Hasiaci pristroj

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Principiálne s Tebou súhlasím,tieto obchodné reťazce ponúkajú hodne šmejdov,ale niekedy sa pritrafí aj dobrý výrobok.
Tento hasák (nemyslím blicky lol ),je výrobok EÚ (Taliansko) s certifikátom CE.Ak by nefungoval a mne by zhorelo auto,podám žalobu na predajcu :zg282:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...fofro...,pravda je taka,ze tieto hasaky nie su urcene na priamy ohen a pri poziari ti bohuzial nepomozu vela...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Lepšie ako holé ruky.Mám ešte v kufri starú deku,gumenné rohože,poľnú lopatku a 5 l bandasku s kvapalinou do ostrekovača (na báze liehu
:3906:
Ale vážne ... ja si myslím,že treba so sebou mať niečo,čo dáva nádej na zvládnutie živla :3c90: .Nemôžem vo Felícii voziť 12 kg-mový hasák
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...fofro...,samozrejme...,suhlasim s tvojim nazorom a som rad,ze to tak beries...,u mna su tie hasaky skor...,dusevnou deformaciou...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Oukéj .... som rád,že si ma upozornil na slabiny týchto zariadení a na to,že nie sú všemohúce.
Dúfam,že ich nebudem potrebovať ani ja,ani ty,ani nikto :2f93:
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Fofro napísal:
siracisko napísal:... manometer s ručičkou v zelenom poli nie je záruka funkčnosti.Aj ten manometer je len súčiastka ktorá sa môže zaseknúť.Viem o čom hovorím.
.
Tak nečo ho tam potom dávajú?
A keď už tam je,malo by tam byť napísané .... "Bacha,bacha ...manometer môže byť zaseknutý,tož ho neberte vážne,je tam pre srandu králikov".
Počuj Ty mudrc.Robím revízie hasákov 11 rokov,mám na to patričné oprávnenia a skúšky,tak preto píšem o zaseknutých manometroch,nakoľko som sa s tým stretol neraz hlavne u vodných has.prístrojov a aj z toho dôvodu sú zákonom dané lehoty na kontrolu.
sedo64
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.11.2009 12:19
Zdieľať na Facebook

soto13

Príspevok od používateľa sedo64 »

Prenosny has.pristroj je j je velmi dobra a uzitocna vec.Pre mot.vozidla je najvhodnejsi HALONOVI pristroj,je velmi ucinny.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

tie halonove su fajn, pouzivaju sa aj v lietadlach na hasenie elektroniky v pripade poziaru....ALE ako tu uz niekto spomenul, kvoli ekologii boli ZAKAZANE. :3020:
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

siracisko napísal:Počuj Ty mudrc... píšem o zaseknutých manometroch,nakoľko som sa s tým stretol neraz hlavne u vodných has.prístrojov a aj z toho dôvodu sú zákonom dané lehoty na kontrolu.
No dobre,dobre,hlavne kľud ... ale po dvoch rokoch ako zistíš,že je manometer zaseknutý a fľaša je bez tlaku? Jedine,že celý obsah necháš vygrcnúť.Nie ?!?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

fofro...,nie...,ja to robim tak,ze pred skoncenim zaruky idem k hasicom a oni ti ho vypustia a znvu natlakuju...,ty s tym nerob radsej nic...inac halonove sa pouzivaju a su toxicky a chemicky nezavadne...,ja vsak davam prednost praskovym...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Nemal som zámer s tým baštrngovať :3020: ,len sa snažím dozvedieť o problematike čo najviac.
Už som bol tuto v téme pasovaný na "mudrca",či tak niejak lol .Ja znesiem :-\
Keď sa opýtam,som 5 minút sprostý,keď sa neopýtam,tak ... celý život.Ne tak?
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Fofro napísal:
siracisko napísal:Počuj Ty mudrc... píšem o zaseknutých manometroch,nakoľko som sa s tým stretol neraz hlavne u vodných has.prístrojov a aj z toho dôvodu sú zákonom dané lehoty na kontrolu.
No dobre,dobre,hlavne kľud ... ale po dvoch rokoch ako zistíš,že je manometer zaseknutý a fľaša je bez tlaku? Jedine,že celý obsah necháš vygrcnúť.Nie ?!?
Aby som to zistil,na to mám školenia za bezmála 100 litrov.(Nenažraté firmy)
Ale záleží od manometra.Väčšinou sú dva najbežnejšie druhy.Jeden vylupneš sklíčko man. a je tam dierka do ktorej zastrčím taký prípravok a jemne pritlačím.A ručička zlezie na nulu.Ak uvoľním a zostane na nule je jasný.Druhý je už s dierkou priamo v sklíčku,tak len pracujem s prípravkom.Samo že potom narazím nové sklíčko.Ale pozor! To sa robí ak manom.nemá spätný ventil.Ak má tak nezávislým manometrom.Atď bla,bla to by som tu mohol písať do polnoci.Na to sú kontrolóri lebo rôzne prístroje-rôzne výrobné postupy-odlišné postupy kontroly.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

TO som chcel vedieť :28b7: ... tomu som nerozumel.
Sa mi zdá,že som uvidel svetlo poznania na konci čierného tunela nevedomosti.
Ďakujem za infošky .... sa niekedy stretneme,tak vám niečo zoberiem páni :zg282:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

fofro..,dufam ze kilo Semtexu...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Peňaženku :-\

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní