Golf mk2 gti 8v brzdi iba prava predna strana

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Golf mk2 gti 8v brzdi iba prava predna strana

Príspevok od používateľa didoop »

Ahojte

Rozdhodol som sa ze miesto vozenia mhd si kupim golf mk2 gti 8v 1.8 s motorom PB a vykonom 82kw, digitalnym vstrekovanim digifant, rocnik 1991.

Problem sa jedna to, ze dnes ked som siel dole kopcom asi 70 kmh, pri silnejsiom zatlaceni brzdy ako keby nieco puklo v pedali a zacal zaberat az uplne na konci a iba na prave predne koleso.

Taktiez by som rad dodal, ze auto mi teraz dost casto drzi vyssi volnobeh -1500 ot, ktory tukanim do pedala plynu vyrovna na 900 ot.(niekedy treba 2x, niekedy 10x). Niekedy sa tato chyba neprejavuje vobec, no vacsinu casu ano.
Co ale stupnuje ten problem, ze ked auto malo zaseknute otacky a som dobrzdoval ku krizovatke len brzdou, otacky vyskocili aj na 3000 ot. Tato chyba sa ale najviac prejavovala pri studenom starte.
Aj samotny studeny start auto vacsinou da az na 2hy krat. nikdy nenaskoci naprvy krat. Pri teplom starte niesu problemy.

Auto ma za posledne 2 tyzdne pomenene dost podstatne vela casti (rozvody, vodna pumpa, termostat, olej, filtre, chlad. kvapalina, sviecky), ale v tommto pripade neviem kde dalej postupovat. Podtlakovu hadicku na brzdy sme skontrolovali vizualne, nemala ziadne chyby. Lanka plynu som premazal, skrtiaca klapka vyzera ok.

Co sa tyka zvysku auta, pod plnym vykonom ide neskutocne na taky vek, kratka prevodovka, ma servo, palubny pc, 4x el. okna, sportsitze , takze som s autom celkom spokojny, na to ze som presadol z bmw 325 2001 ...

Za akekolvek rady by som bol velmi vdacny.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Chyba bola v brzdovom posilovaci. V polke drahy jednoducho vypustil tlak. Vyriesene kupou pouzivaneho za 10e so nadobkou na brzdovku + novy hlavny brzdovy valec za 20e + medena trubka na lave predne koleso.
Mimochodom musel som kupovat hlavny brzdovy valec 2x, jeden novy mal zavit asi z papiera.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Robo07 a 34 neregistrovaných