Ford Mondeo 2,0 tdci - hlucny start

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci - hlucny start

Príspevok od používateľa jergusko »

Hmm... o akom dlhom státí je reč? Lebo si neviem predstaviť, že by sa takéto niečo stalo po pár týždňoch. Ak jazdíš s autom naozaj s dlhými prestávkami, skús niečo vyskúšať:
Niektoré autá majú na takéto prípady (výmena oleja, dlhé státie) funkciu, kedy môžeš štartérom točiť motorom bez toho, aby si ho naštartoval. Aktivuje sa to tak, že pri štarte okrem zošliapnutia brzdy zošliapneš aj naplno plyn. Stačí pár sekúnd a olej sa dostane všade kde má, a potom už normálne naštartuješ.
PS: Nerobím si prdel.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci - hlucny start

Príspevok od používateľa dreeevo »

Čo sa týka motorov UFBA a UFBB 103/120kw tak po štarte sa nikdy nevyskytoval žiaden takýto zvuk ani v zime, a to sme ich na firme mali asi 10ks a ja mám jeden tiež doma. Nepíšeš, čo máš v tom motore za olej - má tam byť olej so špecifikáciou WSS M2C913-C 5W/30. V mojom prípade Valvoline. A áno, na kusoch, čo mali cez 400 000 km sa tento jav vyskytoval, ale to boli hydroštely, ktoré už boli po životnosti a nikto to neriešil, keďže autá šli na odpredaj....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci - hlucny start

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Re jergusko
to je aj pre mňa prekvapujúca info,to ozaj chce viac zistiť lebo myšlienka má mnoho do seba.
Čo doporučujem,overiť si to v čase ak už motor bežal,čiže nie prvý raz skúšať v čase keď je isté že motor zaklepe a je nutné pripustiť možný problém.
V tomto konkrétnom prípade sú trocha mätúce tie km.To je príliš skoro na úvahy o hydrozdvihátku a pod....ibaže aj nočný strážnik občas umrie cez deň !
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní