Ford Mondeo 2.0 tdci , 85kw , 2008 - nestartuje

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
rolandsr
Založený: 30 august 2017
Nabehané: 3 hod 23 min
Predmet: Ford Mondeo 2.0 tdci , 85kw , 2008 - nestartuje PríspevokZaslal: 07.01.2021 18:48   
Zdravím,
rovno k veci. Stočím s kľúčom a ani ťuk. Inač palubovka svieti rádio ide svetla svietia. všetko ide ako ma. Batéria je v poriadku. Štartér je v poriadku. Poistky sú v poriadku. Spínačka je v poriadku. No ale aj tak neštartuje. Kabeláž skontrolovaná. V štartéry je napätie. Ak dám kľuč do polohy jedna tak tiež je napätie a ako náhle dám do polohy dva ako štart v relé kde by malo posielať napätie na štartér tak sa stratí. Tak tiež som skontroloval všetky kostry. Prebrúsil napojil napätie.
Ďakujem za odpovede
Citovať
maskes
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 február 2020
Nabehané: 11 hod 21 min
Predmet: Ford PríspevokZaslal: 07.01.2021 20:01   
Zdravím, rovno k veci: spínacia skrinka, preverit ešte raz dôkladne...
Citovať
rolandsr
Založený: 30 august 2017
Nabehané: 3 hod 23 min
PríspevokZaslal: 07.01.2021 20:52   
Zdravím, spínačka je skontrolovaná, premeraná , dnes kúpená elektrická časť spínacej skrinky. Nepomohlo. Ďalší prosím.
Citovať
petsimek
Založený: 03 marec 2019
Nabehané: 1 hod 5 min
Predmet: Ford mondeo neštartuje PríspevokZaslal: 07.01.2021 21:54   
Podobny problem som mal par mesiacov nazad.Po vymene všemožných čidiel a hľadani zádrhelu mechanik vymenil bateriu za novu a štartujeme.Mondea su tym vraj zname .skus premerať bateriu.
Citovať
majco151
Založený: 08 marec 2008
Nabehané: 1 hod 26 min
PríspevokZaslal: 07.01.2021 22:46   
A skúšal si štartovať na priamo? Pretočiš kľúč do prvej polohy a natiahneš kábel od + kontaktu batérie na štartér. A uvidíš či ho pretočí.
Citovať
maskes
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 február 2020
Nabehané: 11 hod 21 min
Predmet: Spinacka PríspevokZaslal: 08.01.2021 09:57   
Takto mne odisla 2 startovacia poloha na spinacej skrinke, kedze vymena je komplikovana tak som napojil napriamo cez + pol spinacej skrinky cez osobitny spinac na starter a takto fungujem uz tri roky...????
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (239)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 13 dní 11 hod
Predmet: Re: Ford mondeo neštartuje PríspevokZaslal: 11.01.2021 14:47   
petsimek napísal:
mechanik vymenil bateriu za novu a štartujeme.Mondea su tym vraj zname .skus premerať bateriu.
ani nie mondea ale celkovo uz aj stare 30 rocne fordy aj benzinove akoby nepustili prud do startera ak bola bateria zla hoci sa javila ze je dobra.ak nemala silu starter ani necvakol a kontrolky svietili v pohode svetla kurenie vsetko islo ako ma.javilo sa to ako mrtvy starter alebo spinacka alebo nieco ine a vzdy to je bateria.nieco v tom el odvode je co nedovoli starteru tocit ak bateria nema silu.a moze to byt aj nieco v spinacej skrinke.nejaka suciastka.nieco zahadne.alebo cievka ford startera.nema silu magnet nezopne.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum