Ford Mondeo MK 4 2.0 TDCi (UFBA)- engine malfunction

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK 4 2.0 TDCi (UFBA)- engine malfunction

Príspevok od používateľa Kolivongston »

ole
tak už to postretlo aj mňa.cca 100km po výmene palivového filtra, cca 800km po výmene ostatných filtrov a oleja (bohužial na prvýkrát prišiel zlý paliv.filter).

príznaky: z ničoho nič zasvietila kontrolka ESP, vypísalo chybu engine malfunction.. auto začalo poskakovať (rovnako ako keď nováčik s čerstvým vodičákom prudko pustí spojku a nemá dostatočné otáčky), auto chvílu bez výkonu.. následne normálne šlo... celú dobu čo sa toto dialo, som išiel po dialnici (D2 + CZ D1)

po 250km znova, tentokrát kontrolka zostala svietiť.. auto v núdzovom režime.. čo nechápem, prečo potom čo napr.zastavím na križovatke a rozbehnem, auto normálne funguje (turbo normálne tlačí, 1x z 10 rozjazdov pri 1800ot. začne potrhávať, chvílu núdzový a následne normálne ide, po popojíždení v kolone tiež, pri pridání chvílu pocukáva, následne ide).

ráno 4x auto nabehlo, ale hneď chcíplo - neudržalo volnobežné otáčky, akoby nemalo palivo.. až na 5x normálne fungovalo.. a samozrejme, dlhšie točí štartér než vôbec nabehne..

EGR je zaslepené (s 10mm dierkou uprostred - takto už cca 40 000km); žeby sa úplne zanieslo?
DPF - nevylučujem chybu s DPF - auto má cez 260 000km, jazdené diaľnice.. výnimočne po meste
brzdy - menili sa mi zadné tlmiče, ale žeby až po 100km vyhodilo chybu? (utrhnutý/vypadnutý kábel, konektor?)
turbo - nečujem zvýšený hluk, olej nežere, regulácia turba? (cca pred 60 000km vyhodilo chyba nedostatočný tlak turba, odvtedy nič)
palivový filter - je nový, niekto tu písal že po výmene filtra mu to spravilo.. nedostatočná priepustnosť filtra - málo nafty v systéme?

any other ideas? :) dík

p.s. fotka z dnešného rána, včera nesvietila kontrolka motora
[img]https://s11.postimg.org/8xzjy375v/20160829_080604.jpg[/img]
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Palivovy filter by som skusil vymenit za inu znacku.
Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolivongston »

na diag.ukázalo chyby P1169 a P1168.
dnes/zajtra sa vymení paliv.filter. podla diag.to ukazuje snímač tlaku paliva (vysoký a nízky tlak - chápem to ako velký rozdiel v tlaku paliva)
všímam si to aj na Fordclube, vcelku dosť ludí ma s tým teraz problém po výmene paliv.filtra). asi vadná séria..
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Hlupost, pokial je ten filter normalnej kvality tak s tym problem nebude, vymenil som tychto filtrov na stovky a ziadny podobny pripad som nemal.
Skor to vidim na problem s regulatorom tlaku. Chce to pojazdit s diagnozou v aute a vidiet co robi tlak za jazdy.
Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolivongston »

vyriešené..
bolo to filtrom.. dal sa nový a zatial všetko v najlepšom poriadku..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

erikfrog napísal:Hlupost, pokial je ten filter normalnej kvality tak s tym problem nebude, vymenil som tychto filtrov na stovky a ziadny podobny pripad som nemal.
Skor to vidim na problem s regulatorom tlaku. Chce to pojazdit s diagnozou v aute a vidiet co robi tlak za jazdy.

Tiež som to chcel napísať že filter je nezmysel,ale som si uvedomil čo všetko už som videl že ľudia "dokázali" urobiť pri banálnych veciach.Ak sa dajú dať brzdové platničky opačne,prečo by nešiel zvrzať palivový filter.V podstate som chcel napísať identicky zhodnú vec aj o regulátore.No ale z toho plynie poučenie...nočný strážnik môže umrieť aj cez deň
Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolivongston »

erikfrog napísal:Hlupost, pokial je ten filter normalnej kvality tak s tym problem nebude, vymenil som tychto filtrov na stovky a ziadny podobny pripad som nemal.
Skor to vidim na problem s regulatorom tlaku. Chce to pojazdit s diagnozou v aute a vidiet co robi tlak za jazdy.
videl som aj doliať miesto servooleja vodu :)
ale aby som neodbiehal od témy.. mechanik mi vymenil filter za iný, tiež nechcel veriť že to může byť tým, chvílu som bol aj ja na vážkach, že predsa to bude snímač tlaku paliva. tentokrát sa vyplatilo byť tvrdohlavý a trvať na výmene filtra.. škoda, že původný sme vyhodili a nezistili, kde presne bola chyba.. menil mi ho iný mechanik ako ten, čo ho dával na auto, filter bol osadený správne.
poučenie - 2x pozri čo si dávaš na auto, sebe ušetríš čas a iným dvojitú prácu :)
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Nový filter máva také plastové záslepky. Dal ich ten tvoj (prvý) mechanik dole pred montážou? :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už sme vo fáze úsmevných príbehov....známy (učiteľ) dolieval olej do rúrky na mierku,teda vlastne to tam kvapkal.Keď už manželke chladol obed išla dole do garáže pozrieť čo robí muž tak dlho
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Z pohladu prisnej logiky isiel nato dobre :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolivongston »

Hondar napísal:Nový filter máva také plastové záslepky. Dal ich ten tvoj (prvý) mechanik dole pred montážou? :4090:
filter na mondeo nemá žiadne záslepky, dáva sa totiž len samotná vložka ;) za oboch mojich mechanikov (jak na SR, tak v ČR) dám ruku do ohňa lebo viem, že odvádzajú poctivú prácu.

ale už začíname odbiehať od témy.. problém vyriešený, prosím uzamknúť tému. úsmevné príbehy si necháme do "pokecu o hocičom" :)

Zamknuté "foter"
Zamknuté

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných