravuj ked obtiahneš celý bok, či rozbiješ pol predku

PS: neboj nič z bodu A do bodu B ťa odvezie aj so škrabancom na zrkadle, či s prasknutým nárazníkom, alebo aj trochu pokrkvaným blatníkom + prevalenými dverami

To sú tie nové autá, respektíve kúpené zánovné jazdenky...
Ako chodím do práce jedny mali pred domov Ibizu 93-98, nedávno kúpili jazdenku Mazdu 3 a už sa leští aj 3x do týždna a občas aj ten Seat opláchnu. Ale to každého prejde
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

z tejto debaty mi vyplýva, že je moderné behať na rozdrbaných autách:-))))))))))))))) Potom sa ale ani nečudujem, že u nás vám kadekto oškrie auto pred tescom či poštou, však to tu všetci berú normálne očividne. Inak nechcem vidieť niektoré autá zvnútra, keď ich majitelia sa nevedia postarať ani o karosériu.

Samozrejme si to daj prelakovať, v dobrej dielni to bude za tých cca 50. Či sa to kvôli takej sume oplatí riešiť cez poistku je už na tebe, mne osobne by sa nechcelo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Či to vadí je jedna vec, ale či s tým zabíjať čas a energiu je druhá! Takisto neviem ako si prišiel na vzájomnú súvislosť medzi vonkajším vzhľadom a poriadkom vnútri... :::

Dnes zrkadlo, zajtra blatník, pozajtra dvere a pri predaji budeš ťažko vysvetľovať prečo je polka auta prelakovaná...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných