Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Za 11.000 co kupi Voya po vyplateni servisu si kupim dve Previe 2.4vvti

ale asi nebudu z rovnakeho rocnika ako Voy.

Teraz pozeram inzerat... "NOVÉ : spojková sada orig. 1112 € ( žádná ČÍNA ... )" na previu... 2006ka za 7.000 eur

len aby sa vedelo aky je obrovsky zaujem o tieto spolahlive voziky : " ÷÷ při rychlém jednání do 30.12.2021 výrazná SLEVA ÷÷" a fotografie ma presne take iste ako druhy inzerat kde je cenovka 7.160 eur takze to predava este mesiace viacej.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa lecmar8 »

mp3turbo napísal: 03.02.2022 08:15 >> Za 11.000 co kupi Voya po vyplateni servisu si kupim dve Previe 2.4vvti

ale asi nebudu z rovnakeho rocnika ako Voy.

Teraz pozeram inzerat... "NOVÉ : spojková sada orig. 1112 € ( žádná ČÍNA ... )" na previu... 2006ka za 7.000 eur

len aby sa vedelo aky je obrovsky zaujem o tieto spolahlive voziky : " ÷÷ při rychlém jednání do 30.12.2021 výrazná SLEVA ÷÷" a fotografie ma presne take iste ako druhy inzerat kde je cenovka 7.160 eur takze to predava este mesiace viacej.
Presne tú Previu som pozeral a potom som si všimol aj ja tejto obdivuhodnosti. A vzbudilo to vo mne hneď nedôveru k predajcovi. Dnes mu chcem zavolať, že ktorá cena platí a koľko bude tá zľava aj keď som nestihol termín. Aj keď auto sa tvári na fotkách v pohode, tak som začal rozmýšľať, či sa tam vôbec trepať. Lebo tých fotkových cukríkov je plná inzercia. Pár som aj ja bol pozrieť.Je škoda , že pri Previi je dosť okresaný výber, lebo ta sa páči aj manželke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,je to fajn stroj,ešte aj diagnostiku to má odlišnú.Nehovorím neriešiteľnú,ale inú a zaujímavú,čo znamená v slovenskom jazyku,jeden vie a deväťdesiatdeväť nie.Takže pre každý prípad sa treba pozrieť po okolí aké služby ponúka.Lebo ...EK je každé dva roky,a veci sa nemusia kaziť,veci prirodzene starnú,hodnoty znižujú a máme nehnuteľnosť.A to že to je tak,to je neodvratné a nezmeniteľné.To nemá čo do činenia z príslovečnou spoľahlivosťou,rozkážte niektorým veciam aby nepodliehali času a km.
7 tis nie je veľa,ale 1200 je lepšie.A ja zo svojím Voyom určite prežijem všetkých japončíkov z európskou DNA.A ešte aj spokojný lebo to konkurovať nevie ani tomu môjmu ani ak sa potrhá na kúsky
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

mp3turbo

to akoze aj ty si zakladas na roku vyroby a to este pri starych vergloch ?
to fakt ty studujes ceny dielov z inzercie amaterskeho predajcu auta ?
to naozaj jeden inzerat urcuje zaujem na trhu ?

keby toto napisal niekto iny tak POCHOPIM ani neodpisujem. Ale TY ???

Previa na Slovensku nie je Sharan TDi, to si asi vsimne aj pomalsi clovek
Skus mi poslat fotku z Ameriky so Sharanmi TDi
Zeby VW nechcel predavat v Amerike ? Zeby predaval a nekupuju lebo sa im nepaci Sharan ?
Rozmyslaj, ved ty si rozumny clovek

Pre pochybovacnych - mal som SAG v nafte aj benzine, potvrdzujem su to HNOJE kde este aj tapacir odpadava z kazdych dveri a funkcny zamok som nemal ani jeden, uz som nemal nervy a auta som na ulici nechaval odomknute ... Motor 2.3i bol neslrtelny ale to sa o prevodovke manualnej povedat nedalo a to u oboch verzii - oni ani manualnu nedali a to este nehovorim o 6 kvalte a uz vobec o automate ktory ked niekto dal cez 200tkm tak mu tlieskali za rekord v servise :-)
Naposledy upravil/-a peterson999 v 03.02.2022 10:46, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 03.02.2022 08:40 Ano,je to fajn stroj,ešte aj diagnostiku to má odlišnú.Nehovorím neriešiteľnú,ale inú a zaujímavú,čo znamená v slovenskom jazyku,jeden vie a deväťdesiatdeväť nie.Takže pre každý prípad sa treba pozrieť po okolí aké služby ponúka.Lebo ...EK je každé dva roky,a veci sa nemusia kaziť,veci prirodzene starnú,hodnoty znižujú a máme nehnuteľnosť.A to že to je tak,to je neodvratné a nezmeniteľné.To nemá čo do činenia z príslovečnou spoľahlivosťou,rozkážte niektorým veciam aby nepodliehali času a km.
7 tis nie je veľa,ale 1200 je lepšie.A ja zo svojím Voyom určite prežijem všetkých japončíkov z európskou DNA.A ešte aj spokojný lebo to konkurovať nevie ani tomu môjmu ani ak sa potrhá na kúsky
no je to iny svet, pre vacsinu neuveritelny
Previa 2.4vvti ide na diagnostiku raz za 10 rokov ked jej prdne prva Lambda a ano, zakaznik si moze dovolit navstivit rovno autorizak kde mu to povedia za 30 EUR a nemusi hladat fuserov a inych polodementov.
Ak je majitel sikovny, vola nasledne takemu ako ja a kupi u mna za 180 a nie v Toyote za 350 tu lambadu a auto toci dalsich 10 rokov dalsich 250.000km az treba sondu riesit zas.
Kto jazdi dlhe trate a dobre palivo s rozumom, sonda natrepe 500.000km
Ktora suciastka sa este pokazi na Previi 2.4vvti ?
Ak ma clovek automat, nevymeni ani spojku.
Ak ma manual tak na kolo komina da 300.000 a dialnicnych da od 600 aj milion
Na 15 rocnej zhnije zadny diel vyfuku a ak jazdi na LPG tak to stihne po 12 rokoch
Ja na Toyotu nadavam len preto, ze sa im obcas pokazi STARTER a hovorim si preco tuto jedinu vec nedotiahli, mohlo to byt GENIALNE AUTO a nie iba DOKONALE
Preto zo skusenosti starter u auta ktore casto startovalo doporucujem PREVENTIVNE zrepasovat ci skontrolovat lebo sa jedna iba o zosuchane UHLIKY, ziadne medzizavitove skraty ako ma VW a ludia nechapu ze dlho startuje.
Uhliky vymeni aj African a preto tie Toyoty brazdia cely svet a to aj ten treti...
Dalsi zoznam ND ??? Nepiste platnicky ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to extra náročné,ale doporučujem si zistiť čo je VVti a ako vyzerá menežment tejto motorizácie a aké sú jej charakteristické rysy.Mnoho napísaného je z rozprávkového prostredia. Na svete ešte nebola vyrobá lambda zo životnosťou pol mega.A je viac ako isté že ani v budúcnosti to nehrozí.ja už vidím autorizák ako študuje osciloskopický záznam širokopásmovky VVti,ako vyhodnocuje čerpací a merací článok.Čo si predstaviť viem,dajú novú a punktum.Aj vtedy keď príčinu toho že má zápis chyby je v úplne inom "orgáne" auta a chyba je iba dôsledková.Kedže pre značku je typické nepoužívať hydroštely ale pevné hrnčeky z konkrétnou hrúbkou dna,je to finančne viac než zaujímavé.U Corolly sadička...smiešnych 700 e.- 16 ks.Možno už zlacneli odvtedy.Viem ale jedno,akonáhle má VVti problém,je jedno či vynechávky či iná anomália motora,je to vážne.Je jedno či za tým je maličkosť alebo niečo viac.Na začiatku je to vždy obrovská vec.Dá sa súhlasiť aj pod to podpísať,čo nemá závadu sa dá ospevovať do aleluja.Ale iba potiaľ.
Autá z ktorých je v štáte málo a ešte menej,sú problém pri každej záludnejšej oprave a dokonca aj pre autorizák sú neriešiteľné pre neznalosť lebo dotyčné auto je možno prvé druhé čo vidia.Neznačkový úplná nula,ani ho nenahovoríte čo aj sa iba pozrieť na to
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni spievate tu o spolahlivosti toho alebo onoho, len ste si zabudli zložiť klapky z očí aby ste videli aký je svet okolo vás krásny a ludia sprostí.
Každé jedno auto - či je to megaprúser automobilky alebo najspolahlivejšie auto podla ADAC, jazdi na slovenských cestach so slovenskými polovodičmi.
Zišlo by sa niekde najsť štatistiku alebo porovnanie, či umrie viac aut na poruchy a opotrebenie alebo na nehody a škodové udalosti. Pretože to že ma niekto sundá z cesty bude ovela pravdepodobnejšie ako porucha.
Autolaik - ten Voyo 1 na mňa proste vyskočil na ksichtoknihe, neviem spotrebu, neviem o ňom nič, len sa mi proste páčil.
Bohužial zatial si musím kupovať autá, za ktorými mi nebude lúto ak o ne prídem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> to akoze aj ty si zakladas na roku vyroby a to este pri starych vergloch ?

asi preto jazdim na 18 rocnom :) ja nie, ale ti ktori kupuju auta ano. V kazdom pripade je to faktor na posudenie, jednoducho nepozera kazdy len na cenu alebo motor, STRASIDELNE vela ludi pozera na "cenu vzhladom na rok vyroby".

Taku tu vec "aaaaa to je stareeeeee" si urcite vo svojej poradenskej praxi pocul velakrat.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa strašne láka to, alebo presne také auto kúpiť, a odložiť si ho do stodoly až na dôchodok, na to dochodcovské jazdenie do kostola a za vnúčencami. Práve pre ten rok výroby a práve preto, že je esteticky fakt krásne. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa autolaik »

Pouzijem len a len Tvoje slova... krasna je priroda,hento nie je nic ine ako kopa zeleza :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Potom to nestvoril človek, ale muselo to narásť v prírode :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Oco13 dobre rozmyslas, ten stary vergel je rarita uz dnes... Ale obcas ho treba prevetrat. Stylovy vergel si si vybral. Ja mam na styl Previu 1 z roku 1992 to je ta co nevies kde je predok a zadok :-) Brat ma Previu 3, vozil som Previe a viem co su to za auta. Bezny clovek nepochopi ze sa to nekazi. To su auta ako Mercedes diesel w123 a w124. Akoby sa nema co pokazit.

Mp3 ked zakaznik vydumuje poviem pocuj bud lepsi stav a rok starsie alebo opacne za danu sumu. Vacsina pochopi. Ja sa nevenujem nechapavym, je to strata casu. Niekedy uz z prvej vety viem, ze nema zmysel pokracovat v rozhovore. Niekedy zaujemcovia o japonske auta boli prevazne ludia ktori uz isli s jasnym zamerom - chcem Japonca a viem preco... Vdacna klientela boli aj ludia co mi verili, nevyznali sa a povedali co cakaju od auta a vysvetlil som moznosti
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Japonske lambdy sviecky ci zhavice vydrzia viac a snimace vydrzia 3 miliony km
Stary mechanik v toyote mi povedal ze este zhavice nemenil, ze stare Hiace Hilux atd ze to proste nepozna.... Mozno jemne prehnal ale urcite zhavic neprdne po 100-150tkm a vydrzi cez 500tkm
Proste ina kvalita.
Pre zaujimavost vodne pumpy bezne tocia 300tkm a vadny termostat je rarita. Pri VW vodna pumpa je u konca okolo 150 a rovno sa neni termostat...
Loziska kolies davaju najazdy cez 250-300 uplne bezne. Proste zivotnost je minimalne 2 nasobna. Retiazky u VW menia ludia okolo 100tkm a ked poviem ze u Toyo ani po 500tkm netreba tak neveria... Honda ma tiez neskutocne motory, Mazda vyrobi obcas pruser a hlavne po 2002 ked do nej strcil Ford a aj ked neskor je opat japonska tak robi vylepsovaky ale malokedy funguju
Comprex Miller Wankel vypinanie valcov ... Vsetko malo muchy... Od vsetkeho potom ustupia. Mitsubishi malo v r.1996 priamovstreky GDI - islo mi to na spotrebu ako TD motor ale po 200-250tkm uz zacinali problemy so vstrekmi a Misiaky uz s tym prestali... Az zrazu 2004 sa objavili u VW a samozrejme boli problemy, Ford si tiez myslel ze to bude super. A nebolo...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Mal som Stilo 1.9jtd a nebol problem ...
No nebol lebo to si mal najlepsi TD motor tejto triedy na svete ! Ak sa nezanedba rozvod, tie motory 8V natocia milion bez zasahu. Najlepsie boli tie slabe 77kw co nemali DPF ani dvojhmotu. Turba drzia dvojnasobok oproti VW.
Pre zaujimavost VW si prizval inzinierov z Talianska pri vyvoji. Zjavne mali bud jazykovu barieru alebo tam Taliani nieco sabotovali :-)
Mal som ich zopar, ta 77 nebola slaba ale taka Alfa 16V to bola ina kava, tusim 110kw
Tie motory boli aj v Oploch a kto pozna Opel tak hovoril ze najlepsi motor aky kedy Opel mal (vacsina ludi ani nevedela ze to je Fiat)
Skoda ze Alfa ma caste muchy a slabe napravy, kludne by som sa vozil na 1.9jtd 16V, Alfa ma emocie, naboj, len jej chyba japonska kvalita :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ak by som chcel ist do MPV, tak by som samozrejme tiez volil Previu. Tu na fore sa Voyager tesi az prekvapivo velkej popularite, ale nezabudal by som na jeden podstatny fakt. mhlavaty aj MP3turbo su obaja ludia znacne technicki zdatni. takze to ked napriklad mhlavaty pise o jednoduchosti oprav a udrzby, neznamena to, ze takto to bude fungovat aj pre laika, ktory to auto kupi pre rodinu. Ono robit si nieco sam a davat to ludom, co ani nemusia vediet ako urobit zakladnu diagnostiku je dost velky rozdiel. Podla Autorubiku stoji vymena remena + 3 kladky cca 1000 Euro. To, ze to mhlavaty vymeni pre seba za par stoviek neznamena, ze to dokaze aj obycajny pouzivatel. Takze ono to zase take ruzove nebude.

Ochrana posadky podla euroncap je vraj s tazkostami 2 hviezdicky. Ked sa stretnes nie s Fabiou, ale s niecim rovnakej velkosti ako Voyo, dobre to najskor nedopadne.

Stary MPI benzin ako 2,4 VVTi bude pre laika urcite uzivatelsky privetivejsi ako 2,8 diesel od VM. Samozrejme, ze sa ludia na 2,4 VVTi pozeraju niekedy cez prsty kvoli nie velmi vydarenemu priamovstreku v Avensise, to ale neni pripad Previe.

Nie, ze by to nieco extra znamenalo, ale ked sa Sturdika z volant.tv pytali, ktore z aut co kedy vlastnil mu najviac prirastlo k stdcu, tak povedal, ze urcite Previa. Ze auto s tak inteligentne a velkoryso riesenym interierom nikdy nevidel. Ze odvtedy nedokazal najst nic co by sa mu vyrovnalo.

Samozrejme, ze je tych aut na predaj malo a ceny si drzia dost solidne. Ale myslim, ze je na to dovod.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných