grand 3,1 TD-nezohrieva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

grand 3,1 TD-nezohrieva

Príspevok od používateľa bobor11 »

ahojte.
momentalne mame dost nizke teploty tak mam problem ze sa mi nezohreje motor na prevadzkovu teplotu ani pri dlhsej jazde. Poradte ci je dobry napad zakryt chladic. Ako sa vam ktory mate 3,1 TD zohrieva motor pri minus 10 stupnov?
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Re: grand 3,1 TD-nezohrieva

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Zohriať by sa Ti mal normálne.
Otázka: Kúri To v pohode?

Páč môžeš mať zaseknutý termostat a voda ide pernamentne cez chladič, potom to nezohreješ.

A.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

to iste je o par tem nizsie chlap sa pýta ohladne TDi kukni a budes vidiet :)
kufel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.04.2008 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kufel »

3,1 grandiky su už take od vyroby .nekuria , ak je pod nulu.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

aj 3.1 aj v mrazoch - normalne kuri ,, aku mas teplotu motora pocas jazdy
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Bobor kludne si daj na mriežku alobal nič sa nestane v týchto mrazoch ti to vychladí aj od spodu popod nárazník ,nie je pravda že grandy nekúria už pri nule teraz je tu mínus 16-17 mám na tom namontovaný dialkový štart takže naštartujem to ráno pekne z okna a pokial dám kávu mám to pekne za 10 minút vykúrené.A to nemám na mriežke nič.Ja mám iný problém,neukazuje mi teplotu motora mám nové čidlá nový budík,kable su ok.a aj tak sa mi dvihne ručička len na 40stupnov ,menený je aj termostat .ked pripojím kablik s čidla na kostru tak ručička idé na maximum tak neviem čo s tým je opakujem všetko je nev.a aj tak to nefunguje. :342a:
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Boris-496 napísal:Bobor kludne si daj na mriežku alobal nič sa nestane v týchto mrazoch ti to vychladí aj od spodu popod nárazník ,nie je pravda že grandy nekúria už pri nule teraz je tu mínus 16-17 mám na tom namontovaný dialkový štart takže naštartujem to ráno pekne z okna a pokial dám kávu mám to pekne za 10 minút vykúrené.A to nemám na mriežke nič.Ja mám iný problém,neukazuje mi teplotu motora mám nové čidlá nový budík,kable su ok.a aj tak sa mi dvihne ručička len na 40stupnov ,menený je aj termostat .ked pripojím kablik s čidla na kostru tak ručička idé na maximum tak neviem čo s tým je opakujem všetko je nev.a aj tak to nefunguje. :342a:
ahojte všetci.

zakryl som chladič ale pomohlo to len trochu. Včera som prešiel 350 km a bohvie ako to nekúrilo. Zohreje sa to tak na 80 °C a to je málo. Jedine kedy sa mi to zohrialo na prevádzkovú teplotu bolo pri jazde do poriadneho kopca. Ale z kopca sa to v momente začalo ochladzovať na 70-80 °C a zase išiel z kúrenia vlažný vzduch. Termostat resp. komplet chladiaca sústava vrátane new vodnej pumpy aj s hlavami bola robená v auguste tento rok. Začína ma to pekne jedovať keď mám v zime mrznúť v aute. Mám tam nezávislé kúrenie ale tiež to nejako nevyhreje ten motor ani keď to šlape hodinu.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

lakinooo napísal:No nezavisle kurenie nemoze mat problem zohriat auto. Podla mna musi byt niekde problem. Si si iste ze to nezavisle ide???
ísť ide len nekúri :-(
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

lakinooo napísal:Nema to nejake obehove cerpadlo???
mám to prvú zimu tak moc skúseností s tým nemám. Viem akurát čo som preveroval v Jeep-e že to nie je sériovo montované Webasto ale dorábka. Asi je načase prečítať si manuál :-)
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Webasto može aj nemusí mať obehové čerpadlo, je to podľa typu. Druhá vec že ked auto stojí a nemá webasto podávacie čerpadlo tak ide tuším max pol hodiny potom sa vypne. Ak to nevie ani cez webasto nahriať síce primárne ohrieva motor tak by videl problem v samotnom kúrení.
Druhá vec ak človek zabudne dať kúrenie c aute naplno ked je spustené webasto tak to tiež nevykúri interiér.
Chcelo by to pozreť ako je to tam dorobené a pozapájané.

Čo sa týka kúrenia, ešte môže byť príčina v samotnom kúrení pod palubovkou, bud je zanesený radiátor a má obmedzený prietok a tým pádom nevie odovzdať teplo, alebo je klapka ktorá reguluje teplý studený vzduch nefunkčná a tým pádom zase ide nie moc teplý vzduch do kabíny.
A čo sa týka kúrenia chelo by to skočiť na fabrickú diagnostiku čí klapky kúrenia fungujú ako maju. Ak hej vydel by problem v zanesenom radiátore kúrenia.

Otázka je aký termostat Ti dali ked ti robili chladenie? či s fabriskou teplotou alebo zopína pri nižšej? Prípadne podľa toho že to vieš zohriať len v záťaži väčšej a potom voda hned klesá na na nízku teplotu, môže byť že je pootvorený termostat.

