Ford Mondeo 2008 mk4, 1,8 tdci 92kw - senzor tlaku pneumatik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2008 mk4, 1,8 tdci 92kw - senzor tlaku pneumatik

Príspevok od používateľa stefix »

Pozdravujem všetkých. Nemal dakto problém s týmto senzorom. Ja som bol na vymene pneu na letne. Pred vymenou bolo vsetko ok az potom ked som prechadzal cez menu tak som cez palubne pc zistil ze mi neudava tlak v pneumatikach. Stoho co bolo v infe som zistil ze senzor tlaku pneumatik nenajdeny .... vie dakto poradit dal som aj s resetovat vsetko a nepomohlo. Nevie dakto nahodou poradit. Ak sa dakto najde budem povdačný
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

bud to ti ich odtrhli, alebo ti prehodili disky z predu do zadu z prava do lava, atd...
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

No daval som nove pneu aj nove disky.Bol som pri tom a asi by odlomene nemali byt lebo to by som si asi všimol. A tie senozory su dakde za brzdovým kotučom? No aj som skusal najst daku takuto temu na fore ale nic som nenasiel. Každa rada dobra, ak su tie senzory dakde kde je pristup dobry tak aspon vizuálne skontrolovat ci su konektory pripojene. Diagnostika by nepomohla najst chybu.
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

Neviem ako to ma riesene tvoje Mondeo, ale kolega vyssie myslel asi tento model snimaca, ktory je rieseny cez ventil.

http://www.ddpneu.sk/foto/3/2048_elektr ... 396-67.jpg

Cize skontroluj pritomnost, funkcnost elektronickych ventilov na nových diskoch.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ak sa nemylim mondea maju snimače pod ventilmi, čiže zvonku to nezistíš... Treba vyzuť pneu opäť a pod pneumatikou to musí byť vidieť, laguny zas majú zvonku pri ventiloch také farebné krúžky a niekde medzi dverami je schéma, na ktorej je nakreslené ktorá farba kde má byť... Je dosť možné, že keď ti prezúvali auto tie snímače poškodili (alebo jeden z nich)... Asi nečakali že tam môžu byť snímače, nabudúce keď niekam pojdeš tak ich treba na to upozorniť... Na tie snímače treba dávať pri prezúvaní extra pozor na niektorých autách...
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ja ho mám cez diagnostiku deaktivovaný,tiež to robilo somariny
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Dakujem zahada vyriesena ... ja tam mam iba klasicke vemtilky preto to nefunguje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných