Ford Mondeo 2008 1,8 tdci 92kw - dvojhmotovy zotrvačník

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2008 1,8 tdci 92kw - dvojhmotovy zotrvačník

Príspevok od používateľa stefix »

Nazdar priatelia Fordu. Mam 2008 mondeo, podla tachometru 110 tisíc km najazdene. Chcem sa opýtať dakoho kto mal u tohto auta alebo podobneho tento problem ako sa to prejavovalo. U mna počut dake nie pekne zvuky pri vypnutí motora. Take zahrkotanie. Inak pri pri normalnej jazde ani pri pridávaní plynu necitit ani nepočut nic zvlastne. Inak štýl mojej jazdy od 1800 otačok hore a preradujem okolo 2500 otačok a viac.teda priemerne okolo 2000 otačok. Zda sa mi ze to dako dost skoro odišlo servisne intervali do 15 tisic. auto aj na pohlad vyzera šanovane turbo ok aj vstreky podla vsetkeho ok. Este premýšlam ci nemoze byt problem v spojke v dakom lozisku aj ked zase pri stlaceny spojky by som pocul asi daku zmenu. No a este ked by som to dal na vymenu bude treba aj spojku novu. Apropo kolko by mala hentaka dvojhmota vlastne vydrzat ... Za nazory dakujem.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

ja som kupil Focusa r.2008 s 85 tisic km a dvojhmota uz pomaly odchadzala, pri 110 tisic sa vymienala. ale auto jazdilo 90% mesto, nie velmi skusenym soferom.
mala by vydrzat podstatne viac pri normalnom jazdnom style. mas to auto od nova alebo tych 110 tisic je len podlozenych zarucene pravou serviskou od dovozcu, kde v inzerate bolo caps lockom pisane, ze garantuje kilometre...?
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

menil som dvojhmotu na alfe jtd a tiez mi hrkotal motor pri zhasnuti, plus pohynanie s autom chcelo o nieco vacsi cit (viac to triaslo), po vymene dvojhmoty jednoduchsie pohynanie, zvuk hrkotavy zmizol, ale zostalo zatrasenie motorom pri zhasnuti, no alfa je starsieho data vyroby.. mali sme podozrenie na silentblok motora ale mechanik to sledoval a bolo tazko urcit odkial to vychadza...
jomen
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.01.2008 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jomen »

Zdravím síce mam opel cdti,ale mne po vymene dvojhmoty stale zahrkotalo pri vypnuti motora.Nakoniec som skúsil prehodiť sanie (škrtiacu klapku)pred EGR z ineho auta a je pokoj-uplne ticho.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

u mna (mondeo 2005 2.0 tdci) sa to prejavovalo takym dunivym zvukom pri akceleracii z nizsich otacok (pri rozbiehani z 1 a 2). pred tyzdom bola menena spojka aj dvojhmota a tento zvuk zmizol. nieco ako zahrkotanie po vypnuti motora zostalo. pokial sa to neprejavuje za jazdy osobne by som to neriesil, ale zase nepocul som ako velmi ti to hrkoce pri vypinani, to uz je na tvojom zvazeni
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Dakujem všetkým za ich poznatky. A k tomu hrkotaniu pri vypnutí motora. ono je to zvuk ako keby dake plechy zahrkotaly.Daco ako ked vyfuk je odthnutý s jedneho ulozenia a zatrasie sa pri zastavení motora. Ale vyfuk je v pohode aj tepelne plechy kolo vyfuku to som skusil. Pridrzal som ich a to zaklepotanie ostalo. A pri jazde nic zvlastne mam denne DO 80km pol po dialnici a pol po prvej triede. A s toho co idem mimo dialnice tak dost strme kopce a tam ked akcelerujem tak nic zvlastne. Ani po dialnici. Ani pri vytaceny spojky ziadne klepotanie ci dunenie. Tak som aj ja rozmyslal kym to necitim pri normalnej jazde tak nebudem dramatizovat. len som sa uistival ze ci mam spravny stil jazdy a ze ci aj dakto ini s tym mal daco podobne. To moze dost pomoct aspon viem co mozem ocakavat. Fakt dakujem , a kludne aj dalsie poznatky na tuto hroznu temu ze dvojhmota hruzostrasna sem davajte istotne sa najdu ludia ktorým to pomoze...
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

Mám motor v galaxy 2008 od marca minul roka. Ako 3. ford v poradí. Dvojmota by mala vydržať 190 - 200 tis.
Ja som menil asi pri 185 tis. nakoľko veľa krát, asi 20-25 x
za deň štartujem.
Ak u teba vydržala iba toľko, asi motor dosť podtáčaš - nízke
otáčky.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

focus 1.8 TDCi 2003
pri vypinani motora zahrkotalo az zapistalo, spojkovy pedal kopal - dvojhmota KO
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dobrá diskusia je aj tu:
http://forum.autobazar.eu/ford-mondeo-z ... 50139.html

Mohol si pokračovať v nej ;-)
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

Nakoniec bol to meneny v Fordservise v Nitre za 1280eu s danou.2dni a bol hotovy,spokojnost.
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

ej hej viem ja som to precital cele aj ten prispevok len je to s 2008. A chcel som daco aktualne. Ak dakto novy mal problem nech napise. Ved ak niekto bude potrbovat najde su tu svoju temu. a k tomu mojmu dvojhmotaku: vsetko vyzera ok iba to zaklepotanie ostalo. Co pocuvam okolo seba disele Tdci a fakt radia pri 1700 otackach no des ja radim od 2350 a ma strachy ak ten dvojmotak pojde von tak pojde budem riesit potom ked to bude aktualne. lebo budem do tedy nad tym rozmyslat az sa stoho fakt rozsipe. a a ak sa tak stane tak sa potom tu vratim a napisem kolko to este vydrzalo. dakujem vsetkym pokojne prispievajte ak mate cim...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vavrov a 6 neregistrovaných