Ford S Max 2,0TDCi 103kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Ford S Max 2,0TDCi 103kw

Príspevok od používateľa stefanhudak »

Nevie mi nieko poradiť? Mám problém s Ford S Max 2,0TDCi 103kw Pri 3 rýchlostnom stupni mi pravidelne vynecháva v určitej polohe plynu približne otačok ( 2800 až 3100 )pri pridany to ide dalej bez problémov. Neviiem v čom je problem či je to NAFTA alebo niečo s elektronickou častou motora.Inak Motor ide bez problémov.

Poradte mi Ďakujem.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Najcastejsie to robi EGR, najlepsie je vystrihnut podlozku pod prirubu a odstavit ho. V 90% pripadoch to funguje a ani RJ nepise zavadu.
Dalsia moznost je pridrete vysokotlake cerpadlo. Nie az tak casty jav ale asi dva krat som to riesil.
Tretia moznost je predrata teflonova trubka na privod paliva asi 20 cm pred palivovym filtrom ako obchadza motor. Ale to sa prejavuje zlym startom ked auto dlhsie postoji.
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanhudak »

Som odstavil aj ten ERG ventil ..novy naftovy filter..natankoval som narokom Naftu V-Power Shell a stale ska
ce..://
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanhudak »

TrebA MI MENIT SPOJKU LEBO DOST KLEPE NEMOZE TO ROBIT SPOJKA čO JA VIEM CEZ DAJAKY čIP.....LEBO MNE ANI žIADNE ZAVADI NEVYPISUJE NIč
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To bude asi dvojhmoťák, ked to klepe (trasie), či klepe (búcha) ?
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.09.2013 21:23, upravené celkom 1 krát.
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanhudak »

ale on normalne vynechava na vyššich otačkach...može to robiť ten dvojhmoťak.??
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dvojhmotový zotrvačník nemá nič z vynechávaním motora, to som myslel že riešiš inú poruchu
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanhudak »

si prečitaj prve komentar o com to je..??

že co to može robiť..?,
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pokial diagnostika neukazuje ziadne problemy, je pravdepododobne ze sa zrejme bude jednat o mechanicku zavadu na palivovom systeme.
Jedna z dalsich moznosti je napriklad regulacny ventil vysokotlakeho cerpadla ale je to tiez len metoda pokus-omyl.
Asi by som ako 1 vytiahol vstrekovace a dal ich otestovat. 2. Pokial budu vstreky ok skusil by som ten regulator a pokial ani to tak cerpadlo.
Ak by diagnoza vypisovala akekolvek zavady, tlak paliva, turba, vaha... viac menej by som riesil elektronicku zavadu.
Jedine co ti este mozem poradit, skusobnu jazdu s napojenou diagnostikou a sledovat skutocne hodnoty v case ked auto sklbe. Pokial je problem s cerpadlom bude dost vyrazne vydiet kolisanie tlaku paliva...
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Diagnostika

Príspevok od používateľa stefanhudak »

Počuvajte bol som dnes na diagnostyke lebo pred 3 dnami som siel po dialnici a mi vyskocila Porucha motora potom zhasla ale pri spravach to nezostalo.bol som dnes na diag. a zavadu uložilo do pamete RJ.!!!--:nadmerne odchylky regulatoru tlaku paliva..!!!..Neviete čo stoji regulator ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných