Ford Mondeo MK3 - nefunkcna klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK3 - nefunkcna klimatizacia

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte,

mam Ford Mondeo Combi MK3 r.v. 2001 najazdene 280 000KM. Po zime prestala fungovat klimatizacia. Chladivo bolo znova naplnene a bolo ho tam dostatok, tj. nedochadza k uniku. Na konektore spojky kompresora som nameral ze cievka ma odpor, tj. okruh nieje preruseny (tepelna poistka a spojka OK ) Pri sputeni A/C som nenameral napatie na konektore spojky tj. niekde je problem v 'elektrike'. Rele oznacene 'A/C' som vyskusal zamenit s inym bez supechu. Diodu v okruhu som premeral a je OK. Vsetky poistky som pozrel a su dobre. Diagnostika FoCOM neukazala ziadny chybovy kod klimatizacie.

Nepodarilo sa mi dopatrat schemy zapojenia. Nemate niekto elektricku schemu zapojenia klimatizacie ? Mate niekto napad kde hladat chybu ?
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

sensor tlaku si skusal?ak nezopne ten snimac tak nezopne ti kompresor cize tam stavu nenameras.je to ako pojistka aby bez naplne klima nesla.
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Dakujem za schemu velmi mi pomohla. Je velky rozdiel vediet presne ako to je a mysliet si ako to je zapojene :) Nakoniec bol zlomeny zemniaci kabel 10 cm za konektorom ktory ide z kompresora. Zlomil sa v plastovej uchytke. Klima uz fici.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných