Havária - čo robíte v podobných situáciach?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zastavili by ste?

Ano
19
86%
Nie
3
14%
 
Celkom hlasov: 22

Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Havária - čo robíte v podobných situáciach?

Príspevok od používateľa Atlas »

Udalosť z dnešného dňa.. Auto v poli, rozbité okná, zjavne opustené...

Čo robíte v takýchto prípadoch vy, pribrzdíte aspoň aby ste sa presvedčili, či niekto nepotrebuje pomoc?

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..ked píšeš,že "auto v poli, OPUSTENÉ"

tak už tam nie je asi NIKTO

duplom,už nie ten,čo by potreboval nejakú pomoc...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..musim odpovedat?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

zjavne opustené...

Čiže sa presvedčím, či v tom poli niekto neleží.. :41c2:
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

zrejme ho soferoval niekto pekne ozraty a zdrhol :4090:
co urobit? otvorit dvere, vyrvat autoradio, prekutrať narychlo odkladacie schranky ci sa tam nenachadza hotovosť, ak je uz pološero alebo šero, zdvihak pod auto, demontovat elektrony z auta, drbnut do kufra a hybaj ho frišno domov...
P.S.: sorry nedalo mi ale presne takuto situaciu som pred par rokmi odsledoval na jednej nemenovanej ceste :-\
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Som si myslel ,že čo robíme v prípade ak sa nám stane havária,
A na to je ťažko odpovedať .Ak sa pri takejto havárii zabijem , tak už nerobím nič .Tvárim sa ako mŕtvy, a len tak zabito ležím, a som rád ,že som aspoň pokope.
Ak som zranený , zas záleží či ťažko či len ľahko.
Ak ľahko , to je dobrý prípad , spievam Internacionálu a teším sa ,že som vyviazol z nehody, takrečeno bez újmy.
Najhoršie je ak sa človák zraní ťažko.
Lebo to bolí.
A človák môže byť bez nohy , bez ruky , alebo bez iného orgánu, aj keď sa to tam po nehode začne orgánmi hemžiť. Bohužiaľ tieto orgány poväčšinou nebývajú kompaktibilné s nám chýbajúcimi orgánmi , čiže z nášho pohľadu sa nám javia ako silne nadbytočné.
Čo samozrejme nie je pravda , pretože tieto orgány , sú tam z úplne iných príčin ako nám prinavrátiť poškodené zdravie.
Z uvedeného vyplýva ,že najrozumnejším riešením je haváriam sa ako zďaleka, tak i zblízka vyhýbať, čo samozrejme nie je možne , pokiaľ sa človák nachádza v tzv . civilizovanom svete.
Tu však vyvstáva otázka , keďže piaty človek na svete je Číňan , a môj tatko, mamka aj dvaja bratia sú Slováci , čo som vlastne ja.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Keď nájdete v aute človeka kričiaceho od bolesti, pomáhajte tomu, kto len leží a nejaví známky života. Ten kričiaci je na tom lepšie.

Čo sa týka ankety - zastavil by som, avšak je otázne, či by som si vôbec to auto v tomto prípade všimol.

Poznám tú cestu, obrovskou poklonou bolo už len to, že ste na tom mieste zastavili. Niektorí tam jazdia ako šialenci.
jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaknato »

nechcem byt zakerny, ale ked nepoznam auto nezastavim. dufam len, ze je o 5 ficovolicov menej.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

zastavil som 2x pri opustenom aute,prvykrat v noci okolo 1-hodiny pri Krupine bol v poli prevrateny kamion,asi 30m od cesty..,bol prazdny...Druhykrat tiez v noci,osobak na streche,tiez prazdny...Clovek by mal zastavit a presvedcit sa,ci nikto nahodou nelezi hlavne pod autom.Pomoct mu sice nepomozes,ale mozes privolat pomoc...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dobre si zastal za tou zakrutou, jak taky mamlas - aby do teba este volajaky kreten nevpalil.

Idu dva kamiony oproti sebe. Jeden 90km/h, druhy tiez lebo to ma dovolene. Chlapci uz maju 800km ten den v nohe, unava sa zacina prejavovat, cez zakrutu to 90tkou prejde v pohode. Chlapci tahaju na spotrebu, brzdit pred nejakou standartnou zakrutou do ktorej ciastocne vidis je zjavna blbost, ze ?

Az na to ze tam najde zastavene tvoje auto. Az na to ze ziadna krajnica. Nema sa kde vyhnut lebo proste nema. 40 tonovu supravu len tak nezastavis.


A budes v televizii, gratulujem ! Noviny zacinaju "Dvaja mrtvi na ceste...".


Mal si potiahnut este 100 metrov dalej po tej rovnej ceste.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Lubos..,velku chybu ani neurobil,vacsina vodicov na prevratene Auto skor spozornie a spomali...skopr vtedy sa stavaju nehody..,zapozera sa na vrak a ..nevidi toho pred sebou...podstatne je,ze zastavil...A to sa rata...Ambulans zastavil z povinnosti...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja by som tiez zastavil ak by nikto iny uz pri nom nebol zistil co a ako ak by bol aj niekto zraneny aj tak by som sa bal poskytnut prvu pomoc lebo by som mal strach ze mu este viac ublizim asi by som len sanitku zavolal a cakal na mieste :zg282:
Naposledy upravil/-a biker610i v 17.11.2013 10:19, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Turbo, za mnou zastali ešte dve autá v takom rozostupe, že nás bolo vidno ešte pred zákrutou + ďalšie autá zastavovali/spomalovali, takže chudáčik nesmrteľný a unavený uber vodič z povolenia by mal dosť času na postrehnutie celej situácie.. Ale to je také slovenské myslieť za iných a desať paralelných galaxií dopredu.. Lebo sa nájde hrdina, čo ide na spotrebu, síce neprehľadnejšia zákruta ale jebeeem si to svojich 90 aj keď mám za chrbtom 40 ton... :::

Rozumiem logike, aby som tým, že chcem pomôcť neohrozil ostatných zašitý v neprehľadnej zákrute, ale v tomto prípade to tak nebolo... Stačilo by mať v hlave aspoň trocha zdravého rozumu a ohľaduplnosti a na svete by sa žilo lepšie.. Lenže nie, každý hľadí na seba... Ostatní si kľudne skapte prekotený v jarku za mestom...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz sa mi stalo, ze som bol par krat v zivote v nespravnom case na nespravnom mieste, tak neni pochyb, zastavil, volal 112, popripade pomohol, ked je komu...v situacii, ked ostatni vodici nechcu ist k prevratenemu autu, ze co ked vybuchne, som ten sprosty co ho ide zdvihat, aby sa chlap kriciaci o pomoc dostal von... :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:dobre si zastal za tou zakrutou, jak taky mamlas - aby do teba este volajaky kreten nevpalil.

Idu dva kamiony oproti sebe. Jeden 90km/h, druhy tiez lebo to ma dovolene. Chlapci uz maju 800km ten den v nohe, unava sa zacina prejavovat, cez zakrutu to 90tkou prejde v pohode. Chlapci tahaju na spotrebu, brzdit pred nejakou standartnou zakrutou do ktorej ciastocne vidis je zjavna blbost, ze ?

Az na to ze tam najde zastavene tvoje auto. Az na to ze ziadna krajnica. Nema sa kde vyhnut lebo proste nema. 40 tonovu supravu len tak nezastavis.

a vecer pri spravach uz budu vsetci pitchovat na chudaka kamionistu..

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní