Ford S-MAX - check motora vs. trojuholnik Engine malfunction

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Presne tak,aj Ford zbada odstavenie Egr,cez prietok vahy a readinrss kod.Nechapem preco odstranit nieco ak to tam ma byt.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Tiež som to riešil na 1.8 tdci v C-maxe. ERG zaslepené, po cca 4 rokoch začalo vyhadzovať chybu motora. Komplet všetko rozobraté a prečistené. Poodpájané všetky káble, strekol som to kontoxom. Pokoj asi 2 mesiace.Na STK a EK žiaden problém. Potom mi poradil jeden mechanik že sa dá ERG odpojiť počítačom aby nevyhadzovalo chybu. Že sa to nedá zistiť. Ale to už som nestihol, lebo do mňa nabúrali a auto bolo na totálku. Viac som to neriešil. Skús pozrieť na nete niekoho čo to robí a informovať sa uňho. Som z Prievidze a robí to jeden chlapík z Koša. Býva niekde pri žel.stanici, ale viem že toho bolo viac aj na nete. Tak veľa šťastia.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Tiež ma strašili že mi to zistia a budem mať problémy, ale bez problémov. Ford Focus zaslepený 13 rokov a tiež žiaden problém.Na emisnej kontrolujú len emisie, nie ako funguje ERG.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na emisnej kontrolujú len emisie, nie ako funguje ERG.
Bejvávalo - od nového roka aktualizácia, a idú sa kupovať ďalšie mobilné stk, zvlášť kvoli osobákom a musia do konca roka nejako zosúladiť s predpismi EU osobitnú kontrolu DPF. Teraz to bolo na ksichtoknihe. Šak sledujte aktuality policie sr
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale prave v tom je tajomstvo, ze mas 13 rokov zaslepeny focus, takze kludne to moze byt 17 rokov stary Focus.

Skus to spravit na 2015+ aute ako tu hovoria pani opravari... skus s tym Focusikom ist do Rakuska a nech ta zastavia chlapci s tymi mobilnymi zariadeniami. Si zoberes druhu hypoteku aby si to zaplatil.

Ja tiez nechapem tuto zaslepovaciu maniu : hentie stare masiny maju tieto zariadenia primitivne jednoduche tak preco to doprdele znasilnujete za kazdu cenu. Ja som tiez mal taky stroj, EGR sa vycistilo v jednom pripade, v druhom pripade za strasnych 20 eur vymenilo za iny kus a hajde roky rokuce sa jazdilo tak ako sa ma... bez vymyslania zakrut a driftovania paragrafov.

Lenze to by nebolo take slovenske aby sme volaco nevylepsili !!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo lenže na Forda stojí strašných 230 eur na auto čo nové stálo pol miliona bývalých peňazí. Každý sa učíme na svojich chybách - mne trvalo 30 rokov kým som pochopil kvoli čomu je MPR - čo neubrzdíš - neukecáš. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozum nie je obočie,ak nemáš tak domaluješ.
Prvá zásadná vec,nekupuj si auto ktorému neutiahneš ani základnú údržbu.
Z desiatich pokusov z niečím vysr..ť to skončí že ľudia vyse...ú sami zo sebou.Pretože oklamať sa dá len človek
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len aká dlhá a bolestná je cesta k tomuto poznaniu - keby som toto vedel v 15 tich :4012: a hlavne veril tomu, keď mi to starší hovorili. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Na údržbu auta peniaze mám.Aj rozumu mám dúfam dostatok, preto doprajem svojmu autu aby dýchalo čistý luft, nie tie sračky ktoré ERG vracia kôli emisiám späť do motora. ERG je najprimitívnejšia vec ktorú vymysleli kôli emisiám. A predtým ako som zaslepoval, som si prečítal desiatky článkov na akom princípe to funguje, kde bolo dosť názorov od odborníkov, ako to škodí motoru. Možno že som sa dal oklamať, ale ich argumenty mali hlavu aj pätu na rozdiel od odborníkov z Bruselu.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

Keď to má ísť do motora TVOJHO auta tak sú to sračky, keď do má ísť výfukom von a MY všetci to máme dýchať tak už je to v pohode. Zaujímavé, ale pre primitívov príznačné.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Strelecbn : jednoduchá sedliacka logika - konštruktér tam to egr dal a počítal s nejakým nožstvom inertného plynu(lebo spaliny nie sú horlavé) Ty tam dodáš nemiesto nehorlavých spalín , kyslík ktorý horenie podporuje. RJ o tom ale nevie a preto dáva stále rovnaké množstvo paliva. Teda vzniká chudobná zmes, ktorá má vyššiu teplotu horenia a podpaluje ventily. Ktoré moje tvrdenie je nesprávne?
ERG je najprimitívnejšia vec ktorú vymysleli kôli emisiám.
Teda tvoje auto má nárok na "čistý luft" , ale deti na pieskovisku vedla paneláku už nie? Lebo ty kašleš na emisie , aby tvoje auto malo čistý luft??? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Pri FORDe readiness tak ako je prezentovany nexistuje tj https://de.wikipedia.org/wiki/Readiness-Code. Predpokladam ze je to zalezitost EU alebo WV. Ak nemas v pamati chybu P1000 ktora hovori ze self-check systemov nemohol by uskutocneny a zaroven tam nemas ine chyby, bez problemov prejdes EK.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Na STK-môj Focus.-Mechanik-dosť vám to dymy, zaslepte si ERG.- Prestalo dymiť-čiže menej bordelu pre deti na pieskovisku a lepšia reakcia na plynový pedál. Pri C-maxe, dosť bolo o tom písané aj v testoch,zle zosúladený motor so spojkou, pri rozbiehaní to veľa krát skackalo a par krát zdochlo, čo je v križovatke dosť nebezpečné ,po zaslepení žiaden problém. Ja vám neberiem vaše názory, ja len píšem o mojich shúsenostiach. Už je len na zadávateľovi témy, čo si z toho zoberie.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zaujímavé je že môj motor dýcha ten sajrajt z výfukových plynov a už prežil pól mega bez zásahu a je v dobrej kondícii .Mna tiež jeden imbecil zevraj mechanik presviedčal aby som ho dal zaslepit no nechcel som o tom ani počuť a keď mi povedal sumu zaslepenia tak som mal za to nový egr a čo Mi ešte hovorili ľudia čo si to u nebo dali robiť tak im stále vyhadzovalo chybu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Súdruhovia pozrite si rozdiel medzi sadzami a NOX :4012:
Mne len nejde do hlavy, prečo automobilky zamestnávajú tolko expertov a konštruktérov, inžinierov a doktorov a platia im ťažké love, ak ich preští bárs jaký slovenský Jožko-Ježko z garagetuning profisuper :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných