Ford Mondeo 2,0 tdci - turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado.katinka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.06.2015 09:40
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2,0 tdci - turbo

Príspevok od používateľa vlado.katinka »

Nazdar, moje Mondeo Mk3 2.0 TDCi 85 kw rocnik 2003 a poslednú dobu ide do 3000 otáčok akoby ho ťahali lúčne koníky no úplne bez zivotz. Potom keď nastane hranica 3000 otáčok alebo dakedy stačí aj 2500 otáčok tak potom už ide ako ma. Diagnostika nič nepíše a na palubovke nič nesvieti a štarty sú super na otočenie klucika. Turbo je tam bez variability, podtlakom sa otvára akurát klapka čo púšťa výfukové plyny ( ťa klapka keď ju odpojim tak ide rukov veľmi ľahko ale keď je na banke zapojená tak s ňou nehnem) a je to model bez váhy vzduchu. Nevie niekto čo by to mohlo robiť ? Ďakujem za dotazy.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

musi to mat vahu vzduchu.vacsinou maju pred turbom vahu vzduchu za vzduchovym filtrom a potom za intercoolerom dalsi snimac tlaku.tu klapku co myslis na vyfukovych zvodoch to bude na variabilitu.to by malo pracovat.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

nemusi mat vahu....

chce to log nabehu turba. Bud to regulacia, palivo alebo samotne turbo..vytlak, vyfukova/sacia strana..vyber si.
vlado.katinka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.06.2015 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado.katinka »

Variabilitu to turbo nemá ono podtlakova banka otvára alebo mala by podľa potreby klapku na vyfukovom potrubí len neviem či má ísť tak ťažko že rukov nejde vôbec ale po odpojení tiahla s banky ide ako nič ľahúčko tak neviem no a ten log spravím len čo bude diagnostika.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

nedal si ani VIN ani kod motora takze...blizsie o tom co tam je ti nepoviem nič..ford to montuje hocijako..treba vin.

aj obtok sa vie pokazit.
vlado.katinka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.06.2015 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado.katinka »

ak pomôže : WF05XXGBB53T61684
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ok...takže je tam obtok klapka bez regulácie od ECU, riadená pretlakom priamo z turba. (samoregulácia)

kľudová poloha regulácie musí byť mierne "predpatá", tj. keď zakladáš tiahlo na klapku, musíš ho 1mm povytiahnuť z banky aby si ho nasadil.

Regulácia je pretlaková, čiže po štarte máš 100% výkon turba (zavretý obtok), akonáhle turbo natlačí istý tlak (podľa pružiny v banke) banka postupne začne vytláčať regulačnú tyčku a tým otvára obtokovú klapku, ktorá dnu v turbe pustí výfukové spaliny inou cestou do výfuku (obídu vrtulku) a tak reguluje výkon turba.

Príčin to môže mať viac..od paliva až po mechanické záležitosti na saní a pod...

Ak teda ostaneme pri turbe do úvahy prichádzajú osekané vrtule, prasknutý výfukový housing..ma tak narýchlo napadá.

Otázne ešte je..či je turbo efekt citelný...alebo je to skôr také pozvolné...

Ak by nič nepomohlo, ja berem do ruky mechanickú tlakovú pumpičku, 3m hadičky...šoféra a regulujem ja ručne.

príklad z dávnych čias AGR :)
[img]https://preview.ibb.co/h8fX7e/57031_1330787088519_7585508_o.jpg[/img][/img]
vlado.katinka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.06.2015 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado.katinka »

ten turbo efekt je brutálny ono to ide doslova ako slimák do cca 2500 otáčok a potom kopne a ide ako má a hadice a samotné turbo sú navonok čistučké nikde žiadny olej.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

chlapy, podarilo sa vám to nejak vyriešit. Mám podobný problem, len s inou značka auta. Takže dajte vediet, ako to dopalo
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných