Gumený prúžok visiaci zo zadnej nápravy - pamatáte si to?

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Gumený prúžok visiaci zo zadnej nápravy - pamatáte si to?

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Chcel som sa opýtať, či si pamatáte, ako za socializmu niektoré Škodovky maly taký gumený prúžok vidiaci zo zadnej nápravy až na zem. Vtedy som vodičák ešte nemal, ale ani na našom aute sme to nemali. Pýtal som sa vtedy otca na čo to slúži a on vravel, že snáď proti statickej elektrine. Evidentne to bola asi hlúposť, keďže od istej doby (tak 20 rokov) sa tento "zlepšovák" už nevyskytuje. Mali ste to aj vy na aute? Malo to nejaký zmysel?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pamätám, čo by nie, naposledy som to videl ani nie pred mesiacom...

Či to má zmysel neviem, ale po tom ako ma túto zimu auto asi 100x koplo normálne rozmýšľam, že to vyskúšam...
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Antistaticky pasik zmizol spolu s vekslakmi v sustaaakoch lol
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

tak,tak pravdu vravíš :2f93:
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

este to nevymizlo obcas to vidavam na kamionoch
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....ten vankúš bol vo väčšine prípadov autolekárnička....ja skapem :40bd: http://www.intipala.sk/katalog/doplnky- ... y-s-textom :40bd: a na koncern sa vybodli :40bd: ....
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

pametam, dokonca som to na S100 aj mal + antena na zadnom narazniku, hmlovky vpredu a kopec dasich paradiciek... aach jaaj, to boli casy :3906:
Naposledy upravil/-a cubicomp v 12.06.2011 10:34, upravené celkom 1 krát.
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

Čaute,
jak tu krásně nostalgicky vzpomínáme,ale fakt to jsou pěkné vzpomínky na časy ,kdy skoro všechny auta byly stejné a každé bylo vlastně jiné.Já to mám dodneška i v reálu,protože soused má furt takové fáro Š 105.Má aj anténu jak rybářský prut ,aj ty hromosvody ,polštáře na sedačkách ,prostě na co si jen z té doby vzpomenete ,tak to má.Dokonce to obohatil o jeden prvek,který tenkrát nebyl a to je plechová tabulka se jménem DUŠAN ,kterou má za předním oknem!Je to retro jako hrom ,ale jemu ani nenapadne,že má trošku jiné auto než ostatní a já mu držím palce ať mu to vydrží.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Myslím, že u neho je to o nevkuse...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ja by som si to už nedal, veš zvyšuje odpor vzduchu :d :D . Ja by som chcel fakt vediet ci to pomahalo pri tej statickej elektrine, casto sa nam stava ze sa dotkneme ci dvery a šupa :41c2: .
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

Predstav si že pomáhalo :) ono statická elektrika sa ti nahromadí v karosérii (ako keď si šúchaš igelitom vlasy, alebo keď si vyzliekaš pulover - počuješ také malé praskanie) a o niečo sa potrebuje vybiť. Ak sa chytíš dverí dostaneš šupu ty, ak sa ten pásik dotkne na ceste niečoho vodivého vybije sa tam a teba už nemá čo kopnúť :)
GLOCK23
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.07.2010 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GLOCK23 »

tak na tie časy si dobre pamätám, staré dobré časy.. čo sa týka toho akože antistatického pásika tak podla mna, a aj z fyzikálneho hladiska to bola hlúposť lebo ak by to malo slúžit na odvedenie statickej en. tak by to malo byť vyrobené z nejakého vodivého materiálu a nie z gumy :40bd: , predávali sa aj akože šporiče paliva bol to nejaký permanentný magnet ktorý sa mal pripevniť na prívodnú palivovú hadičku a malo to akože ušporiť palivo, pamätám si aj na kožušinové poťahy do auta, a ako tu uz niekto písal na tú tenis. loptičku na ťažnom ale ešte lepší kápo bol kto tam mal figúrku kalimera :40bd: alebo ako tretie brzdové svetlo za zadným sklom boli zadné hmlovky, a policajti brali za to TP, aj zastriekané zadné svetla čiernym sprejom akože dymový efekt :40bd: píšťalky vo výfukoch :d :D
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

GLOCK23 napísal:tak na tie časy si dobre pamätám, staré dobré časy.. čo sa týka toho akože antistatického pásika tak podla mna, a aj z fyzikálneho hladiska to bola hlúposť lebo ak by to malo slúžit na odvedenie statickej en. tak by to malo byť vyrobené z nejakého vodivého materiálu a nie z gumy :40bd:
Preto v strede toho gumeného pásika bol zapustený drôt :41c2:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Gumený prúžok visiaci zo zadnej nápravy - pamatáte si to

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Danubit1 napísal:Chcel som sa opýtať, či si pamatáte, ako za socializmu niektoré Škodovky maly taký gumený prúžok vidiaci zo zadnej nápravy až na zem. Vtedy som vodičák ešte nemal, ale ani na našom aute sme to nemali. Pýtal som sa vtedy otca na čo to slúži a on vravel, že snáď proti statickej elektrine. Evidentne to bola asi hlúposť, keďže od istej doby (tak 20 rokov) sa tento "zlepšovák" už nevyskytuje. Mali ste to aj vy na aute? Malo to nejaký zmysel?

:2f93:

Nie je to hlupost. Funguje to na 100%.
huntersthompson
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.06.2011 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa huntersthompson »

100% rada znie drzat sa za kov dveri pri vystupovani, zarucene vas nekopne ani v zime. :)

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných