Ford Mondeo TDDI - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo TDDI - spojka

Príspevok od používateľa kubco23 »

Zdravim , chcel by som sa opýtať či je možné montovat do tohto auta aj spojku s jednohmotou alebo len s dvojhmotou. V servise mi tvrdili ze aj jednohmotu, objednali ju presne podla VIN cisla, a nepoasovala...Dvojhmote sa chcem vyhnut hlavne kvoli cene, lebo je mi trochu luto tlacit do auta v hodnote 1500e spojku za 600 :3020: Tak ak by ste mi vedeli povedat ci sa da zohnat nejaka lacnejsia alternativa budem vdacny. Nejake info o aute : typ motora D6BA , 220,000km , rv. 2001 , motor má výkon 85kw.
A hl. dovod , spojka zacala smykat, a do kilometru uplne odisla. takze preto dovod vymeny.
Napadla ma aj riskantnejsia verzia, kupit z anglickeho auta pouzivanu spojku - bol by s tym problem ?
Tak vopred vdaka :300f:
axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axarydax »

Ja mam ten isty motor a toto iste ma napadlo ako hlupy napad, ked som potreboval vymenit spojku a odpoved je nie, vraj je to sprostost, lebo oni dobre vedia, preco tam dali tu dvojhmotu. Vraj praskaju kluky a take drobnosti.

Tak bud tam das spojku+zotrvak za 600 eur plus robota a budes dalsie 2 roky jazdit, kym sa nepokazi nieco ine, alebo to auto teraz nepojazdne strelis za 800 a kupis nieco nove, nemas velmi na vyber...
kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Ale no , tie pripomienky o lacnom jazdeni a podobne reci si mozte nechat, slusne som sa opytal ci nieje nejaka alternativa. Neviem ci lacno, nepocitam spotrebu na stoniny. Jazdim za 7 a ziaden problem, auto som dostal od rodicov co si kupili nove ( takze nevyberal som si ja diesel pre spotrebu ) . Som student tak samozrejme ze sa snazim riesit to co najlacnejsie, to sa snad nieje comu cudovat. Praveze to auto je mi luto predat lebo bolo tam prednedavnom porobenych kopa veci, brzdy cerpadlo , naplne gumy... a x-dalsieho. Motor je praveze vdacny tak preto to predavat nechcem. Za rozumnejsie odpovede dakujem , skusim popozerat tie repasy :-)
P.S - nahodov nejaky kontakt na konkretnu (korektnu) firmu/osobu co sa zaobera repasmi spojok viete poradit? ( do SS aby sa to tu neralo ako reklama )
Vdaka :-)
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

spojku luk s novou dvojhmotou luk kupis za cca 400e,tak naco riesis nejaky natrety repas skoro za tie iste love,alebo stare chrapiny zo srotoviska.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Popozerasj sa v Poľsku, budeš mať to čo tam patri za cenu nižšiu ako u nás repas...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

250e repas ,, co nieco uzivaju ?? novy luk kupis na dielnu 200e kde je pultovka 365e a to som pozerel len jedneho - kely,,tam je rozdiel okolo 30e do roku ?? a od roku ??,,neviem preco sa vsetci neradia u znamych v dielnach,kde dokazu s cenou hybat a na nove diely, ako stare chrapiny a este nenormalne drahe,aj ked ti to nikto neda za nakup,ale urcite nove a lepsia cena ako u cudzich v obchodoch,atd.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Ano tych poliakov som pozeral a ostal som celkom uneseny, markantny rozdiel. Asi to dopadne predsa len ze to kupim tam.
MJZ - no ako ja pozeram autokelly tak tam namna spojkova sada LUK dvojhmota svieti s cifrou 645,94 s dph.Cize tym cifram ako na dielnu 200 inac 365 a pod. celkom nerozumiem . Ale ajtak vdaka.
Kedze vsimam ake su ceny u nasich susedov tak ani ten repas riesit nebudem.
Este raz vdaka a pekny vikend
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ze som pozeral len kely dvojhmotu --- pultovku a na dielnu - cela sada stoji do 400e - co je tvoja cena tych 645e, - ale to som pozeral len kely,co nepatria medzi naljacnejsich - mne je jedno kde to kupis a za kolko - len som ti chcel povedat ze ceny su aj ine ako v cenniku pre verejnost -
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
kubco23
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

No ved vporiadku ja to beriem a som vdacny za kazdu radu, len ja som ta " verejnost " takze tak :) no som aj ja sam zvedavy ako to cele dopadne
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Dopadne to celé nasledovne, spojka 160€ zotrvačnik 250€

dokopy teda o 200euro lacnejšie ako ti to ponukaju, kup cez net a daj si to niekde namontovať. Tieto ceny mam z dsauto.sk
Volaj priamo majitelovi: 0915 666 969 ,fajn človek da sa s ním vyborne dohodnúť, diely maš na druhy den doma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných