ford mondeo TDCI-strata výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

ford mondeo TDCI-strata výkonu

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Dobrý deň, rada by som poprosila o radu. Máme ford mondeo 2.0 TDCI, r.v. 2004, 85 kW. Počas jazdy zrazu prestane mať ťah, ide len velmi pomaly, len s minimálnym zrýchlením. Na prístrojovke nič nesignalizuje, ale ked sa to stane padne teplota motora na nulu. Nasledným vypnutím a naštartovaním ide vsetko dobre, aj teplotu ukazuje. Na diadnostike neudalo ziadnu chybu, ked sme boli v servise, ale auto islo vtedy bez poruchy. Raz sa mi stalo, že som bola blízko servisu ked sa to stalo, dotrepala som sa tam nejako pomalicky,motor som naschval nevypinala. Diagnostikovali poruchu snimača teploty hlavy valcov, avšak následne vraj v predajni náhradných dielov zistili,že naše mondeo nič také nemá.
Vie mi niekto prosím Vás poradiť ako ďalej postupovať, či by mi pripadne pomohli v značkovom servise alebo poradiť niekoho čo s týmto pomože v okolí Zvolena?
ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

zuzka-mondeo tdci ma snimac teploty chladiacej kvapaliny.Neviem na akej diagnostike si bola,moze sa stat ze niektore lacne pristroje maju zlu databazu chybovych kodov,alebo preklad z anglictiny.No ale k teme,ked vypnes klucom a zase startujes ako sa moze stat ze ten snimac sa opat funguje ok?Podla mna nejako.niekde musi byt kratky vypadok,diagnostika ukazuje len smer,ale konkrtne ti nic neukazuje.To znamena ze ak bol vypisany snimac teploty,neznamena ze ak ho vymenis zavada bude odstranena,chyba kludne moze byt aj vo vedeni,ale priamo v pristorjovke.To sa da velmi lachko odhalit.Ze ti ide pomaly tak je to takzvany nudzovy rezim,je to prejav toho ze nieco nie je v poriadku v el.systeme.
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Dakujem za odpoved.O aku diagnostiku islo netusim, kedze auto ledva islo isla som do najblizsieho servisu. Chlapik nabehol s notebookom, napichol a skonstatoval co som predtym napisala. Ci ide o kratkodoby vypadok, neviem posudit, ale skusala som vecer na praznej ceste ist s tym dlhsie niekolko kilometrov a nic. Bolo to v nudzovom rezime cely cas. Az ked som znovu nastartovala, islo to hned OK. Myli ma len to, ze nesvieti kontrolka motora, ked je auto v nudzovom rezime. Cize akokeby riadiaca jednotka nevedela o tom ze auto ide v nudzovom rezime?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

No RJ motora urcite vie ze je v nudzovom rezime,pokial ona da na to povel.teraz si nepamatam ale niektore nemaju kontrolky check,alebo ju mas vypalenu.To sa da tez lachko odhalit.Ked ides v nudzovom tak teplomer je nefunkcny ak motor je v poriadku tak ukazuje aj teplomer spravne?
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Kontrolku motora mam a je funkcna, tusim chvilu svieti spolu s ostatnymi pri starte. Teplomer pravdepodobne funguje ako ma, nebadat na nom ziadne zmeny, pri zohriatom motore ukazuje polovicu stupnice. Pri diagnostike nebol ziadny zaznam poruchy ani inej chybnej hlasky/ kedze ani kontrolka nesvieti/, z toho predpokladam, ze RJ nesposobuje padanie do nudzoveho rezimu, kedze ani nic nesignalizuje ani nezapise chybu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

zuzka-Dobrý deň, rada by som poprosila o radu. Máme ford mondeo 2.0 TDCI, r.v. 2004, 85 kW. Počas jazdy zrazu prestane mať ťah, ide len velmi pomaly, len s minimálnym zrýchlením. Na prístrojovke nič nesignalizuje, ale ked sa to stane padne teplota motora na nulu. Nasledným vypnutím a naštartovaním ide vsetko dobre, aj teplotu ukazuje.

To su tvoje slova.
Ked po opatovnom startovani vsetko je ok,tak motor musi ist v nudzovom.Veci sa tu miesaju.
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Dakujem ti za rady. V podstate vobec netusim co mozem miesat.
To,ze auto pada do nudzoveho rezimu som nikde v prvom prispevku nenapisala, opisala som len ako auto jazdi, a az na zaklade tvojho prispevku som to tiez "definovala" ako nudzovy rezim. Taktiez som uviedla, ze ma myli mozno to, ze podla mna nudzovy rezim je sprevadzany zasvietenim kontrolky motora. Tak stale nechapem ake vaci miesam. Ved iba snazim co najpresnejsie opisat skutkovy stav veci, ci nie? Mozno nie odborne spravne, ale opisne sa snazim.
Predpokladam, ze napr. aj u lekara pri navsteve sa snazim mu uviest vsetky priznaky ktore ma trapia opisne a co najpresnejsie, ale iba vzhladom na moje znalosti v danej oblasti.
To iste robim aj v autoservise a tu na fore, nozno nie odborne na urovni inziniera automobilovej techniky, ale vramci mojich vedomosti.
Este raz dakujem a asi to necham na manzela :-)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zuzka-si pisala ze po opatovnemu startovai zase je vsetko ok.Tak to znamena ze pred opatovnemu si isla v nudzovom rezime.Nudzovy rezim sa zresetuje pri novym startovanim,ak zavada v tom momente nie je.zato som ti pisal o vypadku.Miesas to ze si po prve napisala ze nemas funkcny teplomer ak je motor slaby,a po opatovnemu zase ukazuje.A nedavno si pisala ze teplomer mas stale funkcny,zato som to nechapal.
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Aha, takze ak na tvoju otazku: ak motor je v poriadku tak ukazuje aj teplomer spravne?
odpovedam: pravdepodobne spravne, nebadam ziadne zmeny, atd......
.....interpretuje sa to: pisala si, ze teplomer mas stale funkcny....
esteze uz aspon viem, co miesam :-)

Vratme sa k teme. Osobne si sa teda stretol s tym,že auto pada do nudoveho rezimu a RJ o tom vie, napriek tomu nediagnostikuje/nezapise/nasignalizuje ze tomu tak je? Alebo, ze auto padne do nudzoveho rezimu a RJ o tom nevie?
to potrebujem vediet, pretoze v servisoch kde som bola zjavne nevedeli co dalej.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak motor padne do nudzoveho,tak vlastne RJ sa prepne do nudzoveho a nie samotny motor.Cize RJ da "povel" roznym veciam aby sa tak spravali.RJ motora o tom musi vediat,ak je "triezvy".Opravujeme auta,ale s takym som sa este nestretol,ak je nudzovy rezim tak v pamati musi byt nieco ulozene.my to robime s takym stilom,ak zakaznik sa stazuje na slabsi vykon,a neukazuje nam nic,tak mu dame "citacku" na cca tyzden,a jazdi sa s tym.Vsetke potrebne live udaje potom sa prenesu do tej citacky a vsetko vidime,kde je pes zakopany.
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Ok, tak som rada, ze sme sa pochopili. Presne to by som asi potrebovala, nejaku tu "citacku". Ma aj nejaky odborny nazov, nech zas nevyzeram v servise ako uplny automobilovy neadrtalec.
Stava sa mi to raz denne, takze za par dni by sa mohli nejake info nazbierat.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nazov je rozny,napriklad OBD LOG od Texy.
zuzkazv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzkazv »

Dakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemas zaco.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vidím že aj vás akosi máta núdzový stav ..áno /nie
Ešte som sa nestretol s podobným stavom,tj padnutie do núdzového stavu (zásadne rozsvecuje MIL kontrolku) a žiadny zápis v registry.Ibaže tu je stav kedy sa MIL nerozsvieti a asi bude potrebné vec prehodnotiť že to veru núdzový stav nebude,aj napriek tomu že to tie známky má.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných