Fuel Inject system BMW

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

-suzie-59877625
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa -suzie-59877625 »

Ahojte potrebovala by som od vás radu ohľadom problému s mojou starou X5 e53 3.0D 135kw ročník 2001. Mám problém pravdepobne s prívodom nafty. Občas vypíše počas jazdy chybu Fuel inject system, ktorá zasvieti a zhasne. Auto nehodí do núdzového režimu ani nestratí výkon nič. Trysky sú OK. Chybu občas vyhodí aj pri vypnutí auta no na pristrojovke ju neukáže ked si pozerám chyby.
Další problém je že autom občas šklbne. Snažila som sa to odpozorovať že či to robí stále v ten istý čas ale nie. Niekedy ju šklbne pri plynulom pohýnaní napríklad v križovatke ale častejšie to robí hore kopcom ale tiež nie vždy. Čo sa týka nafty tak už to spravilo aj ked bolo cca 60L ale najčastejšie to spraví keď je cca medzi 20L až 40L. Lenže začal sa zasekávať plavák vždy okolo 40. Auto bolo v servise 2 týždne a na nič neprišli lebo im to nespravilo ani raz ked to boli skúšať. Kde hľadať problém prosím ? Môže byt problém čerpadlo alebo len nejaká hadička ?

Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Bude to hadička ideálne ta 8mm na palivo co je po 3eur meter . Prečo su ľudia taky najivný?
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
-suzie-59877625
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa -suzie-59877625 »

Bude to hadička ideálne ta 8mm na palivo co je po 3eur meter . Prečo su ľudia taky najivný?
[/quote]

Ja nie som mechanik normálne sa pýtam. Pozerali nejaké snímače tlaku paliva a neviem čo ešte. Robila som v autodielni ale nie auta som neopravovala ale pamätám si že jedno auto malo podobný problém a áno bola roztrhnuta hadička na prívod paliva.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa oco13 »

Roztrhnutá hadička na prívod paliva znamená mláku pod autom a vo velmi krátkom čase požiar - kedže auto ti ešte nezhorelo, porucha bude na 250% v oblasti elektroniky auta. A práve Jaroslavelektro je jeden z velmi mála ludí na slovensku ktorý na to má hlavu aby ti pomohol. Len to by auto muselo byť u neho v Prešove.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
-suzie-59877625
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2015 18:41
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa -suzie-59877625 »

Roztrhnutá hadička na prívod paliva znamená mláku pod autom a vo velmi krátkom čase požiar - kedže auto ti ešte nezhorelo, porucha bude na 250% v oblasti elektroniky auta. A práve Jaroslavelektro je jeden z velmi mála ludí na slovensku ktorý na to má hlavu aby ti pomohol. Len to by auto muselo byť u neho v Prešove.


Ďakujem za normálnu odpoved :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja totiž s tými roztrhnutými hadičkami mám fakt vela skúsností - 8 z 10tich plynových aut táto závada postihne. Poslednému aktualnemu sa to stalo asi pred dvoma mesiacmi a neprešiel som ani 100m a bolo absolutne jasné - odstaviť, zhasnúť, odpojiť baterku, otvoriť kapotu a nechať odvetrať. Ano prejav bol šklbanie a kuckanie - ale za autom ostávala stopa po benzíne a smrad bol ako keď rozleješ kanister. Našťastie žiadna sviečka neprebíjala, ale zažil som už aj plamene pod kapotou. lol
Moje odporúčanie osloviť pána Jaroslavelektro (Prešov) alebo p. Avelmak (RS) a dohodnúť sa s nimi - niekedy aj odťahovka stojí menej ako zlé riešenie problemu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fuel Inject system BMW

Príspevok od používateľa martincichy »

Len či nebola myslená hadička v nádrži. Keď je ponorená (veľa nafty v nádrži) - vzduch nechytí. Ak je nafty menej - vzduch chytí ľahko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných