Ford Mondeo 1.6 tdci 85kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1.6 tdci 85kw

Príspevok od používateľa camerone1 »

Ma niekto Mondeo s tymto motorom alebo realne skusenosti? Zaujimalo by ma ci je tento motor postacujuci pre tak velke auto . Dakujem
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no závisí, na čom si doteraz jazdil :-)

ak si mal menšie kW tak to bude stačiť, ale ak si jazdil väčšie kw, tak to bude málo :-(
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Ak Ti to pomože na porovnanie tak 100km rychlosť dosiahne za 11,2sek. Pre staršieho pána postačuje, iba pri predbiehani podradiť a vytočiť otačky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne vyhni sa obrovským oblúkom motoru 1,6 TDCi 80 kW
označovaný DV6TED4 16V. Poznajú ho aj majiteľia Peugeotov a Citroenov síce označené ako HDi,ale nič to nemení na tom,že sa mu treba vyhýbať oblúkom.
jardott
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2012 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardott »

85 kW je uz po vacsej inovácii v 2010, ale co je podstané, základ je stále rovnaký - tým aj problémy
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Pani dakujem za odpovede, chcel som novsi model, staci mi taka zakladna vybava do 11000€, ale vacsina je tu tych 1.6. Skusal som 2:0 tdci 85kw myslim, ze ten celkom ide, ale tejto 1.6 sa dost bojim. Dakujem za postrehy.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

1.6 tdci 85kw je velmi biedny motor aj do noveho C-Maxa, nieto ešte do Mondea. kupil som ho z nudze pred 2 tyzdnami a trochu uz aj banujem. kludne si kup aj 85kw 2.0Tdci Mondeo, ten je fajn. ked sa ti zunuje, lahko ho chipnes na 120kw a to je uz ina kava potom.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oplatí sa pozorne čítať a hlavne domýšlať veci.Aj tento motor má svoje zamínované polia a nie je problém niektoré z nich doslova cítiť že sa stanú slabinou tejto zlepšenej verzie.
Pôvodná verzia 16V je hotová pohroma.Stačí sa zoznámiť.....
http://www.assuredperformance.ie/assets ... issues.pdf

Čo určite napadne každého je fakt,že o novom sa vždy píše ako o poslednom výkriku módy,proste dobré je vždy to čo práve prichádza,a starému naraz spoznáme slabiny.Vírenie bolo galakticky úžasné.Kým neprišli na to,(že ich vôbec osvietilo ?!) že to ide aj jednoduchšie a z lepším výsledkom.Ale ja by som sa rozhodne netešil. Teraz to testujú kupujúci a múdrejší budú až pri ďalšej variante motora.Ja tam vidím dosť toho čo naznačuje že jeden problém nahradí iný.Možno nie väčší,iba drahší.
Až sa raz budem nudiť tak zozbieram materiál o opravách slávneho 16V motora vrátane detailných snímok pomocou kamerky x 10 ráz zväčšené detaily.Myslím že kadekomu odíde chuť za tieto haraburdy vyhadzovať peniaze.A to ešte iba dostane tú správnu príchuť ak si nádejný majiteľ uvedomí,že pri riešení tej katastrofy,ho ešte výrobca (predajca) podojí tak neskutočným spôsobom vo forme super kontinentálnych cien každej prkotinky z výrobnou cenou cca aj z prepravou z Číny 0,0652 e.- a bude mať kožu na ksichte skasírovať desiatky éčiek.Doložím účtami,je to na plač akú hru výrobca zo svojimi testovacími jazdcami (majitelmi tých krápov) hrá a ešte mu tlieskajú lebo ako bonus im bezplatne zaparacoval tucet nových ku.r ítok kde sa len dalo.
Svinstvo u iného výrobcu ovšem nie je ani gram menšie,aby bolo jasno a PSA sa necítilo ukrivdené.Grupa samotná si zaslúži tiež pochváliť za použitie slova Volks
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Zdravim pan Hlavaty,
kedze Vas (spolu s mp3turbo a markoimportauto) povazujem za "the highest level" na tomto fore, neda sa mi neopytat. Tiez sa mi pacia auta ako Ford Focus, ci Ford Mondeo, Ford Galaxy, teda viac-menej vsetky Fordy (ano, je to vec vkusu) a dokonca sme si aj planovali mozno behom roka ci dvoch nejakeho jazdeneho zaobstarat.
Ako vsak citam vase nazory, ktore si naozaj velmi vazim, normalne zacinam mat z toho auta strach. Momentalne mam Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 105, tiez ma pred kupou odhovarali, aby som si nekupoval taku sunku, radsej Fabiu atd. Vtedy som si to nenechal vyhovorit z hlavy, dnes ma moja Marea najazdenych asi 330 tkm a urcite by som ju za Fabiu nemenil. Avsak casom by sme radi nieco novsie.
Preto je na mieste moja otazka, existuje dnes povedzme 4-5 rocny kombi / diesel, ktory by ste dokazali odporucit? Viem, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, skor ma vsak zaujima technicka stranka a to zvnutra, ako to vidite vy. Fakt by som rad vedel, ktorym smerom sa pozriet, aby som potom nezaplakal obrovskymi slzami. Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je dobré ostať objektívny,a pre férovosť povedať že JTd nebola nikdy zlá volba.Nedobré čo sa naviezlo k daným strojom boli skôr podružné problémiky ktoré tak u Fiatu a dupľom u Alfy spôsobili že sa z vaničkou vylialo aj dieťa.
Nad otázkou samotnou sa často zamýšlam po návštevách ľudí chystajúcich sa na kúpu.Odpoveď je pre rozsah ktorý si treba ujasniť nepublikovateľná,a dokonca nepríslušná na fórum ktoré je bojiskom táborov ktorý na inom názore než je ich,nenechajú nitku suchú.Je prijateľnejšie napísať niečo za čím sa dá plne stáť a názor by sa dal obhájiť aj pred súdnym tribunálom nech tliachať veci tak bez konkrétnych podkladov ako aj vychádzajúca z cudzích a často nesmierne deformovaných názorov.K tomu sa z toho dôvodu nevyjadrím.Viem si predstaviť dišput na tému ale muselo by mať iné zloženie publika a ochotu počuť iný názor a nesúhlas vyjadrovať zásadne z jasným argumentom.
lukasc
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.06.2012 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasc »

ked mondeo tak 2.5T, ostatne motory stoja za hovno, s dieslom budu len problemy
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Pri novych autach to je jedno. Tuna nenavidene 1,2 Http poznam take čo maju cez 400 000 km najazdene bez zasahu do motora a su aj take kde som pri 70000 km menil motor lebo nemal tlaky kvôli valcom, nie ventilom.

Milan teba neživy servis ? Nech si ludia kupuju to čo sa im pači . Lebo dnes sa bavit o tom ktore auto je menej poruchove straca zmysel. A ked tak to skonči na autach z ktorých už treba šmirglovat hrdzu a vzhladovo su už pre moderneho človeka nezaujimave.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Viem, Marea neni tiez dokonala, ma nejake tie svoje muchy, motoricky som vsak s nou spokojny, klop-klop.

Ano, chapem, ze nikdy sa neda vyhoviet kazdemu. Kazdy clovek je jedinecny so svojim vlastnym nazorom. Cize vzdy v tom bude nejaka ta subjektivita. No aj tak by ma zaujimal nazor odbornika (za ktoreho vas povazujem), cloveka ktory ma skusenosti a vidi viac ako len ten pekny kabat zvonku.

Ked som si prvy krat sadol do Mondea kombi, povedal som si ze uaooo, toto auto chcem. Bola to taka laska na prvy pohlad / omak. :d :D
Inak velmi dobre som sa citil aj v poslednom Avensise kombi, len Toyota asi tiez momentalne nema nejaky kvalitny diesel.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Toyota ma kvalitny diesel..

1,4D-4D

sice asi len jediny z celej produkcie, ale do Aurisa/corolly je to dostatocny zaklad.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Diehardqo a 9 neregistrovaných