Hasiaci pristroj

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Hasiaci pristroj

Príspevok od používateľa soto19 »

Kolki z vas mate v aute hasiaci pristroj?
Resp. ma zmysel vobec najeky 0,5 - 2 kg hasiaci pristroj vozit so sebou?
Videl som par aut horiet a mal som v tedy pocit, ze aj poriadne hasicske auto musi mat s takym poziarom pracu.
Nie je to len cisty marketing (maly hasicak)? Ak mi nieco zacne horiet tak to aj tak tym malym hasicakom asi neuhasim (kym povyberam decka).
nikosk
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikosk »

Ja mám 2kg práškový a keby som tomu neveril že mi môže pomôcť tak si ho určiťe nekúpim... nech sa každý rozhodne sám!
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

ked to fici uz ti nepomoze nic...


ale ked to je zaciatok horenia a fuknes to tam tak to nasupu zhasne to mam overene
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

tak tak, nikto od maleho hasicaku necaka, ze zahasi velky ohen, ale na zaciatku moze pomoct az velmi a vela toho zachranit.
Nestoji to vela, takze nie je o com...
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Ja som zažil ako na parkovisku sa dymilo z pod kapoty Opla a vytiahol som svoj hasičák 1kg nie žiadny sprej- (to sú vyhodené peniaze) a mu horela zvuk izolácia pod kapotou.Bez problémov to uhasil a to keď sa otvorila kapota tak dosť taký ohník to bol. Chalan bol taký rád že mu nezhorel motor. Povedal že si ho určite kúpi. Je to časté že kuny alebo aké myši izoláciu radi rozhryzú a potom sa to výfuku dotkne. Bol na horách a parkoval pri lese.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Taktiež som pomohol maníkovi so staršou Alfou s LPG.Viezol sa s celou rodinkou i 2 dcérami.Neveril,ale 1 kg-ový práškový to v pohode zvládol.Ale to bolo hneď v začiatku a plamene boli ešte slabé.Bez hasáku nechodím.Jeden nikdy nevie.Mám ešte dva nové prášky 1 kg - ové za 20,-Eur kus
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

Kto jazdi do Polska,tak ho musi mat.Tam je povinny. :28b7:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

ublizit neublizi iba len pomoze to vsjo
p.s sice ja ho v aute nemam ale zabezpečim si ho pre kazdy pripad :3035:
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

xpetrix napísal:Kto jazdi do Polska,tak ho musi mat.Tam je povinny. :28b7:

nie je to tak ze auto musi splnat povinnu vybavu len tej krajiny kde je registrovane?
Maros22
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.03.2008 06:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maros22 »

peto. napísal:
xpetrix napísal:Kto jazdi do Polska,tak ho musi mat.Tam je povinny. :28b7:

nie je to tak ze auto musi splnat povinnu vybavu len tej krajiny kde je registrovane?
Nie, treba spĺňať podmienky krajiny kde sa práve nachádzate. To ako keby si išiel u nas po dialnici 200 km/h pretože: "ja som z Nemecka". Takže do PL treba.
A hasiaci odporúčam.
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

ja mam 1kg hasiaci pristroj v kufry od zaciatku ,este som ho nastastie nemusel pouzit ale predsa musi stacit na zaciatok ,vsak si prvy pri svojom aute a radsej ako bezmocne poskakovat okolo auta budem poskakovat s praskovym hasicakom :)
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Maros22 napísal:
peto. napísal:
xpetrix napísal:Kto jazdi do Polska,tak ho musi mat.Tam je povinny. :28b7:

nie je to tak ze auto musi splnat povinnu vybavu len tej krajiny kde je registrovane?
Nie, treba spĺňať podmienky krajiny kde sa práve nachádzate. To ako keby si išiel u nas po dialnici 200 km/h pretože: "ja som z Nemecka". Takže do PL treba.
A hasiaci odporúčam.
tak nasiel som na www.natankuj.sk clanok ze slovenski policajti vyberaju nezakonne pokuty od ceskych vodicov za kartu prvej pomoci. a tam je aj napisane ze podla Viedenskej dohody musi mat auto povinnu vybavu podla predpisov krajiny v ktorej je registrovane. s tou rychlostou je to jasne aj ostatne povinnosti ktore su vseobecne uznavane vo svete napr. prednost v jazde atd. ale povinnu vybavu ma kazda krajina v niecom odlisnu
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

kollega36 napísal:ja mam 1kg hasiaci pristroj v kufry od zaciatku ,este som ho nastastie nemusel pouzit ale predsa musi stacit na zaciatok ,vsak si prvy pri svojom aute a radsej ako bezmocne poskakovat okolo auta budem poskakovat s praskovym hasicakom :)
PRESNE TÁÁÁK.ten maník čo som mu hasil Alfu mi ďakoval po nebesia.Ale môže sa stať aj zo čo som zažil pred 20 -imi rokmi.Šiel som dolu Havranom pri PN a predo mnou maníkovi na Fiate 125 bľaflo ľavé zadné kolo,od zakúsnutej brzdy.Musel som ho natvrdo v tých zákrutách predbehnúť a vybrzdiť,čo nechcel zastaviť na moje trúbenie a blikanie dialkovými.Vyletel z auta celý vys.....aný,že čo chcem.V aute žena s deckom v plienkach a svokra.Vravím horíš.Nechápal.Vďaka deke ktorá bola určená vtedy na iné účely,som mu zachránil auto ,možno i rodinu,veď to bolo kúsok od nádrže.A verte tomu že i u áut 5 ročných sa zakusujú brzdy.takže taký malý hasičák za pár Eur stojí za to.
prvnk
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 11.11.2004 01:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prvnk »

Aj ja mam hasiaci pristroj... je pravda, ze som ho specialne nekupoval... mal som ho od novoty v aute (auto kupene v PL). Ale moj otec mal hasiaci pristroj uz aj v 120tke... pred 30timi rokmi... ako tu viaceri napisali... mini poziar alebo zacinajuci poziar s tym v pohode uhasis... a usetris si vacsie skody... ale je to na rozhodnuti kazdeho...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Vdaka za debatu. Teda o tom, ze si kupim uz niet debat (videl som o dost lacnejsi hasiaci pristroj v Mosoni v TESCU), cize asi tam budu smerovat moje kroky. Otazka je aky pristroj je najlepsi?
Prakovy, alebo penovy? Ze vraj praskovy vie dost znicit celu elektroniku v aute - tzn. asi aj maly poziar uhaseny praskom spravi neplechu za par desat-sto tisic v motore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný