Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 103kW r.v. 2008 schémy auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 103kW r.v. 2008 schémy auta

Príspevok od používateľa mito85 »

ahojte

nakoľko etis 2015 nie a nie nainštalovať, tak by som vás poprosil či máte schémy tohto auta, či už elektrické alebo popis dielov z čoho sa to skladá....prípadne návody čo ako vymeniť...
neexistujú originálne návody pre mechanikov ford čo ako vymeniť ako dotiahnuť a pod.?
diki za info
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Schemy mame v autodate alebo v Bosch esitronicu.Vsetko v PC.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Esi ale aj Elsa,Tis,Dialogys,Visu,Sedre atd všetky predpokladajú určitý základ takže až tak podrobné nie sú aby z nich šlo opravovať človeku čo to ide robiť prvý raz.Skôr si viem predstaviť že by pomohol servisný manuál od Petzolda,alebo Hainess,oprav si sám,to je určené pre toho čo do toho pozerá prvý raz.
Dá sa prípadne si pomôcť vyhladaním v Googlu,ale to tiež vie pomôcť tomu čo pomoc potrebuje z 10% a 90% ovláda a hladá konkrétnosti
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 103kW r.v. 2008 schémy auta

Príspevok od používateľa seven549 »

mito85 napísal:ahojte


neexistujú originálne návody pre mechanikov ford čo ako vymeniť ako dotiahnuť a pod.?
diki za info
taka literatura je verejnosti dostupna tak min 8 rokov po ukonceni vyroby modelu auta.inac to najdes len v autorizaku.a tam ti take nieco nedaju to by mohli dielnu rovno zavriet.
zabudol som este-da sa to kupit servisny manual je tam vsetko no koli autu co bude mat niekto par rokov to nestoji za to.ja si tak stale kupim kabel a soft na diagnostiku aut ktore mam.pri predaji mi to stoji v garazi v suflatke lol a su to vyhodene peniaze no ak si vezmem ze ja stale nieco odpojim ak nieco dorabam alebo menim lepsie to mat doma ako stracat cas v servise.auta su stale novsie soft tak isto kupujem len na danny model nemoze predsa vyrobca vediet co bude v dalsom modeli ine.a kupujem taky soft a kabel kde mi ukaze vsetko nie ako citam niekedy,pomoc co znamena kod P1125.najnovsie uz mam v plane si kupit aj zakladnu vybavu pneuservisu.uz ani tam sa mi nechce chodit a cakat pritom ja mam cas na take veci len v nedelu.
mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

to seven549:

a na tento môj ford by také niečo vyšlo koľko? pýtam sa pretože na fábiu som mal kábel aj soft, tak na ford by to tiež nemuselo byť na škodu :))
mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

avelmak napísal:Schemy mame v autodate alebo v Bosch esitronicu.Vsetko v PC.
a keď by som ťa veľmi poprosil, že by si mi to a tým pádom aj ostatným poskytol? ::::)) ....lebo stiahol som si etis 2015 a nie a nie ho rozchodiť..a ten druhý program na ford zase nejde na 64bit win ...( a v podstate mne je zbytočné mať v PC 15GB dát keď potrebujem niečo len na tento môj model

vopred diki
mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

mhlavaty napísal:Esi ale aj Elsa,Tis,Dialogys,Visu,Sedre atd všetky predpokladajú určitý základ takže až tak podrobné nie sú aby z nich šlo opravovať človeku čo to ide robiť prvý raz.Skôr si viem predstaviť že by pomohol servisný manuál od Petzolda,alebo Hainess,oprav si sám,to je určené pre toho čo do toho pozerá prvý raz.
Dá sa prípadne si pomôcť vyhladaním v Googlu,ale to tiež vie pomôcť tomu čo pomoc potrebuje z 10% a 90% ovláda a hladá konkrétnosti
tak som hľadal v googli ale manuály od toho petzolda a hainess som nenašiel.....dáš sem link?
diki
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mito85 napísal:to seven549:

a na tento môj ford by také niečo vyšlo koľko? pýtam sa pretože na fábiu som mal kábel aj soft, tak na ford by to tiež nemuselo byť na škodu :))
kabel aj soft kupis v cz cena co pamatam 2200kc kabel.soft ten clovek robi stale inovacie softu vola sa to forddiag stiahnes si z fora.riesi aj problemy ak nastanu.ale musis tahat az do kladna za prahou.postou neposle nic uz sa mu stalo ze dobierku dotycny neprebral.ale je ich viac takych ludi ja poznam len toho z kladna ak chces kontakt ti dam.na sk zabudni nikto nic nema a ak ma nepovie nic.ved napis tomu avelmak pise ze ma schemy kolko chce za to ci vobec preda.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Predat?Co?Ved vsetko mam v masinke.Kto nieco potrebuje moze mi kludne pisat aj SS a poslem emailom.Samozrejme nie za peniaze.El.schemy,nastavenie rozvodov atd.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no prosim predsa nejaka ochota sa najde na tom slovensku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných