Ford Mondeo - nízka prevádzková teplota , termostat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoo77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2017 10:56
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - nízka prevádzková teplota , termostat

Príspevok od používateľa misoo77 »

Zdravím, potrebujem pomoc, zistil som, že sa Mondeo zle zahrieva, voda sa ohreje iba pri velkom výkone a pri jazde na malom vykone sa teplota zníži behom chvilky. Čiže nezahreje sa na 90°C ale koliše 60-80°C. Takže sme dali vymeniť termostat, ale problém zotrval. Ako som tak cítal diskusie dozvedel som a že Mondea maju dva termostaty veľký klasický a malý termostat na chladenie oleja. Po výmene tohto maleho termostatu sa tento problem u večšiny diskutujúcich odstranil. Tak som ho chcel kupit ale zistil som ze tie termostaty dostať len pre mondea III 2000-2007. Ja mám 1,8 TDCi 2008 a moja otazka je, či maju vobec tie novšie Mondea ten malý termostat. A ked nie, kde može byť problem.
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

U niektorych dieslov mozes pomenit vsetko mozne a furt to bude rovnake.Kup si benzinoveho Forda a nebudes vediet co je servis...
Wlado21
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2010 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wlado21 »

vôbec to nerieš, nič ti nehrozí pozri sa ako je vonku, pri malej záťaži a vonku pod -10 proste moderný diesel nezohreješ so zapnutým kúrením, je to z toho dôvodu, že vzniká menej odpadového tepla, len tak na skúšku choď aspoň 20 km s vypnutým kúrením a budeš vidieť hneď ten rozdiel, resp. ak to chceš takto tak po diaľnici aspoň 50-100km pri 120/130km/h a budeš vidieť, že sa dostane na tých 90, ale ako som spomenul, pri malej záťaži menšej vzdialenosti so zapnutým kúrením sa nedostaneš ani na 80, ani ho neudrží, bolo by dorobiť predohrev chladiacej, pravdepodobne nebol vyrobený pre východný trh...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Si si istý že novy je v poriadku už sa velakrat stalo že aj novy bol zlý mam diesel síce iný ale teplota nemoze kolisat včera -23 a na 90 st. zohriaty po caa 20-25 km kludnej jazdy termostat ma otvárať okolo 90 st. takže dovtedy musi byt zatvoreny
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Trebalo ten termostat uvarit…
A ako bolo pisane, ani novy termostat neni zarukou 100% funkcnosti. Ale ved overit funkcnost termostatu sa da aj bez jeho demontaze. Staci nastartovat, nechat to hodnu chvilu klepat, alebo sa kusok previest aby sa motor ohrial (napr. na 60,70 °C) a skusit rukou hadice k chladicu, hlavne ta spodnejsia. Ak su horuce, tak je chyba v termostate.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo - nízka prevádzková teplota , termostat

Príspevok od používateľa seven549 »

misoo77 napísal: Tak som ho chcel kupit ale zistil som ze tie termostaty dostať len pre mondea III 2000-2007. Ja mám 1,8 TDCi 2008 a moja otazka je, či maju vobec tie novšie Mondea ten malý termostat. A ked nie, kde može byť problem.
mondeo IV 1,8 tdci ma aj ten olejovy.2.0 2.2 tdci nie.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Chod do fordu podľa Vin ti povedia presne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mastik29 napísal:Trebalo ten termostat uvarit…
A ako bolo pisane, ani novy termostat neni zarukou 100% funkcnosti. Ale ved overit funkcnost termostatu sa da aj bez jeho demontaze. Staci nastartovat, nechat to hodnu chvilu klepat, alebo sa kusok previest aby sa motor ohrial (napr. na 60,70 °C) a skusit rukou hadice k chladicu, hlavne ta spodnejsia. Ak su horuce, tak je chyba v termostate.
Je to presne takto.Na overenie termostatu netreba náradie iba premýšlať.Rovnako nerozumiem tomu,že často sú termostaty na velmi problematických miestach,ale niekto ho pokojne namontuje bez odskúšania vo vode na šporáku.Prečo treba ešte aj banálne veci robiť lajdácky ?
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

CHA- jednoducho ako jednoducho mladenci :) Termostat na otcovom benzinovom mondeu 2.0 je umiestneny tak fajnovo, ze to bola robota na cely den. Musel ist dole reflektor a kopec inych veci. Termostat tam bol specialny - elektricky vyhrievany.
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
nokin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2007 17:27
Zdieľať na Facebook

k veci

Príspevok od používateľa nokin »

Prosim vas naco pisete debility o tom ze chod si kupit benzin, alebo ze moderny deasel nehreje.. kraviny.. ma to kurit a hotovo. a ked mam aj ja taky problem, tak prosim piste len k veci.. totiz radi by sme to doriesili.

Mal som mondeo 2lit. 96kW r2004 kuril krasne, teraz som kupil druhy v podstate to iste a ten nehreje..
tiez som menil termostat, a nic.. stary som potom uvaril a krasne otvoril pri 89 stupnoch.. kedze som to meral zaroven teplomerom..

Jedina rozumna odpoved bola zeeeee.. ak som dobre pochopil ze ten druhy termostat ma len ta 1,8 verzia.. Aj ked som chcel dnes objednat ten maly termostat, tak mi povedal kamos ze podla WIN v mojom aute nie je maly termostat.. Lenze ja som asi Jelen, kedze som ho tam asi videl ked som ho dnes hladal..
Takze uz fakt neviem..
Ten kamos mi povedal ze to moze byt este EGR ventilom.. a ked som volal predoslemu majitelovy tak povedal ze ho mam zaslepeny.
Zeby to mohlo robit aj toto?
A nechcel by som to nakoniec doriesit doskou pred chladicom.
nokin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2007 17:27
Zdieľať na Facebook

EGR to nie je

Príspevok od používateľa nokin »

takze dnes som odslepil EGR ventil, predosli majitel ho zaslepil plieskom. kedze jeden mi povedal ze to moze byt aj tym ventilom ze nekuri, no akurat ze nekuri ani teraz, jedine mam pocit ze auto mi ide lepsie..
Takze problem ostava.. termostat vymeneny, stary bol tiez funkcny, ale auto nechce ist na 90 stupnov, a dnes bolo vonka len 0 stupnov.
To fakt sa nenajde nikto kto by to vedel co je stym? :(
nokin
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2007 17:27
Zdieľať na Facebook

maly termostat

Príspevok od používateľa nokin »

Takze..
ked vam niektory predajca suciastok povie podla WIN ze nemate v aute maly termostat, tiez to nemusi byt pravda.. v servise Ford mi povedali ze ho mam.. objednal som ho, a sam som si ho aj vymenil. a hlaaa.. auto kury tak kraasne.. aj sa celkom rychlo zohreje.. asi po 3 km jazdy.. a to nemam ani spodny kryt motora, ako niekto pisal ze aj preto nekury.. :)

Tazke keby niekto chcel, mam plne funkcny velky termostat, a tiez nefunkcny maly.. :) samozrejme ze na predaj by bol ten velky..:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných