Ford Mondeo - vybita bateria + imobilizer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Andy73ono
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 07.10.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - vybita bateria + imobilizer

Príspevok od používateľa Andy73ono »

Zdravim vsetkych,

potrebujem pomoct s problemom. Mal som odparkovane auto[Ford MOndeo 2,0 TDCI, rv: 2008] cca 2 mesiace a vybilo mi bateriu. Pomocou kablou sme pripojili iny autiak a turovali kym nieco vo Forde nenabehlo. Budiky sa rozsvietia, aj nejake tie svetla sa daju zasvietit, no po pokuse o start auta mi auto iba vaka ako keby ste velmi rychlo zapinali a vypinali zapalovanie a motorom ani neotoci. Zaroven vybehne sprava Immobiliser Active. Toto Mondeo ma bezklucovy vstup a start na gombik, ale doteraz som s nim nikdy nemal problem.

Po odpojeni kablov od auta auto hned zomrie [ani svetielko stropne nemukne] a opat ozije iba po pripojeni kablov z ineho auta. Prosim Vas velmi pekne o akekolvek rady, nakolko sa mi toto stalo v SPanielsku a rada od lokalnych odbornikov pride dost tazko, aj ked zajtra uz je pondelok.

Dakujem vsetkym co vedia akokolvek pomoct.

Andrej
mmmmteam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmteam »

kup novu bateriu. ta uz je fuc, nedrzi kapacitu. potom by to malo ist bez problemu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Moje stoji aj 6 mesiacov a chyti stale na lusk.ono uz roky pise v uzivatelskej prirucke pri dlhsom odstaveni auta odpojte bateriu.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zdravim ta , ako ti uz pisali predo mnou vymen baterku , zomrela , mondeo potrebuje vela prudu na startovanie , a tipujem ze tie kable cez ktore to skusas niesu s nejakym extra prierezom , ja som tiez nedokazal nastartovat cez hocijake kable , a nasledne som ihned radsej kupil novu baterku .. skus si precitat o mondeu zvykne tam ostat vysiet bt modul cize sa nevypne a to ti nasledne vystavi baterku kup novu a mas bez problemov ,nastartovat by ti to malo ihned bez problemov
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

Presne tak. Bateria je úplne nulová. Možno by sa ju podarilo oživiť na nabíjačke malými prúdmi - niektoré nabíjačky majú
tento režim. To že keď si štartoval cez kable a po ich odpojení
Ti nezažmurkali ani kontrolky pri stave batérie sa ani nečuduj.
To, že Ti nechcelo naskočiť pri použití kablov je normalne.
Všetok prúd išiel do baterie. Použi tento postup: Odpoj batériu,
naštartuj auto cez kable z druhého auta, pripoj svoju batériu.
Alternátor Ti bude udržiavať motor pri živote a zároveň dobíjať
batériu. Ešte jedna vec, pri tomto stave batérie prebehni aspoň
2O km, aby sa dostatočne nabila
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných