Ford S-max 1.8 tdci - klepanie na volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Ford S-max 1.8 tdci - klepanie na volnobeh

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravim:-) skor nez mi nejaky mechanik rozoberie auto,rad by som si dal poradit. Auto na volnobech klepe. Ano je to diesel:-) ...bol som na pc,ale ziadne hlasenie o chybe. Jedna z trysiek mala vyssiu hodnotu ako ostatne.Ale vraj vsetky su este v norme. Aka je norma som sa nedozvedel. Kedze elektronika je ok,vtaj treba hladat mechanicku chybu. Co som postrehol ze ak stojim a pomalicky pridavam tak cca po 1200 otackach to prestane. Najnovsie sa sem tam prida taky drnciaci plechovy zvuk. Vykon mam ok,starty tiez,az na to ze na studeny start ok prejdem par metrov tak uz nenastartuje az na treti az neviem kolky krat.Pri starte nedymi,trochu pri rozbehnuti,pri prudkej akceleracii,ci tahani do vysokych otacok ale to je asi normal. Alebo je to pridanim VIF?? Takze co tipujete na to klepanie?
jardott
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2012 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardott »

Pri tomto motore je hlasnejsie klepanie bezné oproti iným. Záleží ako hlasno ti klepe. Mne pomohla výmena oleja za odporúcaný Ford Formula F / Castrol 5W30

Tiez zalezí, od akého výrobcu más vstrekovace - piezoelektrické Continental / Siemens - motor je s nimi hlucnejsí.

Aspon tolko moja skúsenost.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Na to klepanie ma upozornilo par ludi,ze nejak moc klepe,ze ma taky kockaty zvuk. Vsetci jazdia diesel,ja doteraz benzin,tak neviem posudit velmi. Pre mna je kazdy diesel traktor:-) ale cest vynimkam:-) Auto mam len tri mesiace,najazdene cca4500km a pocuvam ho zvnutra a tam som spokojny. Mozno mas pravdu. Len preco to potom prestane pri 1200 otackach? olej bol po kupe meneny za original ford a ake su vstrekovace to netusim. Zistim to aj bez ich vyberania? A dik za radu:-)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

otvoris kapotu das dole ten plastovy dekel ak ho tam mas a hladas nalepku na hocicom co uvidis ako valec.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

a neklepe ti nahodou zotrvacnik?u tohto motora pomerne caste.sam som mal rovnaky problem a to malo len 63tis. km.ked stlacas spojku meni sa ten klepot alebo nie?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ked stlacam spojku tak ziadna zmena. Len pri tych otackach.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

..a dalsia vec. Ten klepot sa stratil a teraz taky cinkajuci ale zas pri otackack 1200 sa strati. auto ide normalne,castejsie dymi. Dnes ked som rano nastartoval tak uple nic,reku niekto mi cez noc vymenil motor :-D ale po chvilke znova to iste. Najde sa v okoli SNV nejaky znalec na tieto motori??
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Tema sa moze uzavriet:-) porucha diagnostikovana spravne,vdaka jednemu z vas,opravene a jazdi sa dalej. Neboli to vstreky,ale rozvodova retaz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných