Geometria v okolí NM

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Geometria v okolí NM

Príspevok od používateľa dataman »

Viete niekto poradiť geometriu, kde vedia nastaviť aj nápravnicu, respektíve vzdialenosti medzi kolesami na jednej aj druhej strane?
Díky
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Roman, Jurdu z Podolia asi poznáš, niekto nadáva niekto si chváli, ja som tam dlho nebol, údajne má novú geometriu, V dobe minulej rovnal geometriu na jednom aute, kde bolo koleso po nehode posunuté, stálo to v tej dobe 3000,- , ale voči vykonanej práci som nemohol mať najmenšie výhrady
Naposledy upravil/-a ivko1 v 22.05.2012 22:24, upravené celkom 1 krát.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

nanešťastie poznám...
tudy cesta nevede...
to bude asi posledná možnosť...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vzdialenosti medzi kolesami myslis zbiehavost?
preco by to nejaki co robia geometriu nemali vediet? firiem co maju techniku je plno, vyber si podla toho co hladas - nizku cenu, prijemny personal, rychlost,
doporucujem never nikomu a skontroluj ci mas vsetko dotiahnute, ide o zivot.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

nie, myslím zbiehavosť medzi koelsami na jednej strane...
tomu neviem ako sa hovorí...
výsledky z geometrie mám dobré, čiže všetko je v zelených poliach, ale napriek tomu to ťahá do lava.
a ked sme to zmerali len tak laicky metrom, tak to vychádza cca 2mm rozdiel medzi lavou a pravou stranou...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mas posunutu celu napravnicu, nebola dana presne na stredy...ako sme sa bavili vcera, to sa da len na geometrii so stolicou..pytal som sa Ti dnes, zial tento tyzden ju maju zrovna mimo prevadzky, az do stredy, lebo im cosi neslo, maju tam servis...

potom nie je problem....
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Mirec v pohode, to zase neponáhla, budúci týžden môže byť..
Zisti mi ešte cenu kolko stojí zmeranie a poprípade nejaká hodinová sadzba, keby sa s tým hrali...
V júni budem mať nové gumy, tak tie už by som chcel jazdiť na dobrej geometrii.
ramasplus
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.02.2006 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ramasplus »

ivko1 napísal:Roman, Jurdu z Podolia asi poznáš, niekto nadáva niekto si chváli, ja som tam dlho nebol, údajne má novú geometriu, V dobe minulej rovnal geometriu na jednom aute, kde bolo koleso po nehode posunuté, stálo to v tej dobe 3000,- , ale voči vykonanej práci som nemohol mať najmenšie výhrady
Včera som bol u tohoto pána na geometriu, spravil to pekne,to áno. Ale to ale :) jeden šrob išiel trošku ťažšie povoliť,ale zase nie až tak ťažko,klúčom cca 20cm dlhým bez páky. Musel ho nahrievať ale nie autogenom,klasika ručným horákom ,mimochodom ,ya tento asi 2min úkon povedal 7€ bez DPH . A teraz k jadru veci za nastavenie Zbiehavosti + odklon kde predtým boli šrobenia rozchodené,takže sa s tým nemusel trápiť , za toto,bez nastavenia zadnej nápravy si vypýtal 71€ bez bloku samozrejme. Ked som sa spýtal či sa nepomýlil ,tak začal reagovať neprimerane ,prepáčte ,ale aj ked práca bola OK ale toto je trošku pritiahnuté za vlasy
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Teraz neviem ci sa stazujes ze sa ti na tu robotu niekto dal alebo chvalis ako dobre si usetril bez bloku.Vynny si aj ty,mal si si blok pytat,teraz neplac.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ten pán je už pekne mimo...

Rečí viac jak koza bobkov. Každý ho už pozná že keď je škaredo tak nerobí - jasné že si nikto nechce vláčiť bordel do dielne či aby mu kvapkalo za krk, ale pánko to preháňa až tak že je známe že mu ľudia volajú občas len tak že práve teraz hneď potrebujem geometriu keď prší

Ako nič by mi u neho nevadilo tak ako to koľko okolo toho mudruje a úplne zbytočne často naťahuje čas, chodí hore dole do jamy...
No nedá sa na to pozerať

A pritom by som povedal že sa platí za úkon, nie na hodinu

Našťastie dnes geometriu vie urobiť aj pneuservis, teda človek nie je odkázaný počúvať zbytočné reči a radšej ide tam kde ho pracovník neobťažuje, len vykonáva prácu kvôli ktorej tam zákazník prišiel
radomz150
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2008 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radomz150 »

Ale totálne....čistý psychopat,už radšej nie. Prepaty človek
ramasplus
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.02.2006 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ramasplus »

takže príbeh pokračuje! Kamarát mi minulý týžden hovorí,že ide do Podolia na geometriu,snažil som sa ho od toho odhovoriť,ale nedal si povedať. upozornil som ho,že to nedopadne dobre a že zaplatí cca 3xnásobok štandardu. Po geometrii mi víťazoslávne zavolal,že ho to stálo ,,len 36€" ! hovorím si ok trochu drahšie ale na Jurdu OK. Ale o pár dní na to mi pri osobnom rozhovore oznámil,že je ešte raz objednaný a že mu musí ešte okrem zbiehavosti nastaviť odklon a na to potrebuje dať dolu kolesá! Dobre čítate,nie je to preklep.Ja už naozaj neviem ,kam tento pán je schopný pri šalení ludí zájsť!! :3c90:
alfaman
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.04.2010 20:09
Zdieľať na Facebook

Re: Geometria v okolí NM

Príspevok od používateľa alfaman »

Pán Jurda je chamtivý primitív. Neodporúčam.
radomz150
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2008 17:38
Zdieľať na Facebook

Re: Geometria v okolí NM

Príspevok od používateľa radomz150 »

Odporúčam a je to vyskúšané DPF Servis Vrbové....
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro a 50 neregistrovaných