Generálka motora - čo všetko vymeniť?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Generálka motora - čo všetko vymeniť?

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Zdravim,

Chcem se spytat ohladom vacsej generalky motoru a konkretne na veci teda pohliblive casti motoru ktore je vhodne vymenit. Vlastne ak by bol niekdo tak mily a napisal mi tu kvazi zoznam vsetkych tych veci, ktore je nutne vymenit aby bol opat motor v da sa povedat "novem" stave. Jedna sa o benzin pochopitelne....
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

základná otázka je, v akom je samotný motor - aké má tlaky, pretože ak má motor super tlaky, je škoda dávať motor na výbrus atď...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Generálna oprava to už obsahuje v názve,je proste generálna,čiže všetko sa dostane do pôvodného funkčného a plnohodnotného stavu. Preto by bolo rozumné to rozlíšiť,či sa nejedná o generálku nie až na toľko generálnu,tj, vykonajú sa iba úkony vedúce k plnej funkčnosti,a neriešia sa veci ktorých nevykonanie nebude mať vplyv na spokojné používanie a dobrú funkciu.Takže to je nutné najprv doplniť,aký je ciel,čo sa očakáva,alebo nekompromisne ozajstné GO. Lebo čiastočné GO je nezmysel ako.....trocha mrtvy.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no trebalo by sa odpichnuť hlavne od toho, že napíšeš:
- o aký konkrétny motor ide
- cca. najazdené km
- posúdiš jeho stav, žerie olej, mizne chladiaca kvapalina, niečo tam búcha, niečo tak klepe, nejde ako išlo ......
- a hlavne koľko do toho chceš dať bubáčikov !!!! to je podstatné !!!!, aby ti tu vedeli povedať, že za tie prachy zvládneš to a to (čo je najdôležitejšie) a na zvyšok, čo nie je až tak podstatný už lovky nie su :-)
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Re: Generálka motora - čo všetko vymeniť?

Príspevok od používateľa dubina58 »

ako zacnes nieco robit,premeraj si kompresne tlaky na valcoch,kruzky nie kazdy vykazuje dobre hodnoty aby si vedel nacom si atd...hlava a jej ventily,sedla,voditka a simering-ten som menil pre istotu... daj dole olej.vanu kluka a jej ojnice a loziska...piesty- odstranit karbon atd. resp.vlozky piestov premerat ovalitu...atd...takto zacni robit,po skontrolovani a zhodnoteni stavu motora,zaroven kupis resp.zozenies nahr.diely...nepises aky voz mas...ja som este ud rbal hlavu-znizil na magnetke cca o 0,5mm a inom aj 1,5mm...je to riziko,menil som potom na 3tom valci kazdych 400km sviecky ale potom to sadlo... :4012:
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Je to motor 3.0 V6 12 ventil naj. 330 000 km. Jako ono ide ale zvysila sa spotreba o 2 litre, ma mensi vykon a straca sa voda i olej a este hrka spojkove lozisko a rozvodova retez...Ale chcel by som tak nieco komplexnejsie aj komplet rozvody a tak...A tie tlaky to sa jako mera ? resp. kde...a jake by to malo mat hodnoty...???? HMM
ANDYLA
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDYLA »

mal by si najprv navstivit mechanika a az potom riesit GO
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz..,2x som robil generalku..,nechcel som sa s autami jednoducho rozlucit...Jasne,ze sa neoplati po dieloch,resp.po suciastkach..Ja som to riesil tak..,ze som objednal nove motory...komplet...
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Ja viem, ze sa to nevyplati ale to auto som dostal jako od deda a nechal som ho zajit. Je to rok 1998 a je to pre mna ovela viac jako auto co ma hodnotu par euro....Preto to chcem poriadne opravit aj ked na jazdenie mam svoj maly diesel ::::
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

o aku znacku a typ vozidla sa jedna ??
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Už by si mohol konečne napisat čo to je za rodinny klenot.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

len za kvalitnu robotu pri GO by si zaplatil tolko za kolko si podla mna kupis aj druhy motor
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

rastik1988...nepisal si ake je to auto-znacka...parametre ok...ako pise rudolfo63,je lepsie kupit cely motor a ostatne prkotiny chladic a ine tesnenia okolo motora si urobis...nezabudnut na vodnu pumpu...dost veci si zozenies aj od obrezanych poliakov aj od opilcov z anglie na Ebay...takze sa pohraj...
ked ma menej ako 10 barov svedci o opotrebeni valcov...




sam...http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=54
http://www.uni-max.sk/kompresny-manometer-single/d/
http://www.uni-max.sk/tester-kompresie-combiduo/d/

neviem odkial si skus aj ucnovske stredisko...snad sa tam aj priucis...aj ja som tak zacinal...len nie u madarov...http://www.sosdvory.sk/slovak/servis.html
:4012:
rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Nejde o ziaden klenot ....Je to P605 prvi majitel ...jako ono to vsetko ide len chcem docielit aby ten voz bol opat takym vozom akym bol....Ja viem ze stary krap, jen co sa tyka kvality, jazdy, interieru...to je proste....pre mna klenot a preto ho chcem uchovat resp. konzervovat
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

sa mi nechce veriť že na 330 000-km tomu treba generalku ja mam doma 1,4 benzin s 350 000-km a to auto ma origo ešte aj spojku . Predpokladam že tam bude len nejaka somarina
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 98 neregistrovaných