Prípadne vieš zistiť ako máš napojené webasto na hadice od kúrenia? Ak budu robiť malu slučku je tiež možné že do kurenia v interiéri nejde voda ako by mala, Kukni a skús hodiť nejako schému ako to je zapojené.
Toto býva častý problém pri benzíne a LPG, odborníci to napoja tak že vytvoria slučku pred kúrením a potom človek môže chcieť aby to kúrilo, ked nejde horúca voda do kúrenia.

Chjo zlatý benzín, síce mám termostat z nižšou teplotou ale po pár KM mi to aj tak kúri ako besné.

A.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Andrejjeep napísal:Webasto može aj nemusí mať obehové čerpadlo, je to podľa typu. Druhá vec že ked auto stojí a nemá webasto podávacie čerpadlo tak ide tuším max pol hodiny potom sa vypne. Ak to nevie ani cez webasto nahriať síce primárne ohrieva motor tak by videl problem v samotnom kúrení.
Druhá vec ak človek zabudne dať kúrenie c aute naplno ked je spustené webasto tak to tiež nevykúri interiér.
Chcelo by to pozreť ako je to tam dorobené a pozapájané.

Čo sa týka kúrenia, ešte môže byť príčina v samotnom kúrení pod palubovkou, bud je zanesený radiátor a má obmedzený prietok a tým pádom nevie odovzdať teplo, alebo je klapka ktorá reguluje teplý studený vzduch nefunkčná a tým pádom zase ide nie moc teplý vzduch do kabíny.
A čo sa týka kúrenia chelo by to skočiť na fabrickú diagnostiku čí klapky kúrenia fungujú ako maju. Ak hej vydel by problem v zanesenom radiátore kúrenia.

Otázka je aký termostat Ti dali ked ti robili chladenie? či s fabriskou teplotou alebo zopína pri nižšej? Prípadne podľa toho že to vieš zohriať len v záťaži väčšej a potom voda hned klesá na na nízku teplotu, môže byť že je pootvorený termostat.

Prípadne vieš zistiť ako máš napojené webasto na hadice od kúrenia? Ak budu robiť malu slučku je tiež možné že do kurenia v interiéri nejde voda ako by mala, Kukni a skús hodiť nejako schému ako to je zapojené.
Toto býva častý problém pri benzíne a LPG, odborníci to napoja tak že vytvoria slučku pred kúrením a potom človek môže chcieť aby to kúrilo, ked nejde horúca voda do kúrenia.

Chjo zlatý benzín, síce mám termostat z nižšou teplotou ale po pár KM mi to aj tak kúri ako besné.

A.
ahoj andrejeep.
termostat co mam montovany otvara pri 98 stupnoch. Skusim ho prevarit v hrnci ci funguje. Co sa tyka webasta model ti napisem. Ja mam nastaveni ventilator na auto high stale. Cez sviatky to pozriem cez tyzden zial mam malo casu. Ak by bolo nahodou zanesene kurenie, da sa to precistit nejakou zmesou alebo sa meni radiator? Zrejme toho budem riesit viac cez sviatky lebo aj diferak mi klepe na snehu ako stara devka. Musim to cele pozriet.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

No ak je moc zanesený tak len výmena, čož radostná práca, ale sú aj nejaké roztoky na usadeniny ale ktohovie čo sa potom ešte vyvrby.

ZAdný diferák bud tam máš vari-lok alebo samosvor, ak samosvor a klepe asi budeš mať v prdely lamely, aký olej používaš? Prísada?
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Andrejjeep napísal:No ak je moc zanesený tak len výmena, čož radostná práca, ale sú aj nejaké roztoky na usadeniny ale ktohovie čo sa potom ešte vyvrby.

ZAdný diferák bud tam máš vari-lok alebo samosvor, ak samosvor a klepe asi budeš mať v prdely lamely, aký olej používaš? Prísada?
Uvidim najprv to skusim s tim roztokom, ci o pomoze. Ked nie tak to budem musiet menit. Co uz.
Co sa tyka naplne tam som to este neriesil mam Granda od augusta a nabehal som len okolo 7000 KM. Auto je dovoz Rakusko podla dokumentacie pravidelny servis v Chrysleri.
Ja to mam skorej ako vikendovu zabavku na crossenie. Asi som mu dal moc zabrat. Vsak sa to rozobere a uvidim co dalej ci len diely alebo druhy diferak. Boris496 pisal ze tiez mal taky problem ako ja.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Ak máš samoser tak len diely, celý dif pokial nemáš prípravky a nevieš ako tak nenadstavíš poriadne zubovú vôlu a tým pádom znova odsereš celý prevod, treba aj sadu vymedzovacích podložiek a pod. Defakto je to prplavá robota na celý den.

A.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Andrejjeep napísal:Ak máš samoser tak len diely, celý dif pokial nemáš prípravky a nevieš ako tak nenadstavíš poriadne zubovú vôlu a tým pádom znova odsereš celý prevod, treba aj sadu vymedzovacích podložiek a pod. Defakto je to prplavá robota na celý den.

A.
hmmm tak to asi nebude len tak jednoduche prehodit. Pozeral som stranku jeep parts a ak som dobre vydedukoval tak si zodpovedny za Ba + zapad? Ak hej tak mi to potvrd a asi sa ti urcite zavolam.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných