Ford Mondeo Mk4 120 kw - nejde naštartovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo Mk4 120 kw - nejde naštartovať

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Ahojte chlapi,mám na Vás prosbu.Predal som Mondeo a na druhý deň majiteľovi po 7km jazdy auto zdochlo a nejde naštartovať.Kontrolky sa rozsvietia ,ostanú svietiť len tie základné ale štartér ani netukne.Ked som to ešte vlastnil tak sa my stalo že po jazde som vypol motor za chvíľu som išiel štartovať a to isté kontrolky sa rozsvietili a štartér ani tuk .Otvoril som kapotu ,skúšal káble na batérii,prešiel som rukou po poistkach pri motore a o chvíľu to chytilo.Teraz to skúšali ale ani tuk aj štartovali cez káble no nefunguje nič.Je tam štartovanie cez tlacidlo.vymienali aj relé štartovacie medzi relé od ventilátora výsledok taký istý.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kedze si ho na chybu upozornil a on si kupil problem, netrap sa :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Keby to bola cievka alebo uhlíky prečo to skapalo za jazdy a prečo to ani necvaklo pri štarte?vďaka každému za Vás čas a odpovede
caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Práve tam nič nevypisuje ,proste stlačíš tlačidlo štart bez spojky,nabehnú kontrolky,samozrejme niektoré po chvíli zhasnú.Ides štartovať so spojkou a ani tuk,štartér ani necvaklo,stále rozmýšľam nad tým štartovacím relé či tam je dobrá kostra,len neviem ako to zmerať.Ach joj teraz riešiť čo je s autom,ako som písal vyššie ja som mal podobný prípad pred 3 rokmi a odvtedy žiaden problém som s autom nemal.keby bol zlý kľúč tak by asi ani tie kontrolky po stlačení tlačidla nerozsvietili,Keď som nemal kľúč pri sebe tak to tlačidlo je nefunkčné.Auto je už predané ale nemám to srdce aby som to neriešil,viem sa vžiť do jeho kože.Mam aj forscan len behať teraz 120 km tam a 120 naspäť sa mi nechce.
michalm660
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.11.2017 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalm660 »

Skusil by som pozriet kontakty startera. Stalo sa mi to na renaulte ale princip ten isty karta a tlacidlo. stacilo vymenit koncovku na cievke. Spravalo sa to rovnako ako v tvojom pripade akurat auto nezhaslo pocas jazdy. Ked nechcelo startovat stacilo pohnut kablom na cievke.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

je dobra bateria ak klesne kapacita tak ani netukne
caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Skúšali štartovať aj cez káble,kontrolky pri startovani nestahovalo žeby bola baterka v skrate,svetlá svietili baterka vypadala v pohode aspoň z jeho reči zatiaľ všetko čo o probléme viem len z telefonatu.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Mk4 mali vadné startre , dá sa to riešiť repasom za cca 50-70eur ,, na Róm keyless by som ešte pozrel snímač spojkového pedálu resp nejaký snímač alebo relé
caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Chlapi vďaka za odpovede zajtra tam idem a dám vedieť ako to dopadlo.Zoberiem forscan a uvidím či to načíta nejaké chyby,mohlo by to byť aj to čidlo spojky,keyless bude v poriadku kontrolky načíta ,len po zmacknuti spojky sa už nič nedeje
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mozno to bude len vylamany kontakt, studeny spoj a pod. blbost...ak chyba v elektrine, mohla by to diagnost. najst..
caliber1975
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2017 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caliber1975 »

Chlapi bola to cievka startera,išla do skratu vypálila poistku preto im to ani netuklo.Vdaka všetkým za Vás čas.Auto štartuje teraz ako nove :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných