Grand Cherokee 2,5 TD - rady pri kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivansan
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28.04.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Grand Cherokee 2,5 TD - rady pri kúpe

Príspevok od používateľa ivansan »

chcem si kupit jeep 2.5Td,Jeep grad cheroky r.v 98,220000km s upravou off road.autom sa bude jazdit kazdy den min.100km. cesta 60% teren 40% nie extrem .Kuknite tento ma celkom zaujal .potrebujem poradit.JE TU NA STRANKE JEP GRAD CHEROKZ Z PRESOVA s prednym ramom +svetelna rampa+naslap po bokoch.poradte ohladom motorizacie TD a spolahlivosti a 4x4 ako funguj ci to ma diferak....a hlavne spolahlivost sluzit bude na pohodlne vozenie z A do B dakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

o tomto aute tu mas strasne vela popisane takze hladaj, tusim tie motory nic moc. Inak velmi ma pobavilo v tom inzerate pobavilo ze ,,silne a neprehliadnutelne auto,, Ak 2.5td v takom hov.ade je sila tak ozaj neviem preco vsetky motory co donho montovali su len a len silnejsie. Mimochodom pises ze chces pohodlne vozenie ale v tom pripadenie som si nie isty ci si si nasiel spravne aj ked kazdy si pod pojmom pohodlie predstavuje nieco ine. Vsetko zalezi kto tu upravu robil lebo je dost mozne ze na ceste chytis z toho aj morsku chorobu ak to nie je spravene ako treba
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Takze tento motor v grande ZJ nieje prave to najvhodnejsie riesenie. Mal som ho 2 roky a uz by som ho nechcel. Startovanie v zime, 2 krat cerpadlo, tesnenie, prasknuta hlava, voda v nafte a take chutovky. spotreba nad 10 l a veru je to lenivec.
Ak si sa rozhodol pre ZJ jednoznacne chod do 4l benzin na LPG. Najlepsia volba. Idealne kupit bez LPG a nechat dorobit vo vlastnej rezii. To plati aj o Off upravach. Radsej si to urob sam resp. daj urobit niekomu kto tomu rozumie (v ziline su sikovny chlapi) a vies co tam mas a mas istotu ze to nikto nenabastlil zle. O nekvalitnych lift sadach a montazach je tiez mnozstvo na nete a aj z vlastnej skusenosti radsej viac penezi nech je to poriadne. Plati aj pre montaz LPG. Dobru ruku pri kupe.
fefe012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.07.2007 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe012 »

ak chceš granda tak jedine 4,0 alebo 5,2 V8
2,5 TD je vhodne do 4 dverových sedanov
Ja osobne mám 5,2 V8 r.v.98 a neviem si ho vynachváliť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

rovnaka leniva sracka ako 2.5 je aj 3.1 td novsi typ - to su kachle lenive,zeru,kazove, dobra volba - pre dielne,,este tak 2.7 predrazeny mercedes - ale aj tam,, pri dovoze a malo km - vela ludi zaplakalo,,ked sa chces vozit - tak benzin,,kachle nechaj kutilom ,,
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

doporučím Ti suzuki vitaru 2.0 a dotoho LPG. Kasna je na ráme, takže žiadne krútenie, motor držiak, jazdí sa s tým vcelku dobre.

Technika vitary je veľmi jednoduchá a tým pádom následné opravy nie sú drahé na peňaženku a vydrží pomerne veľa.

Keďže sme doma poľovníci a máme servis, tak ako servisáci sme si kúpili vitaru.
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Ja by som zas naopak na jeho mieste radsej ostal pri jeepe nehovorim ze vitara je zla ale jeep je jeep a ked si ho uz vybral, len ho nasmerujme na spravnejsiu motorizaciu.
pri stvorlitry na LPG v ZJ bude spokojny ci uz so spotrebou, nakladmi na prevadzku a aj dielov je hodne.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Spotrebu u 4.0 ocakavaj tak 1.5 nas. v porovnani s vm. Ak chces diesla chod do xj, musis byt ale uvedomely a o auto sa starat. Lpg legalne zapisat stoji nie malo (nema typ. Schvalenie)
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

VM musel byt super motor ked bol novy, ale v 98 by som ho nechcel ani zadarmo. Priklanam sa k ostatnym ak Jeep tak s inym motorom.
A všetko je vec vkusu, ja som tou etapou tiež prešiel a offroad by som si na 100 km denne už určite nekupil.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

castokrat ani nie vkusu, ale penazi za palivo a kolko km s tym planuje chodit.
VM su klasika turbodiesle, mechanicke vstreky, je to predimenzovany motor, jeden z mala s rozvodmi z ozubenych kol na vsetko - vacka, cerpadlo, olejova pumpa (nesmrtelne). treba si dat pozor aby to nepriehrial, vtedy praskaju hlavy...
je aj vacsi problem s ND. na 4.0 zozenies uplne vsetko do posledneho srobika za dobre ceny, na VM len vo fiate za sialene ceny (ale stale lepsie ako na crd).
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní