FREELANDER 1.8 benzin r.v.2000 - problém so štartovaním

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

FREELANDER 1.8 benzin r.v.2000 - problém so štartovaním

Príspevok od používateľa Jozef033 »

Čaute chalani, chcem sa vás opýtať na radu s Freelanderom. Ke´d sa ho pokúšam naštartovať, tak nechce chytiť, len toči, toči a nenaskoči. Pred asi rokom som menil : vysokonapäťové kable, rozdeľovač, kábel k cievke. Sviečky by tam mali byť ešte asi pôvodné, nakoľko ma motor najazdené cca 170 tis.km . Ak by mi niekto vedel s tým pomôcť, tak by som bol veľmi vďačný. Diagnostiku som nemohol spraviť, lebo nikto nemá takú, ktorá by to načítala.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zázračné sviečky tiež nevydržia večnosť platinové alebo irídiové tiež treba meniť po cca 50-60 tis km...ale kvôli starým sviečkam by to nebolo hentak hluché. Treba vyskúšať či dáva palivo a iskru...to je u benzínu základ od čias karburátora ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Palivové čerpadlo ....ide vôbec ?
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Neviem, co to je za auto, ale to ma normalne rozdelovac?
Tak, pocuvaj, ci ide palivove cerpadlo, to byva zavisle od imobilizeru.
Alebo jednoducho odpoj hadicku a startuj, aby si vedel, ci mas, alebo nemas benzin.
Skusil by som aj vyskrutkovat sviecku a pozriet ci hadze iskru. Ked uz bude vyskrutkovana, rovno ju vymen.
Neviem vobec, co to je za motor, to Ti poadia ini, ale ak b nesla iska, pozrel by som konektory, precistit, moze to byt len nejaky kablik... .
Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef033 »

VLADY napísal:Zázračné sviečky tiež nevydržia večnosť platinové alebo irídiové tiež treba meniť po cca 50-60 tis km...ale kvôli starým sviečkam by to nebolo hentak hluché. Treba vyskúšať či dáva palivo a iskru...to je u benzínu základ od čias karburátora ...
sviečky su v poriadku, boli prekontrolovane, to pôvodne som myslel tym, že som ich od zakupenia vozidla nemenil, ale su v poriadku. Cerpadlo v nadrzi pocut ako taha, ked pretocim prvy krat, ked vypnem bez startovania a opät zapnem, tak uz nepocut cerpadlo, ale az ked necham dlhsie vypnuty kluc na nulovej pozicii.
Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef033 »

Franc1644 napísal:Neviem, co to je za auto, ale to ma normalne rozdelovac?
Tak, pocuvaj, ci ide palivove cerpadlo, to byva zavisle od imobilizeru.
Alebo jednoducho odpoj hadicku a startuj, aby si vedel, ci mas, alebo nemas benzin.
Skusil by som aj vyskrutkovat sviecku a pozriet ci hadze iskru. Ked uz bude vyskrutkovana, rovno ju vymen.
Neviem vobec, co to je za motor, to Ti poadia ini, ale ak b nesla iska, pozrel by som konektory, precistit, moze to byt len nejaky kablik... .
hore je napísané, že je to Land Rover Freelander 1.8 benzin. Má to rozdeľovač a bol menený asi pred 5000 km taktiež som vtedy menil aj vysokonapäťové káble a aj kontroloval sviečky. Všetko išlo v poriadku, akurát som si všimol v poslednom čase, že mi kolísali otáčky + - 100rpm na voľnobehu. Ale neviem, či to s tým súvisi.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

To som cital, ze ake je to auto, ale neviem, ake typicke choroby su pre toto auto, ako to ma usporiadane a podobne.
Ale to, co som napisal, sa myslim da uskutocnost aj na tomto aute.
Ako to tu ktosi pisal, pravdepodobne tomu chyba bud isrka, alebo benzin.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Neviem či sa už podarilo naštartovať,ak nie tak problém je s imobilizérom...
...Choď na roverclub.net alebo cz a tam sa to určite dozvieš...
Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef033 »

Vojto : zatiaľ som to nerozchodil. Skontroloval som palivové čerpadlo v nádrži, či nie je zanesené sitko, ale nič iné som nerobil, lebo som nemal čas pozrieť detailnejšie. Musim pozrieť sviečky (či dávajú iskru), vstrekovaciu rampu (či dáva benzin) a potom uvidim ten imobilizer. Aj keď sa mi to nezdá na imobilizér, kedže motor fungoval dobre a za jazdy len 2 krát trhlo (akoby dochadzal benzin) a motor zdochol. Keby to bol imobilizér, tak by to malo potom ísť s druhým diaľkovým, lebo tie auta majú tuším vypínanie imobilizéru v diaľkovom. Ale nie som znalec značky Rover, čiže aj Land Rover.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní