Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan kto vie,tento inzerat ze ci je len preklep ale je to naozaj oficialna 2,8 s manualom.
Tak isto je to inzerovane aj na tejto stranke Autobazar eu.
. Pisem to ohladne toho uvazovania o prerabke automatu na manual.

https://auto.bazos.sk/inzerat/133667779 ... -lx-7m.php
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi jednoduche - je to 2.5ka, pretoze 2.8 NIKDY NEBOLA s manualom a 2.8 nikdy nebola 105kW.

2.8cky boli len 110kW, 120kW, >130kW. Ani sekundu nad tym nemusis rozmyslat, je to 2.5ka.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Turbo :
Mal som pocit ze TY si zacal temu 85kw PD ... Mylim sa ?
Poviem ti to takto: viem o Voya ktory je SPOLAHLIVY ale neviem o tom ze by medzi ne patril 2.8crdi o ktorej toci ZADAVATEL. Mimochodom zadavatel zistil ze pred dovrsenim 200tkm odisiel hydromenic a ano, u mna je toto uz dalsim dokazom NEKVALITY vyrobku. Len pre zaujimavost som az taky analfabet ze som vedel uz velmi davno ze 2.5td je talian a dokonca ze ten Viya je Rakusan. Az taky som neznaly...
Voya som nemal, to priznavam a kedze viem svoje ANI NETUZIM MAT a ak by som ho musel mat, tak si 100x premyslim ktory presne. Daj vediet ale neviem o tabulke spolahlivosti kde by Chrysler EXCELOVAL ale kludne posun, rad si pozriem. To plati aj o Voya, naozaj neviem ze by ROZBIJAL prve priecky v spolahlivosti. Neviem presne ale tusim ze sa mota tam kde patri a to na koniec tabulky medzi Sharany a tie ostatne vergle. Mozem sa mylit, neviem ci je 75 .alebo 88. v tabulke 100 aut, ja take auta skratka ani nesledujem.
A ak by bol dobry, tak mi stoji na dvore.
Pozri, ked si skalopevne presvedceny o kvalite predmetneho Voya ktory riesi zadavatel, navrhni mu obhliadku auta, daj mu na auto 12 mesacnu zaruku za poplatok ktory si dohodnete a o rok mi mozes napisat kolko si prerobil :-)
Robim si srandu, neprezivaj to tak vazne, nikto nechce aby si dostal infarkt, si tu jeden z mala normalnych ludi (ak ked obcas napises idiotinu ako 1112 eur za spojku lebo to je v inzerate nejakeho amatera). Ale nikto nie je dokonaly, je to ok.
Dnes som pisal v teme Lexus IS ze Toyota je Vizionarska spolocnost a asi to bude dovod preco je tam kde je. Inak mozes si v buducnosti namiesto SAG a Voya kupit Previu 2.4i a mozno pochopis o co sa snazim. Nepresviedcam ta.
Taky detail - je podla teba jednoduchsie oservisovat celoslovensky ci celoeuropsky Toyotu alebo Voya ? (ja odpoved poznam)
Uz len pre toto by som to beznemu uzivatelovi NEDOPORUCIL a neporovnavaj sa s beznym uzivatelom ked ty mas blizsie k lacnym / lacnejsim a hlavne rychlejsim rieseniam.
Aj mhlavaty casto zabuda ze on ma vlastnu dielnu, svoj rozum a ruky na opravu + lacne diely. Ale toto bezny clovek NEMA !!!
Ja ked idem dat vymenit posraty olej tak mechanici rozmyslaju spekuluju objednavaju az sa naseriem a radsej si vymenim sam. To je vymena oleja. Posledne mi servis tyzden menil klimakompresor !!!
Posrate brzdy sa objednam a ked volam o 3 dni tak pocuvam vyhovorky. A to striedam servisy cely zivot lebo ani jeden nie je normalny.
Ked uz je akotak normalny tak je mechanik velakrat PN alebo ma nejake ine problemy.
A ano, poznam asi troch profikov, kde to ide lepsie ako bolestivy pripad prominenta u zubara.
Ale on mi za pozdrav opyta 100e, dvihnutie kapoty 100e, napichnutie 100e, vymena 1h tiez 100e a este 200e zarobi na suciastke = pre mna je toto uz neadekvatne a ano je drahsi ako autorizak a ked sme sa o tom bavili ani sa tym netajil :-)
On za vymenu turba ma CISTY ZISK cca 500 eur. Este raz : cisty zisk !!!
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Acon »

Ak chodíš k mechanikovi, čo zarobí 500€netto na turbe, tak si nezaslúžiš nič iné, len aby ťa ošklbal
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)


>> (ak ked obcas napises idiotinu ako 1112 eur za spojku lebo to je v inzerate nejakeho
>> amatera). Ale nikto nie je dokonaly, je to ok.

to mam fakt z toho inzeratu - napisal to iny clovek, nie ja. Ja som to proste len okopiroval a hotovo, netreba sa nad tym vzrusovat. Voy ti odservisuju na Zlatych Pieskoch v Bratislave, je tam autoTEROrizovany servis, maju tam UPLNE VSETKY suciastky na tie auta. Ano, nie su na sklade, ale vedia ich vsetky objednat. Absolutne ho odservisuju uplne presne tak, ako v kazdom Tojota servise odservisuju... Tojoty Previe z 2005teho.

Klima kompresor sme este nemenili. Zatial ani automat. Nie je vodic ako vodic. Nie je vymena oleja ako vymena oleja. Nie je spravny olej ako spravny olej (mas tu zivu druhu zivu temu, cloveku naliali do Voya NESPRAVNY olej ktory tam nikdy nemal ist, samozrejme aj v motore aj v prevodovke, tak sa podme bavit o nespolahlivosti).

Mne je to jedno, nech si kupi kto chce co chce. TDI nech aj trojvalcove, 2.4i, dvanastvalec, bzučiak od Tesly. Ja som jazdil na vselijakych masinkach aj este budem jazdit, Voya som servisoval a viem co od toho cakat. Nie som servisak, nie som automechanik, nerobim s autami.

Tabulky spolahlivosti : nesvieti ti predna parkovacka, uz si tam. Nesumernost rucnej brzdy, uz si tam. Neprides s Renoltom Espace 3.0d na kontrolu lebo ti vybuche cely trojlitrovy motor na atomy a musia ta odtianut za 2.900eur z dialnice ? Nie si v zlej tabulke. Dokruti ti turba a musis ich sestkrat vymenit na 1.9tdi ? Nie si v tabulke. Sharan co najazdi 200.000km za styri roky ci je zima ci je leto, ci je sucho ci je sneh, a Porsche911 zavrete cely cas v teplej garazi s najazdom 25.000km za tie iste styri roky je uplne presne to iste, jedno navrchu v tabulke, druhe naspodu, ze ?

Spravne hovorim ? Neohanaj sa tabulkami spolahlivosti prosim, ty ako profesional vies ze slovo SPOLAHLIVOST do tej tabulky vonkoncom nepatri.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Acon napísal: 06.02.2022 20:13 Ak chodíš k mechanikovi, čo zarobí 500€netto na turbe, tak si nezaslúžiš nič iné, len aby ťa ošklbal
No nechodim iba pisem ze zo skusenosti poznam bud nespolahlivych nezodpovednych nepresnych polofuserov alebo ked uz to je dobry mechoš tak zadžube take palby...
Vymena turba navysena o 500e.
Mozem osrat a ostat :-)
Dam profikovi zarobit 1.000 eur za rozobratie a profi poskladanie motora. Ale to uz musi byt znamy rally pretekar s historiou ci jemu podobny clovek a nie vydrbany chujko z BA co chce mat 100e na hodinu ciste...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

mp3turbo napísal: 06.02.2022 20:45
Spravne hovorim ? Neohanaj sa tabulkami spolahlivosti prosim, ty ako profesional vies ze slovo SPOLAHLIVOST do tej tabulky vonkoncom nepatri.
Ty mas pod nickom napisane expert TDi
Ja nie :-)
A nemam ani expert japancars ani vvti ani vtec :-)

Trochu strielas do vetra
Tie tabulky o niecom predsalen svedcia a nie je to jedna tabulka. Existuju fora, profici, mechanici, pretekari, vyvojari, uzivatelia, kadejake statistiky, prieskumy, testy, vyskumy, dokonca vlastne skusenosti a to JA do toho vsetkeho PCHAM NOS lebo ma to ZAUJIMA. Ja tym žijem. To nie je ako pises o sebe "ja s autami nerobim". No o com tu potom my dvaja mame diskutovat. Naviac si napises expert TDI a napises "ja s autami nerobim". Akoze nic proti ale posli mi cislo na niekoho ako ja, skecnem si s nim o autach (robim to bezne) a ak on mi vysvetli ze sa hlboko mylim, ze som uplne zbytocne studoval kadeco, ze ma vsetci oklamali ...
Pocuj Turbo, ja som taky blazon do aut ze ked som nasetril drobne ako MALE decko (10 rokov) tak som si nekupil zmrzlinu ale motoristicky casopis, vrchol nadsenia bolo ked sa otvorili hranice 1989 a mohol som navstevovat vsetky autobazare osobne, poznali ma vsetci bazaristi lebo este nevideli decko co sa s nimi bavi o autach. Som iny, vzdy som bol :-)
A ani dalsich 30 rokov nebolo inak ako o autach, motoroch... A to som sa nenarodil do spravnej rodiny, bol by som ziskal vela poharov alebo by som bol vyvojarom v automobilovom priemysle... Ako sa poznam stihol by som oboje. No na moje konicky nebolo ani pochopenie, nieto zdroje a nebolo mi dovolene ist ani za automechanika - moja chyba ze som sa ucil dobre (keby som mal 4-ky tak som automechanik). Moje talenty videli vsetci len nie vlastny otec ... Ani moja triedna ucitelka ho nepresvedcila ... Tak som musel studovat to, co ma nebavilo lebo ocko si myslel ze to bude pre mna dobre. Ale nevzdal som sa, namiesto diskotek a chlastu som mal motorovu muziku a ruky zasrate od oleja zatvoreny sam v garazi a robil som vlastny vyskum :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"vediet neviem o tabulke spolahlivosti kde by Chrysler EXCELOVAL ale kludne posun, rad si pozriem."

Petterson, hovori ti nieco Hemi? Ked budes mat cas precitaj si

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Hemi_engine

Tento motor sa s mensimi obmenami pouziva nielen v autach skupiny Chrysler od 50tych rokov 20.storocia do dnes. Vies na com stroskotalo partnerstvo Daimler/Chrysler? Nemci mali pocit, ze Amici niesu dostatocne invencni a nerobia dost inovacii a sra... pardon, teda... zaujimavosti pre konzumenta. Preco by mali byt inovativni ked maju jeden z najlepsich a najspolahlivejsich motorov historie motorizmu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - napísal som to v inej téme napíšem to aj tu
Svet treba vidieť v súvislostiach
mozem zase stretnut hentakeho experta co mi neda prednost na prazdnej ceste.
Určite aj stretneš - napríklad mňa. lol
Lebo nechápem ludí ktorí sa tu idú pokakať zo servisných nákladov, spotreby, spolahlivosti, bezpečnosti, ale odmietajú akceptovať fakt , že na ceste sa určite stretnú s luďmi ktorí jednoducho MFP.
Ja nemusím dávať prednosť, ja si nemusím dávať pozor...... prečo? no lebo MFP (mám f pixi) :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ty mas pod nickom napisane expert TDi

to som si nenapisal ja, prepana... ako sa to tam dostalo neviem, je to tam desat rokov.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pavolh
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa pavolh »

len pre zaujímavosť, 2.5 CRD od VM sa dával aj do dodávky LDV maxus
https://en.wikipedia.org/wiki/LDV_Maxus

a taktiež poháňal londýnske taxi TX4
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 06.02.2022 21:23 "vediet neviem o tabulke spolahlivosti kde by Chrysler EXCELOVAL ale kludne posun, rad si pozriem."

Petterson, hovori ti nieco Hemi? Ked budes mat cas precitaj si
zhodou okolnosti nielen viem co je HEMI ale jeden svoj si parkujem - Durango 5.7HEMI
ten motor odfajci jedine splynovac LPG a to tym, ze uvolni sedlo ventilu a motor je KO...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Petterson, ktore Durango? To Europske, co je prakticky takmer totozne s Grand Cherokee, alebo to stare americke "hrbate"?

Som prilis lakomy na to, aby som jazdil na americkom 5,7 litri, este som rozmyslal tak nad LPG. Da sa ta hrbata americka tu legalne pouzivat?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 08.02.2022 12:49 Petterson, ktore Durango? To Europske, co je prakticky takmer totozne s Grand Cherokee, alebo to stare americke "hrbate"?

Som prilis lakomy na to, aby som jazdil na americkom 5,7 litri, este som rozmyslal tak nad LPG. Da sa ta hrbata americka tu legalne pouzivat?
da sa pouzivat ak mas fantaziu - ja mam vypalene E cislo v kruzku na svetlach lebo inak by bol sex na STK :-) Fantazii sa medze nekladu a je to urobene zvnutra cize je to krajsie ako original :40bd:
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných