Ford Ranger 3,2 tdci - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako to že potom tolko Fabii HTP mám 500tkm a zase velká kopa sa nedožije ani 150t - tých príkladov je tu milion- a vždy je chyba v človeku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

lubos zimovcak napísal:Hilux je Hilux...
Toyota je top aj medzi Talibanom...
:4012:
Hilux je v tej casti sveta velmi spolahlivy, hlavne preto ze tam nepoznaju motor 3.0D,ale maju tam tusim benzinovu 2,4-ku...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Moji zakaznici vo velkom jazdia hilux. Tie auta su naozaj robustne a znesu krute zaobchadzanie. Celkom dobre je aj isuzu. Taky nenapadny, ale dobry pracant vyrobeny naozaj v Japonsku.
drevoservis
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.04.2012 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevoservis »

A ak sa mozem opytat, z hiluxov je ktory naj motor? nepozeram na spotrebu ale na spolahlivost a vydrz.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mam pocit, ze to jedno. Nestazuju sa na ziadnu motorizaciu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

martincichy napísal:Celkom dobre je aj isuzu. Taky nenapadny, ale dobry pracant vyrobeny naozaj v Japonsku.
No vidíš toto je ďalšia bájka alebo povera, niečo v tom štýle že VW vyrába "najspoľahlivejšie" autá.Pickup D-Max mal svetovú premiéru v roku 2002 v Thajsku. [6] Táto lokalita bola vybraná, pretože GM-Isuzu sa nedávno rozhodla zatvoriť svoj závod na montáž malých nákladných vozidiel v Japonsku a presunúť svoju spoločnú prevádzku do Thajska. [6] D-Max je k dispozícii v rôznych modeloch.Všetky sú postavené a predávané spolu s takmer identickým Chevroletom Colorado, ktorý debutoval koncom prvého štvrťroka 2004.Rovnako aj Ranger ktorý mám ja sa vyrábal v Thajsku, síce v TP je uvedená krajina výrobcu motora aj karosérie,Ford DEU, ale globalizáciu nezastavíš.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Rozgooglil som to a vidim. Len nevidim rok presunu celej vyroby
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tommi2 napísal:
lubos zimovcak napísal:Hilux je Hilux...
Toyota je top aj medzi Talibanom...
:4012:
Hilux je v tej casti sveta velmi spolahlivy, hlavne preto ze tam nepoznaju motor 3.0D,ale maju tam tusim benzinovu 2,4-ku...
.

Ono bude zalezat aj na aku emisnu normu bude ten motor naladeny pre taky afganistan plnit a tak isto kolko elektroniky tam napchaju, kludne to mozu este robit v klasickej a pracovnej verzii ako napr mercedes G-cko, napr. ceska armada ma nove hiluxy a okna maju "na svihadla"....preco asi? lebo sa to nikdy nepokazi
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ani tie nové toyotu v nafte biedu taká výhra ako boli ospevovane D4D .Kolegovia to mali v Avensisoch a v jednom klakli vstrekovace pri 90 tisíc a pri druhom pri 120000 .oba klakli v Nemecku a krásne mastná doprava domov .oba mali diaľničné km . Ako tu niekto spomínal ,pre každú krajinu je iné auto ,iný motor . Myslím že v Afganistane nikto nerieši či je to euro 0 alebo euro 27 emisné normy a druhá vec nikto ti v telke nebude ukazovať ako niekto v boji opravuje auto na zdviháku a motor či turbo vonku . Zasa ani tie nové Hiluxy pre Európu už niesu to čo boli staré bez všemožnej elektroniky abmedzujucej emisie .Teraz je skoro všetko na jedno kopyto a rozdiel je len v logu v maske viď Mitsubishi -Fiat A podobne .Výrobcovia potrebujú zarábať a nie vyrábať kvalitu ináč by nevyzili keby každému vydržalo auto milión km a 50 rokov bez porúch . Ľudia by nemali robotu a peniaze.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

U Arabov som tuším videl Hiluxi s 6 valcom, benzín, vyšší objem ako 3 litre.

A mne sa neskutočne páči predstava, ako chcú Nemci ELEKTRICKÉ TANKY, kvoli ekológii... :40bd:

A takí partizáni ani nebudú mať čo robiť...
Bude stačiť iba prestrihnúť vedenie a je po vojne... lol
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:Ako to že potom tolko Fabii HTP mám 500tkm a zase velká kopa sa nedožije ani 150t - tých príkladov je tu milion- a vždy je chyba v človeku.
Oco svätá pravda..presne ako píšeš..ak sa mu pošťastí kupiť auto po normálnom predošlom majiteľovi, tak nemusí nič riešiť.ak kúpi po debilovi, tak sa môže tešiť...
Moje auto mám od nova a teraz po 4 rokoch má 142 000km a interiér a exteriér je stav nového auta..keby som ho sfúkol na 40 000 km tak tomu každý uverí/samozrejme to robiť nebudem a nepredávam ho/a videl som autá a aj som sa v nich vozil ktoré mali 30-40 000km..ešte voňali novotou a boli tak zničené ako poniektoré po 200 000km..proste hnus..dá sa kúpiť aj jazdenka v dobrom stave, len ich je málo a treba na ňu natrafiť..
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

HTP sa tuším od výroby prehrieva motor, aspoň tak to písali... :4012:
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nie nahodou olej? Aspon tak sme to citali my ostatni.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal:HTP sa tuším od výroby prehrieva motor, aspoň tak to písali... :4012:
Preto tie čo sa dožijú pol mega majú olej menený po 7 - 8t km.
Malá olejová náplň a katalyzátor príliš blízko bloku alebo vane - proste konštrukčný paskvil.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Neviem Oco, HTP som ešte nevidel, ale aj také hrdé bmw 4,4 ma problémy s chladením...

Dokonca veľa hrdych BMW s týmito motormi neprežilo ani 100.000 km..

To by ma teda z aute za vyše 100.000 eur dosť naštvalo :40bd:

A tu ľudia si kupujú 5-20 ročne auta, aj pod 1000€ a pýtajú záruku lol

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných