Ford Mondeo 2.2 tdci , 129 kw , 2008 - stráca výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2.2 tdci , 129 kw , 2008 - stráca výkon

Príspevok od používateľa foxhall »

Zdravím všetkých mam problém s mondeo mk4 2.2 129kw 2008 combik diagnostika nevykazuje žiadne chyby ale auto po cca 15min jazdenia prestane ťahať proste stratí výkon motora ako bez turba.
A pri ustálenéj rýchlosti začne strašne trhať to by mal spôsobovať egr ventil ale prečo stráca výkon po zohriati motora
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kolko tem tu s tym Mondeom mienis zakladat?
Ta z pred mesiaca ti nestacila?

ford-mondeo-mk4-2-2-129kw-egr-vs-maf-t77573.html
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tej mu nik nepomohol,takže nestačila.A teba to prečo trápi ?! Pomôž mu a nebude sa pýtať znova
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zas mudry prisiel, co tiez nic nepomohol?
Mas komplexy, ked tu bezvyznamne spamujes?
On velmi dobre vie, ze s tym ma ist do schopneho servisu, hoc autorizak.
Takto tu bude donekonecna zakladat tie iste temy a moderatori to budu tolerovat?
Milion x ta ista tema (ako o TDI) a stale sa bude riesit to same, vsak?
Idea mhlavateho…
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

zadavatel caka radu "vymen toto a bude to ok" ale toto je pripad na detailnu diagnostiku pocas prevadzky, sledovanie hodnot atd. miesto toho co to moze byt by so sa zacal pytat: som odtial a odtial, viete poradit niekoho kto by si stym vedel poradit?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pomôžte alebo nepíšte nič !!!!!!
Ak sem niekto ide,či raz či päť krát,ide a skúša či mu niekto pomôže.A vy sa zdržte komentov na jeho triko !!!! Už sem pomaly nepáchne nik,pretože je vystavený takým nenáležitým poznámkám.
Nejde o ideu,mastik nezačínaj ! Vieš pomôcť tak pomôž,ak nevieš nepíš !!! Nič,ani slovko. Nebaví ťa to čítať,ľahká pomoc...nečítaj !!!
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mhlavaty, pravidla su tu pre kazdeho. Ze ty mas s nimy problemy, neznamena, ze sa nikoho netytaju. Odporucam ti, aby si si ich konecne precital. Zltu kartu by si nemal, keby si tie pravidla dodrziaval.

Autor tejto temy tu mal pred mesiacom rovnaku temu, teda ani nemusel pouzit vyhladavanie, aby o nej vedel. Mohol pokracovat tam. Aspon by uviedol, v com pokrocil a ostatni by vedeli chronologiu v akej navaznosti riesi svoj problem.
mhlavaty, ty velmi casto spominas vo svojich prispevkoch, ze je potrebne vediet udalosti aj pred.
Teraz, ked poukazem na to, ze je tu od zadavatela rovnaka tema, tak kritizujes ???
Ze v pravidlach je “Pred založením témy použite funkciu hľadať: Presvedčte sa, či sa váš problém na fóre nepreberal v minulosti. Vyhnite sa tak zakladaniu duplicitných tém. Moderátori majú právo duplicitné témy uzamknúť a presunúť do koša.“
Prestan sa uz do mna navazat, riesit svoje mindraky a precitaj si pravidla tohto fora cele, a spravaj sa podla nich.
Pises, ze pomoct, alebo nepisat nic?
Ty si tu zatial nepomohol nijak, okrem toho, ze zas rypes do mojej osoby.
Ked to vyzadujes od ostatku, tak sa toho drz predovsetkym sam.
Ja som mu sposob riesenia problemu napisal. Na rozdiel od teba
Autobazar.eu bude nadalej existovat aj bez tvojej osoby.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mastik sú dva možné scenáre...písal som adminovi,aby tam kde mi moderátorské práva odobral nech ich vráti.V tom prípade urobím poriadok aj s tebou,to otvorene píšem,tu niet miesta pre ľudí ako ty.
druhá možnosť...admin nevyhovie,v tom prípade som ho požiadal nech aj ostatné právomoci odoberie...tj skončím úplne.a ty môžeš rýpať do koho sa ti uráči.Ty za nikoho nezaskakuj,moderátorov je tu dosť,ak pánovi nič nevytkli,tak ty už vonkoncom nemáš čo do nikoho rypnúť ani keby písal tisícu tému.Pokojne (ak sa ti nepáči) fórum nesleduj,pomoc od teba je tak či tak iba v oblasti o akú nik nestojí.
takže počkajme si,buď vyrazia mňa,alebo ja teba.Pretože fórum kde sa ľudia nedočkajú iba ak poznámok ľudí ako ty,má len dve možnosti,nechať to zhynúť,alebo urobiť poriadok z ľudmi,ktorý fórum ničia.A to teba vidím v tejto úlohe jednoznačne ako prvého adepta.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Este raz si precitaj, co a ako si ty pomohol v tejto teme. Okrem toho, ze si tu zacal spamovat a vyhrazat sa.
A zaroven si precitaj po sebe, co vyzadujes a co dodrziavas osobne ty sam. Tu na fore su jasne uvedene pravidla.
Nie, nie tvoje, ze mas voci niekomu empatiu, tak ho vyrazis.
Ja nijakym sposobom som pravidla neporusil. Do nikoho nerypem, nikoho neurazam.
Na rozdiel od teba.

To, ze sa mi tu verejne vyhrazas, zas len svedci o tvojej urovni.
Bolo by tazko pochopitelne, ako by si ty mohol (opat) robit moderatora, ked ti pravidla nic nehovoria a iba si tu funkciu zneuzival.

Vyhrazat sa mi vyrazenim?
Akym sposobom som porusil pravidla?
Zas len svojvolne zneuzivat titul?
Za to, ze som sem dal jeho nedavnu temu, v ktorej riesi to same?
To ti uz neni podstatna historia oprav, chronologia problemu?

Preco si tu vobec ty reagoval?
Len koli tomu, aby si zacal rypat a vyhrazat sa?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nejde ti regulacia turba, pozri ci je podtlak., alebo elektr. ... pri podtlaku je casto rozpadnuta ususena hadicka...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vzhladom na to že rozpadnuté hadičky nemenia stav (auto po cca 15min jazdenia prestane ťahať proste stratí výkon motora ako bez turba.) asi táto jedna možnosť nebude aktuálna.Auto by bolo v probléme stále.Ale ja uvažujem len na základe opisu.A ešte ten konkrétny motor nepoznám,a nie všetko platí univerzálne
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

netvrdim, ze je to na sto percent, ale asi dvakrat som mal, ze sa pozdlzne hadicka na niektorom konci praskla a postupne strateny vykon, ale chvilku to vzdy islo...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to iba úvaha,100% je iba smrť,logika vedie predpokladať že sa porušený podtlak od chvíle kedy hadička otvorí už nezmení a bude problémový neustále až do nápravy.Ale...aj pravidlá mávajú výnimky
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2.2 tdci , 129 kw , 2008 - stráca výkon

Príspevok od používateľa a566 »

foxhall napísal:Zdravím všetkých mam problém s mondeo mk4 2.2 129kw 2008 combik diagnostika nevykazuje žiadne chyby ale auto po cca 15min jazdenia prestane ťahať proste stratí výkon motora ako bez turba.
A pri ustálenéj rýchlosti začne strašne trhať to by mal spôsobovať egr ventil ale prečo stráca výkon po zohriati motora
doteraz ake kroky su vyskusal?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vyssie je link na jeho temu co tu zalozil nieco viac nez mesiacom.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných