Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Dobrý den vsetkym.
Rad by som sa opytal na názor ostaných ohladom auta ford Mondeo 2018 2,0tdci 110kw. Paci sa mi ze to ma vybavu manager a aj led svetla. Za zbytocne povazujem el. polohovatelne sedacky a kufor na el vzpery. Ale dôležity je motor. Aky mate názor ? Je to.držiak ? Zo ženou chcem auto tak.na 15r 😂🫠. Momentalne mame rok Daciu Duster 1,0 tce lpg. Auto je fajn ale ked to vyberem na dialnicu je to bieda a ked zato zapriahnem naves tak sa o ten trojvalcek bojim :D . Nikdy sme diesel nemali ale jazdil som na firmenych . Pred tym som mal focus mk1 benzin tam padlo 300 000km bez zasahu. Iba bezny servis. Denny najazd do prace mam.cca 100km 50 tam spät po dialnici ,rocne cca 30000 km.Celkovo sa mi zda nepomer dat za take auto do 14000 eur v porovnani so superb a pasat je to bagatel. Tak kde je hacik? Za dustra som dal 15000 eur a nema ani spotrebu na palubaku. Preco tie fordy su tak podhodnotene ? :4432: Je tam nakladny servis ?
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

A este sa nam paci jedna varianta . A to je jednoduchsie bez zbytocnej elektroniky fiat tipo. Ale je to talian no :D
https://www.autobazar.eu/detail/fiat-ti ... /31063004/
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Vacsinou mondea su vytahane a burane vraky. Aspon co som videl, treba si na to davat pozor. Motor je PSA, celkom fajn. Trpi na minoritne problemy, dvojhmotna remenica na kluke a pod., ktore sa lahko riesia. Ak to nema v tahu vstrekovace alebo turbo a clovek s tym normalne zaobchadza, tak to nema dovod nevydrzat.

Zvysok auta je uz diskutabilny. Mal som par, pre ktory sme mondeo pozerali presne s tymto motorom, ale nakoniec od toho odstupili. Auto velke, super, pohodlne, ale .. videli ako to je spracovane, atd. .. a obaval by som sa dost automatu ak beries ten.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podhodnotenie nie je preto,že sa niekomu páči menej peňazí,ale preto že to tak musí byť.Nič sa dlho neutají.Takto dopadla aj Insignia,motory padajú ako hnilé hrušky a ľudia majú strach do rizika ísť.Často je to problém jedného konkrétneho motora danej značky.Kedže ľudia nemajú problém vyblabotať aj čo nesmú,je hodné sa pýtať tam,kde o tom vedia najviac.Priateľia,priateľia priateľov sú aj naši priateľia (aj nepriateľia našich nepriateľov),zistiť dnes ide všetko.
Výbava vie zlákať ľudí a príliš neskoro zistia aká je toho cena.Aj za trendom napchať auto blbinami je len obchodná stratégia.Navyše páni frajeri nikdy nedajú možnosť zvoliť z výbavy niečo,a niečo nie,vymysleli slovo paket.Pri snahe o kúpu nového ma to celkom vytáčalo ako zo mňa robili chuja drístami o tom aké to je super.Hovno je super,super ak auto netrávi čas v servise ale jazdí,nemá problém z emiskami atd atd.Na výbavu sa nejazdí,jazdí sa na palivo
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Mám Mk4 TDCi 2 liter , oproti pasatu nehrdzavie ,a mám už cez pol mega a vstreky ,DPF,turbo ,spojka a vlastne skoro všetko pôvodné , do motora siahnute ešte nebolo , a do at by som vo forme nešiel , auto vhodné na diaľnice ale nie do mesta
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

A co by ste si ted vybrali na bezne uzivanie nehladiac na vybavu ? Pre mne je dolzita trvacnost a spolahlivost . Tipo 1,6 mjt Alebo toho fordika. vw grup nechcem.
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Diehardqo napísal: 15.12.2023 12:36 Vacsinou mondea su vytahane a burane vraky. Aspon co som videl, treba si na to davat pozor. Motor je PSA, celkom fajn. Trpi na minoritne problemy, dvojhmotna remenica na kluke a pod., ktore sa lahko riesia. Ak to nema v tahu vstrekovace alebo turbo a clovek s tym normalne zaobchadza, tak to nema dovod nevydrzat.

Zvysok auta je uz diskutabilny. Mal som par, pre ktory sme mondeo pozerali presne s tymto motorom, ale nakoniec od toho odstupili. Auto velke, super, pohodlne, ale .. videli ako to je spracovane, atd. .. a obaval by som sa dost automatu ak beries ten.


Nie mrkni ked tak ten link. Jedna sa o manual. Najazd 100k. Takze tipujem ze bude treba riesit uz aj komplet brzdy ked pozeram ako su zodrate kotuce. ale to zas nie je rujnujuca polozka . Len sa bojim toho ze kupim macku vo vreci a auto bude v garazi z cakajucou 3000 fakturou na opravu :D
https://www.autobazar.eu/detail/ford-mo ... /31062025/
Naposledy upravil/-a jsturbo1994 v 15.12.2023 13:34, upravené celkom 2 krát.
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

miroslav114 napísal: 15.12.2023 13:07 Mám Mk4 TDCi 2 liter , oproti pasatu nehrdzavie ,a mám už cez pol mega a vstreky ,DPF,turbo ,spojka a vlastne skoro všetko pôvodné , do motora siahnute ešte nebolo , a do at by som vo forme nešiel , auto vhodné na diaľnice ale nie do mesta
Vďaka z info. cize trasi obcas do 20 km nema rad aj keby bolo garazovane v teplej garazi ? :D
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

mhlavaty napísal: 15.12.2023 12:56 Podhodnotenie nie je preto,že sa niekomu páči menej peňazí,ale preto že to tak musí byť.Nič sa dlho neutají.Takto dopadla aj Insignia,motory padajú ako hnilé hrušky a ľudia majú strach do rizika ísť.Často je to problém jedného konkrétneho motora danej značky.Kedže ľudia nemajú problém vyblabotať aj čo nesmú,je hodné sa pýtať tam,kde o tom vedia najviac.Priateľia,priateľia priateľov sú aj naši priateľia (aj nepriateľia našich nepriateľov),zistiť dnes ide všetko.
Výbava vie zlákať ľudí a príliš neskoro zistia aká je toho cena.Aj za trendom napchať auto blbinami je len obchodná stratégia.Navyše páni frajeri nikdy nedajú možnosť zvoliť z výbavy niečo,a niečo nie,vymysleli slovo paket.Pri snahe o kúpu nového ma to celkom vytáčalo ako zo mňa robili chuja drístami o tom aké to je super.Hovno je super,super ak auto netrávi čas v servise ale jazdí,nemá problém z emiskami atd atd.Na výbavu sa nejazdí,jazdí sa na palivo
Ale ako je mozne ze auto ktore stoji 30 000e kupis za 4 roky za 13 600 eur. Zda sa mi to poriadny prepad . Otazka preco ich neni na trhu tolko jak octavii . Ked zvezenie aj podvozok je lepsi.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa Moonshine »

Kúpil som ho ako najmenšie zlo z dnešných dieslov a do 2019 nemá močovinu.
Jediné mínus za 15t km je asi vŕzganie stredového tunela, čo sa dá poriešiť v pohode doma.
Rozvody 500e aj s robotou pri 200t km PSA motor.
Diely treba kupovať od PSA, motorcraft ford má totéž s 30% prirážkou.
A po terajšej skúsenosti s poistnou udalosťou sa budem aj s mondeom vyhýbať autorizákom na míle
Ak máš možnosť diagnostiky doma, pc+kábel, vieš si kúpiť 110kw verziu a v pohode si ju dať na 132kw. + Rôzne konfigurácie.
Powershiftu sa neboj, je lepšia a spolahlivejšia ako barjaká DSG, olej každých 60t km
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nikde nevidím kn toho Fordu.
Druhá vec, máš mechanika, ktorému môžeš veriť??
Hdi sú lepšie motory. Resp, do istého času a roku výroby.
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

lubos zimovcak napísal: 15.12.2023 15:18 Nikde nevidím kn toho Fordu.
Druhá vec, máš mechanika, ktorému môžeš veriť??
Hdi sú lepšie motory. Resp, do istého času a roku výroby.
dvali tam dva motory v danom roku ? alebo hdi su starsie ? Mechanika nemam. Myslite na obhliadku alebo servis ? Bezny servis by som nechal zrobit aj vo forde. Aby som pokrcoval v oplnej servisnej historii. Ale obhliadnut to nema kto somnou zrejme.
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Moonshine napísal: 15.12.2023 14:39 Kúpil som ho ako najmenšie zlo z dnešných dieslov a do 2019 nemá močovinu.
Jediné mínus za 15t km je asi vŕzganie stredového tunela, čo sa dá poriešiť v pohode doma.
Rozvody 500e aj s robotou pri 200t km PSA motor.
Diely treba kupovať od PSA, motorcraft ford má totéž s 30% prirážkou.
A po terajšej skúsenosti s poistnou udalosťou sa budem aj s mondeom vyhýbať autorizákom na míle
Ak máš možnosť diagnostiky doma, pc+kábel, vieš si kúpiť 110kw verziu a v pohode si ju dať na 132kw. + Rôzne konfigurácie.
Powershiftu sa neboj, je lepšia a spolahlivejšia ako barjaká DSG, olej každých 60t km
Rozvody sa nemenia aj na zaklade veku ? Napr 5 r ? Suma za rozvody je este fajn si myslim. Kolko by stala napr vymena vstrekov alebo palivoveho cerpadla , novy egr ventil pripadne dpf. Kolko by stala vymena dvojhmoty ?
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa pavolh »

niekde som videl video s Vaculíkom o modneu spolu s technikom ktorý pracoval vo Forde.
Ak chceš naftu tak jedine EURO5 z prvého roku výroby danej generácia ale všeobecne najviac odporúčal hybrid ktorý je najspoľahlivejší
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2,0 tdci , 2018

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

pavolh napísal: 15.12.2023 17:11 niekde som videl video s Vaculíkom o modneu spolu s technikom ktorý pracoval vo Forde.
Ak chceš naftu tak jedine EURO5 z prvého roku výroby danej generácia ale všeobecne najviac odporúčal hybrid ktorý je najspoľahlivejší
Ano ale on tam.hodnotil 1,5. Videl som uputavku.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 64 neregistrovaných