Ford Mondeo 1.8 TDci 2008 - občasné nenaštartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

shimnes159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.05.2013 00:23
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1.8 TDci 2008 - občasné nenaštartovanie

Príspevok od používateľa shimnes159 »

Zdravím máme doma auto Ford Mondeo 1.8 TDci roc.2008 má nabehané 130 000km a v poslednom čase sa občas stáva že aj keď cievku necháme nažhaviť tak nechce naštartovať skrátka zdochne.Zatial sa nestalo že by sme nenaštartovali-vždy na 2-3 pokus sa chytí. Vždy po zdochnutí ostane svietiť oranžová kontrolka motora ale po úspešnom naštartovaní zhasne.
Naposledy sa mi to stalo tento piatok 27.12. Naskočil na 3.pokus. Pri druhom pokuse som po nažhavení skúsil ešte nechať dožhaviť-na baterke ale nepomohlo.Pre info vždy po skapaní som pár sekúnd nechal motor na pokoji.
Máte "Forďáci" podobné skúsenosti ? vedeli by ste poradiť ?

Díky moc =)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

asi by bolo mudrejsie skocit na diagnostiku ako tu tipovat od PC
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

u tohoto motora ani diagnostika (nacitanie chyb) nemusi nic povedat, ma dost HW i SW problemov, ktore sposobuju problemy ...v kazdom pripade pri tychto teplotach TDCI v dobrom stave startuje aj bez sviecok (ci tvoj bez cievok)
samozerjme zive data su o hodne silnejsi nastroj, problem je kto ti to diagnostikuje, v kazdom pripade je malo info - ci to prislo s ochladenim, ako to bolo minulu zimu, ci sa nieco robilo s motorom , ci km su len terajsi udaj na tachaci alebo su skutocne atd...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

off topic - ak problemy mava 1,8 TDCI?
(okrem ne-kurenia..)

Som bol prave v tom, ze tento motor patri u Forda k tym lepsim (rozumej spolahlivejsim..)
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Skontroluj si najprv zhavice a ci naozaj pracuje aj zhaviace rele
To ze ti na budikoch svieti po otoceni klucika zhaviaca cievka este neznamena ze je zhavic nazhaveny
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných