Ford Mondeo MK4 2,2tdci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK4 2,2tdci

Príspevok od používateľa dandoo »

Neviem či je to normálne,ale každú chvílu asi raz za minútu sa pri odstavenom aute zapína palivové čerpadlo . Teda myslím že je to ono. Niekedy sa zapína pravidelne a niekedy vôbec. No mám dojem že mi vybíja batériu. Bol som na diagnostike a tam chybu nevypísalo. Neviem teda čo s tým. Máte niekto podobné skúsenosti? Môže mi to vybíjať batériu?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je tak ako píšeš tak samozrejme že môže...
To akože máš normálne vybratý kľúč alebo teda vypnuté zapalko a spína čerpadlo??? Môže byť , ak ostalo dakde dačo spojené, čo má byť rozpojené...nejaké relé prípadne kontakt v spínacej skrinke...
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

po

Príspevok od používateľa dandoo »

Ano vyberiem klúč z auta zamknem a kludne zapína čerpadlo . Nie vždy . No je mi to divné prečo niekedy ano a indy nie.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Doma mame chevroleta cruza a ten tiez spina cerpadlo napr.odomknem a uz je pocuj ze vrci cca 20 sekund a potom otocim kluc a je pocut ze viac vrci zhasnu kontrolky a startujem. Ja si myslim ze to asi pripravuje start nejak.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak asi na tom mondeu niekde je nieco z kabelazou a blbne to.zacal by som dozivotnym odpojenim tej funkcie.a uz sa to nebude nikdy opakovat.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

nazdar, urcite to je cerpadlo ? ja mam 2liter a mne to akurat po odstaveni a nejakom kratkom case zatvara klapku ventilacie , je to taky podobny zvuk ako cerpadlo na benzinakoch , trva to asi 5 ci 10 sekund , zo zaciatku som tiez nevedel co to je , v nemecku v servise mi to vysvetlili ze sa po odstaveni uzatvori klapka ventilacie aby sa do auta nedostal prach , necistoty a neziaduce pachy z vonka
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

ja mam sice trochu mensi TDCI, ale nemam samostatne palivove elektricke cerpadlo - VT cerpadlo ma aj NT cast ktora saje palivo z filtra - si si isty ze je to cerpadlo ?
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

pop

Príspevok od používateľa dandoo »

No robí to to isté ako ked idem zaštartovať a zabzučí to tak asi 3-4 sekudy . Myslím že je to čerpadlo ,alebo čo iné? Opakujem sa je mi divné že to robí aj ked napr. zamknem alebo odstavím auto atd. Teraz som nabíjal batériu a bol som pri aute asi pol hodinu a neustále to zapínalo asi raz za minútu.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

pri zamknuti ,resp po case ked nejde motor zatvara tu klapku ventilacie ,a pri odomknuti zasa otvara klapku
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 13 neregistrovaných