Ford S-max 2,0 TDCI 96 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

riki003
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Ford S-max 2,0 TDCI 96 kw

Príspevok od používateľa riki003 »

Dobry,mam taky problem.Jedna sa o ford s-max 2lit TDCI 96kw r.v. 2006.206300km.Mal som este 2tis km do vymeny oleja.Pocitac mi vypisal oil servis.Volal som znamemu do fordu ze koly comu,Bolo mi povedane ze tam je cidlo co vyhodnocuje kvalitu oleja a asi ma uz olej zlu vyskozitu a treba ho vymenit.Vymenil sa aj z filtrom,vymazalo sa to v pc.Presiel som cca 2tis km a zas oil servis.Ked sa nenil olej tak sa nalial medzi nin.a max. jako sa ma.Lenze teraz ked mi to vypisalo druhy krat olej bol nad max.Tak sa zas vymenil,jako mi bolo povedane,(zevraj to robia co maju filter pevnych castic)Vymenil sa druhy krat olej.Teraz po 430km mam olej zas nad max.Uz len cakam hlasku oil servis.Podla diagnostiky je vsetko v poriadku.Voda nemyzne.Ale mi stupla spotreba z 5,4 na 5,6.Jazdim tak isto jak pred tym tie iste trasy ked mi nepribudal olej.Olej tam je 5w30 od sheelu.Vie mi s tym niekdo poradit alebo pomoct?Ked vie pridem,najlepsie NZ vykendy alebo BA cez tyzden.Dakujem.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Netreba robit ziadnu paniku. DPF je v horsom stave, nie je schopny uz dostatocne regenerovat a auto skracuje intervaly.
Demontovat, vycistit a pekne namontovat naspat. Resetnut adaptacne hodnoty a mozes jazdit dalsich x tisic km.
Ked sa to vcas podchyti tak bude vsetko v poriadku bez velkej investicie.
riki003
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riki003 »

A koly comu pribuda olej?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nepribúda ti olej, ale po stenách valcov steká do olejovej vane nafta, ktorej sa pri regenerácii DPF vstrekuje do valcov trocha väčšie množstvo ako pri bežnej jazde bez regenerácie DPF. Takže pribúda nafta v oleji.
Drž sa toho, čo predo mnou napísal erikfrog, to sa javí ako najjednoduchšia a najlacnejšia alternatíva.
Podľa toho ako to popisuješ, tak zatiaľ to nevyzerá na repasiu vstrekov, aj keď vylúčiť sa to samozrejme nedá.
riki003
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riki003 »

Takze v podstate vieme co je problem.Uz len mala otazka,vie to niekdo spravit a ked ano kolko to trva a co to stoji?Len hacik je v tom ze cez tyzden som v robote kusok od ba a vykendy som v nz.Ale poprosim niekoho kdo to vie spravit,a nie niekoho kdo to bude skusat spravit.Dakujem.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

mne mondeo 2L vypisuje ked treba resetnut pc pretoze nedodrzujem tie uzasne intervaly vymeny oleja ale menim po 10 tisic a neresetujem pc pri vymene , nemoze to byt skor tym ???
stefanhudak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.06.2013 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanhudak »

Mame ten istý motor len 103 kw verziu :)
Vždy po vymene oleja Stlač plyn a brzdovy pedal a čakaj kym na displayi ti nenaskoči dačo že oil reset alebo dačo podobne a počkaj kym zhasne a pust tie pedali :)
riki003
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riki003 »

Dakujem za rady ohladom resetovania hlasky oil servisu.Mna najviac hneva ze ide nafta do oleja,aby som nahodou neviviedol nieco motoru.Dudem musiet asi poriesit ten nestastny pdf.
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

V prvom rade, ked mas nadbytok oleja a vypisuje ti ze mas menit olej tak s tym co najskor bez do servisu, nech ti ho vymenia. Kolega tak nespravil a menil cely motor.

Druha vec je:
Kolko ma auto realne (nie na tacho) najazdene, ako sa s nim jazdi/jazdilo, ako dlho ho mas, ako jazdis atd atd.. Evidentne ti DPF dobre nefunguje, treba dat na diagnostiku apozriet na kolko % mas zaplnene DPF a skusit spravit nutenu regeneraciu cez diagnostiku. Dalsia vec je, ked ho mas uz nie poriadne funkcny tak ho daj vycistit. Kde? Pogoogli a zistis kde cistia DPFka. Tusim davaju aj zaruku na to.

A tretia vec je to tvoje BA-NZ. Nikoho nezaujima a teba by tiez nemalo zaujimat, kde robis a kde byvas, proste zoberies dovcu ked bude treba a das to spravit. Daj to robit niekde podla referencii, mozno aj tu na fore najdes. A pogoogli na nete aj po kluboch aj na fordklube, mozno najdes niekoho co s tym ma skusenosti.. A kolko to bude stat? Rataj okolo 200-500 e, neviem presne kolko si vypytaju kde.. Mas SMax, to nie je felda, takze treba byt pripraveny na taketo investicie. Ono je to stale malo oproti repasu vstrekov, ci noveho origo DPF filtra.. :)
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
riki003
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riki003 »

Ja sa nebojim ceny za opravu,nie som s tych co placu ked maju investovat do niecoho.Len som sa nikdy nestretol z takymto niecim za to som chcel vediet kolko to stoji a kolko to trva spravit.A dovolenka nehrozy,pred troma mesiacmi som menil zamestnavatela a auto potrebujem cez tyzden kazdy den dochadzat do roboty.aneaky ten den cez tyzden by som to vedel poriesit z kolegom ze bx som sa s nim zviezol.Idem zhanat niekoho kdo mi to spravi.
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

chod na fordklub a spytaj sa tam, tu asi nemozeme davat reklamu na nejake firmy co to robia.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných