Ford Mondeo MK IV vonkajsie teplotne cidlo prehrievanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Andy73ono
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 07.10.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK IV vonkajsie teplotne cidlo prehrievanie

Príspevok od používateľa Andy73ono »

Dobry den,

mam problem na Mondeu MKIV 2008 2,0 TDCI a chcel by som Vas poprosit o radu.
Ak auto ide (je v pohybe) teplomer vonkajsej ukazuje aktualnu teplotu, ktora je skutocna. Ak stojim v kolone na mieste, zacina stupat teplota smerom nahor az o cca +10 stupnov oproti realnej teplote. To by problem nebol, ale taky isty problem je aj ked auto stoji. Teda vonku je 0 stupnov, auto ukazuje 0 stupnov, odparkujem ho a ked pridem o dve hodiny, auto mi ukazuje 10 stupnov. Problem je potom v tom, ze auto tym padom nezhavi, pretoze je podla neho 10 stupnov, ale vonku je 0.
Po nastartovani a pohnuti sa, teplota okamzite klesne na 7 stupnov a o 2 minuty uz ukazuje realnu teplotu.

Neviem ci je mozne ze cidlo sa dotyku vyfuku, chladica, alebo niecoho ineho co ho otepluje, pokial stoji, ale snad mi skusenejsi budete vediet poradit.

Dakujem pekne za odpoved a rady.

Andrej
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

no cidlo vonkajsej teploty urcite nie je v blizkosti vyfuku alebo motora, neviem ako je to na Mondeu ale to cidlo byva bud v prednom narazniku alebo v spetnom zrkadle

a este jedna vec: silne pochybujem o tom ze RJ si berie udaj o teplote z cidla teplomeru vonkajsej teploty :zga27:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Samozrejme že neberie ...RJ motora vychádza zväčša z teploty chladiacej kvapaliny a z teploty nasávaného vzduchu má na to extra čidlá...palubák by síce nemusel mať svoje čidlo teploty a mohol by brať signál alebo lepšie povedané zobrazovať teplotu nasávaného vzduchu ale myslím že je to jedno a zbytočne riešiš imaginárny problém....Väčšina áut má na vonkajšiu teplotu svoje extra čidlo buď v zrkadle alebo pred chladičom v mriežke...
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zdravim ta mondeo ma snimac teploty vonkajsieho vzduchu pred chladicom , nacvaknuty na vystuhe naraznika , mohol ti vskocit ten patent , aleo si nieco zramoval , ja som to riesil po strete so zajacom na nemeckej dialnici vo vysokej rychlosti som odkragloval zajaca a cudoval som sa ze to naraznik prezil bez ujmy , az na to ze podnaraznik ten obly plast na maderu , pri viedni som chytil zapchu a ukazoval mi v decembri 90 stupnou , inac moze byt aj odhnity drotik a potom blbne , mas na nom kablik s odporom a zaliaty kovovy drotik ktory zvykne odhnit v dost kratkom case , montuju sa tam podla fordu 3 druhy , aj ja musim objednat , bio som to uz 2 krat robil , keby si mal este nejake otazky kludne odpoviem
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných