Golf 4, 1.9 TDI - trasenie motora na voľnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas1900
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2015 19:34
Zdieľať na Facebook

Golf 4, 1.9 TDI - trasenie motora na voľnobeh

Príspevok od používateľa lukas1900 »

Zdravím páni,

Ide o vozidlo VW Golf 4. gen. 1.9 TDI - 81Kw AHF. Je to 2000, najazdene 210 000 km /km prave, sused bol prvy majitel - ja som majitelom od 120 000 km. K veci. Samozrejme som cital vsetko, co google a toto forum dalo. Ked pred krizovatkou/semaforom vyhodim rychlost a dobrzdujem, po zastaveni sa zacne motor triast, nieco ako nepravidelny chod. Taktiez priklad, nastartujem auto na kopci, vsetko v pohode, ide pekne. Bez toho, aby som zaradil rychlost, sa zacnem z kopca spustat a akonahle trosku sliapnem na brzdu, zacne trasenie. Nerobi to vzdy, iba niekedy, no urcite to ma suvis s brzdenim, obcas aj bez, ak klesnu otacky na volnobeh. Co som si vsimol, tak dost vela aut s tym motorom ma volnobezne otacky niekde okolo 950, no moj ma tesne nad 900. Dalsia vec. Ked zacne triast motorom, staci jemne tuknut do plynu a motor sa ukludni. Cital som tuna, aj inde o roznych scenaroch od dvojhmoty az po silentbloky. Auto ma dobru spotrebu, pri zrychlovani nic nevibruje, jednoducho auto ide pekne, az na ten volnobeh. Este jedna vec pani. Ak su otacke niekde v spektre nad 2000, tak pri pridani pocujem taky cinkotavy zvuk od motora, no akonahle prekrocim 3000, prestane to. Zdvihatka? Skuste prosim poradit, co by to mohlo byt z vasich skusenosti.
Za kazdu odpoved Vam vopred dakujem.

S pozdravom
Lukas
diabol-nr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.01.2021 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diabol-nr »

Zdravím pane aj ste prišli na chybu prečo Vám triasol motor 81kw ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných