Ford poradňa - Focus alebo Mondeo (r. 2011-2018)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Ford poradňa - Focus alebo Mondeo (r. 2011-2018)

Príspevok od používateľa Splina »

Zdravím,

chcem sa opýtať čo si myslíte o týchto 2 autách a ktoré by ste radšej odporučili.

Rozpočet: 10 000€, max. 12 000€

1. Ford Focus (2015-2018)
- sedan
- 1.0 / 1.5 EcoBoost, 1.6 Duratec (od 92 kW+)
- A6 Powershift


2. Ford Mondeo (2011-2014)
- sedan/liftback
- 2.0 EcoBoost (od 149 kW+)
- A6 Powershift

Jazdím 94,87% mesto, ako laik, ktorý uvažuje práve o týchto dvoch autách si myslím, že 1.0 EcoBoost by bol najlepšou voľbou z hľadiska spotreby. V prípade Mondea 2.0 EcoBoost by som zbytočne mal vysokú spotrebu a ten výkon by som nevyužíval, na druhú stranu mimo mesto by sa dalo vyšantiť. Čo sa týka cien servisu Focus by bol ľudovejší, ale najmä štedrejší z hľadiska spotreby (2-3 litre).

Momentálne sa viac prikláňam k Focusu ale, ak je Mondeo dobré auto, tak nemám problém ani s ním.


Alternatívne by som zobral aj najnovší Focus alebo Mondeo v rovnakej zostave, avšak 12 000€ asi bude málo, budem musieť počkať ešte zopár rokov.


Na záver osobám ktoré majú Powershift, aká je spoľahlivosť prevodovky? Najviac sa obávam toho, keďže sú prípady kde som čítal, že takmer 2 000 000 uživateľov malo s ňou nejaký problém.

Potešia ma pozitívne ohlasy (o: .
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Sam si zachytil ze ta prevodovka je problemova. Ked zadas do googlu "ford powershift" ani nemusis dopisat "problems" a najde ti clankov o tom, aky je to pruser, ze sa nedocitas. Tak co ta k tomu taha? Ked ford, tak manual. Ked musi byt automat, tak hladat inde. A to hovorim ako spokojny majitel druheho forda v rade.
Ford Focus Turnier 2014, 2.0 Tdci 103 kW
Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Splina »

@indi4n Za tie peniaze manuál? To hádam nie. Chcem automat lebo teraz mám manuál a predpokladám, že Powershift je americkej výroby a v USA koľko Fordov jazdí na manuál? Ani nemusím Googliť a viem, že tam je všetko v Powershifte v stovkách tisícoch autách, tak hádam v kútiku duše ako som spomínal tých 2 000 000 majiteľov malo smolu ale ďalších 5 000 000 bolo spokojných a ja chcem byť medzi nimi.

(o:
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kolegyna ma focusa, 7 rocneho, 1.0 ecoboost. 70 tis km. Ked ide, tak je to prijemne auto. No zacina sa kazit. 2x nedosla domov! Raz jej praskla expanzka a raz jej praskla hadicka k expanzke. Preventivne bude menit plastovu prirubu, ktora tiez rada praska.

Najhorsie na tom je, ze auto nema budik na teplotu, len kontrolku na prehriatie. A to uz moze byt pre hlavu valcov neskoro.

Kolegyni sa to nastastie stalo 2x v zime. Ked spozorovala, ze auto nahle prestalo kurit a zavolala mi, ze auto zrazu prestalo kurit.

Pozri si auris hybrid. Tam si olej v automate vymenis aj doma na dvore. Automat je v podstate vecny. Len treba menit olej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných